Як прибрати запах гару?

Як прибрати запах гару?

Навряд чи знайдеться людина, якій буде до душі неприємний різкий запах гару або диму. Він заважає нормальній життєдіяльності і шкодить здоров'ю. Задушливим смородом швидко просочуються всі речі, а різні освіжувачі і туалетні води здатні приховати його лише на час. Провітрювання також далеко не завжди дає необхідний результат. Звичайно, такої процедури буде достатньо, якщо у вас щось підгоріло на плиті. В інших випадках потрібно приймати більш активні заходи. Розглянемо докладніше, як прибрати запах гару після пожежі.

Зміст статті

  • Генеральне прибирання
  • Кавові зерна і лимон
  • Підвищена вологість
  • Ароматизатори і освіжувачі

Генеральне прибирання

Цей метод практично нічим не відрізняється від звичної прибирання, яку ми проводимо не менше одного разу на тиждень. Замість стандартних миючих засобів потрібно використовувати спеціальний розчин. До його складу входять оцет, нашатир і вода. Готується препарат в таких пропорціях: 5 літрів рідини, 1 чайна ложка нашатирю і 1 столова ложка оцту.

Для обробки можна використовувати ганчірку, мочалку або пароварку (остання відрізняється найбільшою ефективністю).

Отриманим розчином необхідно все ретельно вимити, приділивши особливу увагу тій області, де був осередок пожежі. Обробіть підлоги, двері, вікна і всі інші миються.Також видаліть неприємний запах гару зі стін і стелі, обережно протерши покриття, якщо це можливо. Сморід буквально проникає в усі речі, тому штори, килими, скатертини тощо переправ для наведеного вище розчині.

до змісту ↑

Кавові зерна і лимон

Прибрати запах гару з квартири можна за допомогою натуральної кави. Закрийте всі вікна, помістіть зерна на сковороду і гарненько їх обсмажте. Через 1 годину провітріть приміщення. Всі миючі поверхні протріть водою з лимонним соком. Також його можна додати в порошок під час прання речей.

до змісту ↑

Підвищена вологість

Волога досить ефективно поглинає сморід. Відкрийте в усьому будинку крани з гарячою водою і розкрийте двері кімнат. Поставте на кухонну плиту каструлю з рідиною, вона повинна кипіти на слабкому вогні кілька годин. Сюди можна додати запашні трави і спеції: гвоздику, кмин, м'яту, лаванду і мелісу. По всіх кімнатах розвісьте мокрі рушники і простирадла. Кожні 20-60 хвилин прибирайте накопичився конденсат з поверхонь.

При дуже стійкому смороді можна використовувати розчин води з оцтом в пропорціях 10: 1. Його доводять до кипіння і залишають на маленькому вогні на 2-3 години. На цей час найкраще покинути квартиру.

до змісту ↑

Ароматизатори і освіжувачі

Використання різних ароматизаторів, освіжувачів повітря і свічок також дозволяє ефективно усунути проблему. Хороші результати дають цитрусові. Розріжте кілька апельсинів і лимонів, розкладіть часточки по всьому будинку. Також є спеціальні аерозолі, аналогом яких може служити антитютюновий спрей. Звичайні види застосовувати не рекомендується, так як вони не усувають запах, а тільки маскують його.Добре допомагає і крохмаль з нашатирем. На невелику порцію порошку досить 1-2 крапель рідини.

Ефективність всіх зазначених способів досить висока. Вони дозволили вирішити проблему не одній людині. Однак бувають випадки, коли ліквідація наслідків пожежі вимагає більш радикальних методів. Як прибрати запах гару, якщо вищеописані методи не допомогли? Єдиним і гарантованим варіантом є заміна всіх джерел смердючого смороду. По суті слід виконати косметичний ремонт. Пофарбувати заново вікна і двері, змінити покриття на стінах і стелі. Як правило, стать вдається відмити. Якщо джерело запаху - шафа, розмістіть всередині мішечки з ароматними травами, сухими шкірками апельсинів або смаженими кавовими зернами.

Найефективнішим способом усунення запаху і гару є м'який бластінг - струменевий чистка після пожежі, дізнатися про яку ви можете з відео: