Як прибрати смолу з волосся?

Як прибрати смолу з волосся?

Що може бути неприємніше, ніж після вилазки в ліс виявити в волоссі в'язке речовина - смолу? Ситуація, звичайно, непроста, але виправна. Можна звернутися в перукарню - цей варіант для тих, хто не проти змінити зачіску. Або коли злиплися тільки кінці волосся, без жалю їх зістригти і заодно підрівняти посічені пасма. А як прибрати смолу з волосся, якщо стрижка виключена? У будь-якому випадку вихід знайдеться, тільки не треба приймати поспішних рішень. Виявивши клейку масу в шевелюрі, слід насамперед відокремити злиплі волоски, захопивши їх шматочком целофану, від непошкоджених.

Зміст статті

  • Предмети першої необхідності для видалення смоли з волосся
  • Способи видалення смоли з волосся

Предмети першої необхідності для видалення смоли з волосся

Прибувши додому, потрібно приготувати все підручні засоби, які, можливо, знадобляться, щоб надмірно не нервувати в самий невідповідний момент. У їх числі лід, масло рослинне, скипидар, сода, розчинник або рідина для зняття лаку, шампунь. Чи не допоможе одне - можна буде тут же спробувати щось інше.

до змісту ↑

Способи видалення смоли з волосся

  • Для початку треба спробувати просто розділити локони на більш дрібні пасма і кожну акуратно вичесати гребінцем з дрібними зубами. Якщо не виходить це зробити, тоді потрібно приступити до наступного кроку.
  • При ураженні невеликими смоляними краплями досить помити голову в гарячій воді з додаванням харчової соди: 2-3 столові ложки соди на 0, 5 мл води, добре розчинити. Процедуру повторити кілька разів до повного видалення липучою суміші. Метод перевірений часом і справді ефективний.
  • Треба враховувати і тип волосся. Тонкі локони слід попередньо рясно змастити олією, потім акуратно вичесати гребенем. Останній штрих - звичайне миття шампунем. Масло вимиється легко, якщо не залишиться шматочків смоли.
  • Густий шевелюру краще рятувати іншими способами. Допоможе крижаний компрес. До склеїти волоссю треба докласти шматочок льоду, заморожену смолу покришити, витягаючи руками кожну її частку. Після цього промити голову милом.
  • Хвойну смолу добре розщеплюють медичний спирт, гас і скипидар. Ніякої шкоди волоссю дані препарати не завдадуть, якщо капнути рідину на ватний диск і прикладати до клейкою масою до повного розчинення. Горілка в такому випадку не допоможе, незважаючи на вміст спирту.
  • Наступний спосіб не дуже естетичний, але смола в волоссі зникне без сліду при використанні розчинника, уайт-спіриту та навіть рідини для видалення лаку. Тут потрібна гранична обережність, щоб не отримати опіки на шкірі голови. Тому рекомендується капати піпеткою на смоляні ділянки.
  • Аналогічно попередньому рецепті пропонується застосування бензину. Після даної процедури волосся слід вимити водою з шампунем до повного зникнення неприємного запаху. Але краще все-таки кілька разів випробувати більш щадні методи, ніж один раз використовувати препарати на основі розчинника.
  • Смола в волоссі непогано видаляється за допомогою фена. Особливо якщо вона вже встигла затвердіти. Забруднені ділянки прогріваються до тих пір, поки речовина не стане липкою масою. Ганчіркою потрібно зняти основну частину, а решту продовжувати гріти, використовуючи насадку з частими зубцями. Всі частинки смоли вичистити повністю, навіть голову мити не доведеться.

Який би спосіб не був обраний, бажано боротися не з цілим плямою відразу, а розділити волосся на дрібні прядки і обробити кожну окремо, поки не очистяться все волоски. Полегшити завдання можна, попросивши допомоги у знаходяться поруч близьких людей. У тому випадку, коли проблема все-таки дуже серйозна і вирішити її в домашніх умовах не виходить, варто звернутися в перукарню за допомогою до майстра, який вже точно підкаже, як прибрати смолу з волосся.