Як розм'якшити гуму в домашніх умовах?

Як розм'якшити гуму в домашніх умовах?

У багатьох випадках вироби з гуми бувають абсолютно незамінні. Різні ущільнювачі, ремені, шланги та інші деталі зустрічаються в конструкції предметів побуту та автомобільної техніки. Але при тривалому використанні або переохолодженні вони можуть стати жорсткими і непридатними для подальшого застосування. Як розм'якшити гуму в домашніх умовах? Існують речовини і методи впливу, які допомагають досягти бажаного результату.

Зміст статті

  • Гас
  • Нашатирний спирт
  • Силікон і касторка
  • Нагрівання

Гас

Ця речовина здатна змінювати структуру гуми і відновлювати еластичність виробів з неї. Процедура полягає в вимочування предметів до отримання необхідного ефекту. Гуму великого розміру можна акуратно згорнути перед приміщенням в ємність з гасом. Через пару годин размягченную деталь потрібно вийняти і ретельно промити.

до змісту ↑

Нашатирний спирт

Є й інший варіант - влаштувати виробу купання в водно-нашатирному розчині. Слід помістити гуму в приготований склад і витримати близько півгодини. Потім промиту і висушену деталь можна буде застосовувати за призначенням.

до змісту ↑

Силікон і касторка

Чим можна розм'якшити гуму хоча б ненадовго?Тимчасове вплив матиме на неї силікон. Змастивши їм поверхню предмета, треба дати час на вбирання, після чого виріб буде готове до використання. Подібну обробку можна провести і з застосуванням касторової олії.

до змісту ↑

Нагрівання

В ситуації коли не виходить надіти шланг на округлу деталь або трубу, допоможе занурення потрібної частини виробу в окріп. Трохи почекавши, необхідно витягти шланг з води і не втрачаючи часу встановити його в належне місце. Зробити це буде досить легко, оскільки від високої температури матеріал розпариться.

Якщо гума задубів дуже сильно, рекомендується її прокип'ятити. Кращого результату можна досягти, підсипали в воду сіль. Кип'ятіння в розчині проводиться до тих пір, поки матеріал не стане більш пластичним.

Іноді виникає проблема зі зняттям гумових елементів з якихось конструкційних деталей. У цьому випадку ефективним виявиться нагрівання повітрям. Використовується фен. Під впливом гарячого струменя матеріал розшириться, внаслідок чого з'явиться можливість прокрутити і стягнути став податливим елемент.

Такими простими методами можна розм'якшити задубілі гуму, збільшивши тим самим термін служби затребуваних виробів.