Як налаштувати Фрапс (fraps)?

Як налаштувати Фрапс (Fraps)?

Програма Fraps стара як світ і відома будь-якому поважає себе геймеру. Однак далеко не кожен з них знає, як налаштувати Фрапс і які у нього є можливості крім підрахунку FPS. Постараємося в нашій статті усунути цю прогалину в знаннях деяких комп'ютерних ігроманів. Припустимо моменти скачування і інсталяції програми. Будемо виходити з того, що Фрапс вже встановлено на вашому ПК і можна відразу ж приступати до вивчення програми. Працювати будемо з версією 3. 5. 7, яка вважається найбільш стабільною на сьогоднішній день.

Зміст статті

 • Перші враження
 • ... і відразу ж про головне
 • Відчуй себе Д. Кемероном
 • ... а може, ви великий фотохудожник?
 • Трохи моралей

Перші враження

Клацаємо на ярлику програми (виконуваний файл fraps. Exe) і бачимо перед собою наступну картину:

натисніть на картинку для збільшення

Перед нами головне вікно тестувальника. У ньому зібрані загальні налаштування програми, що визначають, як буде запускатися Фрапс, а також стандартні команди для будь-якого софта ( "Відкрити", "Закрити", "Згорнути"). Тут немає ніяких таємниць. Кожен пункт меню ясний і зрозумілий.

В нових версіях програми з'явився пункт "Monitor Aero desktop (DWM)". Він працює з останніми випусками Windows, починаючи з Vista, і тільки за умови, що у вас включена тема "Aero". Така опція дозволяє знімати відео з екрану монітора (не тільки в іграх).Якщо у вас відключена ця тема, то цього пункту ви не побачите.

до змісту ↑

... і відразу ж про головне

Переходимо на наступну вкладку меню "99fps". В принципі, це те, заради чого і створювався Фрапс. Тут налаштовується суть програми - можливість заміряти FPS. Розберемо цей найважливіший елемент Фрапс більш докладно.

натисніть на картинку для збільшення

Папка для зберігання файлів. У цьому полі вказуємо - куди зберігати файли звіту про виміри швидкості. Кнопка "Змінити" дозволяє вибрати кінцеву папку для результатів тесту. Кнопка "Перегляд" дає можливість входу в цю папку без довгих пошуків в файлових менеджерах.

натисніть на картинку для збільшення

Перевірка продуктивності. Тут ви можете призначити гарячу клавішу, що дозволяє почати і закінчити тест продуктивності. Нижче розташовані настройки тесту. Тобто, виставляючи або прибираючи галочки, можна коригувати, що буде записуватися в результуючий файл. Приклад такого файлу ви бачите на скріншоті нижче.

натисніть на картинку для збільшення

Остання строчка - проміжок часу, протягом якого буде йти тестування. Якщо прибрати "пташку", то воно стане безстроковим і закінчиться тільки при натисканні гарячої клавіші.

Налаштування оверлею:

 • зміна розташування оверлею за допомогою гарячої клавіші (не заходячи в настройки, безпосередньо в самій грі);
 • призначити позицію оверлею в налаштуваннях;
 • встановити частоту оновлення тестової інформації.
до змісту ↑

Відчуй себе Д. Кемероном

Третя вкладка називається "відео". З поліпшенням графіки ігор ця опція стає все більш популярною. Сьогодні рідко який геймер відмовляється записати хоча б один раз краси і динаміку ігрового світу, в якому він - головна дійова особа.

 • Перший пункт уже нам знайомий по попередній вкладці. В поле "Папка для ..." вказуємо, де будуть зберігатися наші відеофайли (формат збереження "avi").
 • Далі слід пункт визначення гарячої клавіші для захоплення відео. Натиснувши її, ми активуємо процес запису відео на диск. Повторне натискання призведе до закінчення запису.
 • Ще нижче розташовані настройки, з якими буде вестися "операторська робота". Дано на вибір 4 швидкісних режиму відео - один призначений для користувача і 3 фіксованих: 60 fps; 50 fps; 30 fps. Також можна налаштувати якість зображення. Для цього призначені 2 опції: повний розмір і половина розміру. Повний розмір - відмінна якість, але і дуже велику вагу вихідного відеофайлу.

натисніть на картинку для збільшення

Наведемо приклад. Ми записали коротеньке відео (повнорозмірний варіант). Натискаємо кнопку "Перегляд". Відкривається вікно, яке відображає папку з цим відео.

натисніть на картинку для збільшення

Клацаємо на файлі правою кнопкою миші, в меню вибираємо "Властивості". Йдемо на вкладку "Докладно" і бачимо наступну картину - восемнадцатісекундное відео потягнуло на 204 Мб. Вражає, чи не так?

натисніть на картинку для збільшення

Рада. Якщо зібралися зафіксувати для історії ваші подвиги в якій-небудь грі - обов'язково перевірте, скільки вільного простору має диск, на який буде проводитися запис.

Далі йде віконце для виставлення часових значень поновлення буфера. У ньому найкраще залишити все за умовчанням, за умови що ви не переслідуєте якихось специфічних цілей.

Остання строчка знизу призначена для автоматичної розбивки файлу на шматки по 4 Гб.Якщо у вас файлова система NTFS і ви не плануєте нікуди викладати отриманий відеофайл або копіювати його на флешку (вони зазвичай форматовані в FAT32), то галочку можна не ставити. Якщо ж відео призначене для інтернету або ж буде використовуватися в середовищі FAT32, то галочка обов'язкове. Пов'язано це з певними технічними особливостями згаданої системи, які не дозволяють працювати з файлами більше 4 Гб.

Тепер розповімо, як налаштувати Fraps для роботи з аудіо. Переходимо на правий бік. Тут зібрані налаштування, пов'язані зі звуком.

 • Для запису звуку, що утворюється через динаміки, виставляємо галочку навпроти "Record Win7 ..." і потім вибираємо звук, відповідний вашої аудіосистеми: "Стерео" або "Багатоканальний".
 • Робота з мікрофоном. Для цієї мети служить опція "Запис зовнішнього ...". Вибравши її, ви підключаєте мікрофон, що дуже зручно, якщо є бажання залишити коментарі. Для повного комфорту розробники дали можливість користувачу самому регулювати процес включення і виключення звуку за допомогою гарячої клавіші, активується після установки пташки в рядку "Захоплення ..."
 • В самому низу, праворуч, розташувалися ще 3 опції. Перші дві з них зрозумілі і не потребують коментарів. Третя - "Захоплення RGB ..." - досить специфічна і рядовими геймерами майже не використовується. Потрібна вона для повного відображення квітів на екрані - візуально це практично непомітно, а ось "гальма" можуть виникнути істотні.
до змісту ↑

... а може, ви великий фотохудожник?

І нарешті, остання вкладка "скріншоти". Теж одна з часто використовуваних функцій програми. Зробити скріншот чудового пейзажу в "Скайрім" або сфотографувати звірячу морду якогось мутанта з "Метро 2033" - хто ж відмовиться.

 • Як завжди, перший рядок віддана для зазначення місця зберігання скроневої екрану. Нижче йде поле "Захоплення зображення". Все стандартно. Призначаємо гарячу клавішу. Натискання на неї призводить до миттєвого створення скріншот екрану.
 • Ще нижче розташовані досить аскетичні настройки знімка. Є можливість тільки вибрати формат збережених зображень. Зазвичай вибирають JPG як більш економічний і мало в чому поступається за якістю картинки (візуально) іншим, більш повноцінним форматам (в плані відображення квітів).

  натисніть на картинку для збільшення

 • В правій колонці всього два пункти: "Додавати оверлей ..." і "Повторювати захоплення ...". Вони цілком зрозумілі, і пояснювати щось зайве.
 • Функції "Змінити" і "Перегляд" ми вже описували на попередніх вкладках - тут все те ж саме. Натискаємо - змінюємо або дивимося.

  натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Трохи моралей

На цьому, в принципі, можна і закінчити огляд на тему, як правильно налаштувати Фрапс. Слід тільки додати: є версії програми ліцензійні, а є обмежені по функціоналу. В ліцензії, природно, ніяких обмежень не існує. В урізаному варіанті, наприклад, ви не знімете відео довше 60 секунд. Виходу тут два. Встановити зламану версію Fraps, що "не є добре". Або ж іти по шляху всього цивілізованого світу - купити ліцензію. Звичайно, вирішувати вам. Успіхів!