Як завести машину зі штовхача?

Як завести машину зі штовхача?

Ніхто не застрахований від ситуації, коли автомобіль заглох, а при запуску стартер не крутить і двигун, відповідно, не заводиться. Причина цього одна - не вистачає заряду акумулятора. Тому кожен водій повинен знати, як завести машину зі штовхача, а також мати деякі навички в такій відповідальній справі.

Зміст статті

 • Чи всі автомобілі можна заводити з штовхача?
 • Послідовність дій при запуску авто з штовхача
 • Тонкощі запуску автомобіля з буксира
 • Самостійний запуск з штовхача
 • Можливі наслідки запуску машини зі штовхача

Перш ніж пробувати запустити машину зі штовхача, необхідно упевнитися в тому, що стартер дійсно не крутить. Якщо ж стартер повноцінно крутить, то проблема полягає не в розрядженому акумуляторі, а в більш серйозну поломку. Значить, пробувати штовхати авто безглуздо.

Чи всі автомобілі можна заводити з штовхача?

Під обмеження потрапляють автомобілі, оснащені автоматичною КПП. Це пов'язано з тим, що при запуску з штовхача крутний момент передається від обертових коліс на двигун безпосередньо через коробку передач. А якщо движок в авто з АКПП не запущений, то масляний насос коробки не створює необхідного тиску в вузлі. Іншими словами - немає жорсткого зв'язку між двигуном і провідними колесами.Як результат - коробка-автомат не працює.

натисніть на картинку для збільшення

Є досить багато розумників, які стверджують про можливість запуску таких авто зі штовхача. Його потрібно розігнати до 40-50 км / ч і деякий час поганяти на даній швидкості. Потім перемкнути важіль з положення N в D, після чого двигун запуститься. Але це твердження на практиці не підтверджено. Доведено зовсім протилежне - двигун не запускається, а в деяких випадках можливий навіть вихід з ладу коробки передач.

Автомобілі з механічною КПП обмежень по запуску з штовхача не мають.

до змісту ↑

Послідовність дій при запуску авто з штовхача

Насамперед потрібно включити запалювання, щоб запрацювали всі системи. Подальші дії мають таку послідовність:

 • Важіль КПП повинен бути в нейтральному положенні.
 • На машинах з карбюраторним розподілом палива кілька разів (3-4) вичавлюється педаль газу, щоб підкачати паливо (інжектори таких дій не вимагають).
 • Автомобіль можна приводити в рух.
 • Трохи розігнавшись (приблизно 7-10 км / ч), потрібно вичавити зчеплення, включити 2-ю передачу, після чого зчеплення плавно відпускається.
 • Машина почне трохи сіпатися і заведеться.
 • Далі натискаються педалі зчеплення і гальма, важіль коробки перекладається в нейтральне положення.

У випадку з інжектором після запуску двигуна його рекомендується підстрахувати лише кілька разів клацнувши педалі газу.

до змісту ↑

Тонкощі запуску автомобіля з буксира

Якщо поруч з водієм немає людей, які допоможуть завести машину зі штовхача, то слід спробувати зупинити інший автомобіль і за допомогою буксирування запустити двигун.Тут знадобиться буксирувальний трос, який надійно кріпиться на двох авто. Необхідно заздалегідь узгодити умовні сигнали про початок руху і зупинках.

натисніть на картинку для збільшення

Алгоритм дій такий же. Але всі вони повинні виконуватися чітко, своєчасно і без зайвої суєти, щоб не наздогнати бампером буксирував автомобіль.

до змісту ↑

Самостійний запуск з штовхача

При відсутності сторонньої допомоги можна спробувати завести авто самостійно. Але автомобіль потрібно буде розганяти своїми силами. Для цього двигун повинен бути теплим (недавно заглухлим). А поверхня дороги - бажано з ухилом або якомога рівніше.

Самостійний запуск має такі особливості:

 • Штовхати транспортний засіб необхідно з боку водійського місця, обов'язково з відкритими дверима, щоб максимально швидко вскочити в нього.
 • В цьому випадку педаль зчеплення відпускається не плавно, а різко, так як набраної швидкості може бути недостатньо для запуску.
 • Під час провертання двигуна педаль акселератора вичавлюється до упору.

Перед машиною поблизу не повинно бути ніяких перешкод. Після того як вона заведеться, відбудеться швидке і різке прискорення, оскільки педаль газу повністю вичавлені.

Наочно запуск машини зі штовхача можна подивитися на відео:

до змісту ↑

Можливі наслідки запуску машини зі штовхача

Примусовий запуск двигуна в першу чергу згубно позначається на стані клапанів і ременя ГРМ. А саме:

 • Обрив ременя ГРМ, що унеможливлює подальший рух.
 • Руйнування шестерень в КПП.
 • Пошкодження клапанів, що веде до подальшого дорогого ремонту силового агрегату.
 • Вихід з ладу диска зчеплення.

натисніть на картинку для збільшення

В інструкціях по експлуатації автомобілів примусовий запуск взагалі заборонений. Тому спочатку необхідно згадати про можливі наслідки і лише після цього вирішувати: заводити автомобіль з штовхача або все-таки утриматися.