Як зшити простирадло на гумці?

Як зшити простирадло на гумці?

Сьогодні, незважаючи на величезний вибір представленого в продажу постільної білизни, підібрати те, яке буде ідеально "сидіти" на ліжку і спальних приладді, не так просто. Сучасні меблі для сну має високі матраци, і застосовувати тут стандартні простирадла з комплектів не дуже зручно, оскільки їх розмірів часто недостатньо для ретельної заправки тканини з усіх боків. Застелити ліжко так, щоб білизна не збивалася, а спальне місце завжди виглядало красиво і акуратно, допоможе використання натяжна простирадла на гумці замість звичайної. Підібрати таке готовий виріб на матрац наявної висоти не завжди просто, та й вартість його набагато вище стандартних. Тому, якщо є швейна машинка, бажання і трохи часу, можна розібратися, як зшити простирадло на гумці своїми руками, і виготовити красиву і зручна постільна білизна самостійно.

Зміст статті

 • Зняття мірок, вибір матеріалу і побудова викрійки
 • Розкрій і пошиття

Зняття мірок, вибір матеріалу і побудова викрійки

Для пошиття простирадла на гумці краще вибрати натуральну тканину: льон, бавовняну бязь або сатин. Основна проблема, з якою доводиться стикатися при виготовленні білизни на великі ліжка, полягає в тому, що стандартної ширини матеріалу не вистачає для виконання вироби без додаткових швів.Найчастіше тканини для постільної білизни мають ширину 220 см. А тепер давайте розглянемо, скільки потрібно полотна для простирадла на гумці на ліжку різних розмірів.

В першу чергу слід виміряти довжину, ширину і висоту матраца. Для виготовлення простирадла знадобиться прямокутний відріз тканини. Його розміри можна розрахувати наступним чином: до довжини і ширини матраца додати подвоєне значення суми його висоти, величини напуску на зворотну сторону (10-15 см) і припуску на шов (2 см). Після зшивання простирадла до втягування гумки конструкція повинна нагадувати кришку прямокутної коробки, для формування якої з заготовки-прямокутника потрібно вирізати кутові ділянки. В результаті вийде деталь, показана на картинці. Таким чином, для матраца 200х160 × 20 см ширина шматка матеріалу повинна бути 160+ (20 + 10 + 2) * 2 = 224 см, довжина - 200 + (20 + 10 + 2) * 2 = 264 см. Номінальне значення ширини тканини - 220 см, з урахуванням кромок в реальності виходить близько 225 см. Тому в даному випадку мінімально необхідний відріз матеріалу повинен мати довжину 264 см. Оскільки натуральні тканини після прання можуть давати усадку, значення якої зазвичай не перевищує 5%, краще купити полотна трохи більше (для нашого прикладу має бути досить 280 см).

А як зшити простирадло на гумці, якщо розміри матраца такі, що стандартної ширини матеріалу не вистачає? Тоді доведеться нарощувати один край прямокутника. Найкраще це робити в тій частині простирадла, яку планується розташовувати під подушками, тоді стик ділянок буде найменш помітний. Щоб визначитися з довжиною тканини при покупці, потрібно до ширини заготовки під майбутню простирадло додати розмір наращиваемого ділянки і припуски на шви.Найкраще попередньо намалювати конфігурацію викрійки вироби, на якій нанести місця стикувальних швів, і ще раз прорахувати необхідну кількість матеріалу. Якщо потрібно нарощування країв, рекомендується вибирати однотонну або з невеликим малюнком тканину, тоді відмінності ділянок будуть менш помітні.

до змісту ↑

Розкрій і пошиття

 1. Відповідно до креслення крейдою нанести на тканину контури деталі, за якими виконати розрізання матеріалу.
 2. Якщо потрібно нарощувати довжину, з'єднати полотнища білизняним швом, схема і послідовність виконання якого показані на зображенні.

  натисніть на картинку для збільшення
 3. Обробити кути вироби подвійним (французькою) швом, для отримання якого необхідно прокласти дві машинні строчки, слідуючи схемою на картинці (числові значення наведені в см). І не забудьте зробити по краях закріпки!

  натисніть на картинку для збільшення
 4. Приміряти простирадло на матрац, переконатися, що виріб зшитий за розміром.
 5. Виконати кулиску для гумки по всьому контуру простирадла, двічі підвернувши край і проклавши строчку на відстані 1-1, 2 см від нього. Відрізати шматок еластичної тасьми, довжина якого в нерозтягнутому стані повинна дорівнювати приблизно половині периметра вироби. Всунути гумку за допомогою шпильки в попередньо залишене для цього отвір - як на фото.

  натисніть на картинку для збільшення

  Існує також спосіб фіксації простирадла шляхом установки гумки тільки на ділянках поблизу кутових швів (на відстані 20-30 см в обидві сторони від них). Але такі вузли виконати складніше.

Готова простирадло, зшита з дотриманням розмірів, після надягання на матрац буде ідеально облягати його і не збиватися при експлуатації.Такий виріб, мабуть, має тільки один недолік - його не дуже зручно гладити праскою через збірки по краях. Але і цю проблему можна вирішити, якщо при підготовці до прання виймати гумку і вставляти її заново перед використанням.