Як переписати з відеокасети на диск?

Як переписати з відеокасети на диск?

Практично у кожного з нас є власний архів відеокасет, що нагадує про доцифровую епосі. Пам'ять про важливі моменти залишилася на магнітній стрічці, якою сьогодні в нашому житті місця не знайшлося. Зате цифрові носії поки в ходу, і є можливість зберегти наше відео в сучасному форматі - оцифрувати. Як переписати з відеокасети на диск? Нам знадобиться витратити трохи грошей і багато часу.

Зміст статті

  • Технічна база
  • Процес оцифровки
  • Робота над файлом

Технічна база

Якщо відеокарта вашого комп'ютера, не забезпечена ТВ-тюнером з відеозахоплення, доведеться цей Тв -Тюнери придбати. Обійдеться це в суму від 2500 рублів. При виборі пристрою звернути увагу варто на його тип - універсальний гібридний, після оцифровки сімейного архіву може стати в нагоді ще для маси завдань. Не забувайте, що функція видеозахвата повинна обов'язково бути присутнім. Тв-тюнер може бути внутрішнім (підключення до материнської плати через PCI) і зовнішнім (підключення через USB) - перший компактніше, другий зручніше.

Також нам знадобиться відеомагнітофон і досить продуктивний комп'ютер. Офісні машинки і ноутбуки середнього рівня якісну обробку відео забезпечити не можуть в силу браку ресурсів, тому на виході вийде як мінімум рассінхрон відеоряду і аудиопотока.

до змісту ↑

Процес оцифровки

Встановлюємо Тв-тюнер відповідно до інструкції до комп'ютера, завершуємо процедуру інсталяції драйверів і фірмового програмного забезпечення. Підключаємо комплектним AV-кабелем відеомагнітофон до тюнера: як правило, жовтий штекер в жовте гніздо, червоний - в червоне. Задіємо відео- та аудіо виходи магнітофона - вони позначені як Out.

натисніть на картинку для збільшення

Вставляємо касету в приймач магнітофона і запускаємо або програму для запису від виробника ТВ-тюнера (переважно), або універсальну утиліту, яких безліч. Принцип роботи у різних програм подібний, хоча інтерфейси і відрізняються. Налаштування за замовчуванням зазвичай дозволяють отримати на виході якісний відеофайл, але при бажанні можна поекспериментувати з розмірами картинки або ефектами, придушенням перешкод, папками збереження файлів.

Натискаємо кнопку відтворення на панелі відеомагнітофона і у вікні програми бачимо те, що записано на касеті. Щоб зберегти це відео в цифровому форматі, натискаємо кнопку "Запис" (або "Старт") у вікні програми, вибираємо, якщо запропоновано, формат файлу і місце його зберігання, і просто чекаємо. Відтворення йде зі звичайною швидкістю, якщо продуктивність комп'ютера на належному рівні. Як зупиниться відтворення - зупиниться і запис. Якщо на касеті 60 хвилин відео - оцифровка і триватиме 60 хвилин. Багато програм для запису можуть працювати за розкладом.

до змісту ↑

Робота над файлом

В результаті ми отримали файл в одному з популярних відеоформатів. Найчастіше він виявляється неймовірно великого обсягу, хоча на якості це ніяк не позначається.Як переписати запис з відеокасети на диск, якщо вона важить в 20 разів більше, ніж може вмістити DVD? Знадобиться будь-який редактор відео, вміє стискати дані. Відкриваємо наш файл в програмі, вказуємо в налаштуваннях формат збереження (найпопулярніші читаються всіма плеєрами), виконуємо компресію (стиск). Остання процедура вимагає часу, але зате на виході виходить файл прийнятного розміру. Втрати якості при цьому фактично не відбувається, тому як якість відеозапису на касеті і так завжди залишає бажати кращого.

Тепер залишається записати файл на диск. Робиться це за допомогою будь-якої програми для запису дисків. Вибираємо тип носія і категорію записуваного файлу (DVD і відео), вказуємо, що і куди записувати і чекаємо, коли оптичний привід виплюне диск. Тепер на ньому той же, що і на відеокасеті, яку можна відправити в утиль. З рештою архівом робимо те ж саме, заодно і переглядаємо пам'ятні моменти, витираючи ностальгічно скупі сльози.