Як запароліть вай-фай?

Як запароліть вай-фай?

Для безпечної роботи в бездротовому інтернеті потрібно обов'язково використовувати пароль на Wi-Fi-мережі. Без пароля будь-який користувач зможе отримати доступ до вашого інтернету та інформації. Встановлюючи пароль на вай-фай-мережу, ви тим самим обмежуєте коло осіб, яким буде доступна ваша мережа. Лише знаючи пароль, користувач зможе підключитися до бездротової мережі, створеної вашим роутером. Як запароліть вай-фай і убезпечити себе від недоброзичливців?

Зміст статті

  • Зміна пароля на роутері
  • Установка пароля на Wi-Fi-мережу

Почнемо з того, що пароль потрібно ставити одночасно як на Wi-Fi-роутер, якщо він використовується в якості джерела бездротового інтернету, так і на бездротову мережу. Роутер спочатку захищений стандартним паролем а-ля "admin" або "12345", але цього недостатньо для захисту пристрою від несанкціонованого доступу ззовні. Адже якщо зловмисник отримає доступ до налаштувань роутера, то він зможе змінити і пароль до вай-фай-мережі.

Зміна пароля на роутері

У кожного вай-фай-роутера є власний інтерфейс, доступ до якого здійснюється за логіном і паролем. Наприклад, стандартна зв'язка логін + пароль для роутерів D-Link така - "admin" + "admin", а для роутерів Zylex - "admin" + "+1234".Погодьтеся, знаючи про це, будь-який зловмисник зможе зламати адмінку роутера і налаштувати його на свій смак. Тому перш за все при налаштуванні Wi-Fi-роутера потрібно змінити пароль в веб-інтерфейсі роутера.

Покажемо на прикладі пристрою від D-Link, як запароліть вай-фай-роутер. Відкриваємо будь-який браузер і в адресному рядку набираємо 192. 168. 0. 1 і переходимо по ній. 192. 168. 0. 1/192. 168. 1. 1 - це посилання для доступу до налаштувань роутера, які підходять до всіх моделей.

натисніть на картинку для збільшення

Після переходу за посиланням роутер запросить у вас логін і пароль. Вводимо стандартні "admin" і "admin" і тиснемо "Вхід".

натисніть на картинку для збільшення

Після авторизації в інтерфейсі роутера вибираємо зліва вкладку "Система", натискаємо "Пароль адміністратора", вводимо новий пароль двічі і підтверджуємо зміна пароля кнопкою "Зберегти".

натисніть на картинку для збільшення

В інтерфейсах роутерів від TP-Link потрібно вибрати вкладку "System Tools", а потім змінити пароль за посиланням Password. Що стосується роутерів від Zylex, то в їх русифікованому інтерфейсі легко розібратися. Пароль адміністратора змінюється таким же шляхом, як і на роутерах від D-Link (вкладка "Система >> Пароль").

до змісту ↑

Установка пароля на Wi-Fi-мережу

Коли пароль на роутер змінений, пора приступити до установки пароля на Wi-Fi-мережу. Робиться це також через веб-інтерфейс пристрою. За замовчуванням на вай-фай-мережі не встановлено шифрування, а отже, немає і пароля. Таким чином, будь-яка людина, що знаходиться в зоні дії вашої бездротової мережі, може підключитися до вашого інтернету. Щоб обмежити доступ інших осіб, обов'язково потрібно встановлювати пароль.

Насамперед потрібно увійти в інтерфейс роутера за вищевказаною способу.Потім переходимо по вкладці Wireless Setting / Wi-Fi / Налаштування безпеки (в залежності від моделі та виробника роутера). У вкладці Тип шифрування / AuthenticationType вибираємо WPA2-PSK, вводимо в віконці, що з'явилося пароль і зберігаємо його. Наприклад, так виглядає інтерфейс установки пароля на роутері від компанії Asus:

натисніть на картинку для збільшення

Якщо ви не розібралися з установкою паролів, то радимо подивитися наступний ролик, що розповідає про те, як встановити паролі на роутері від компанії D-Link: