Як вивести щурів?

Як вивести щурів?

Щур - дуже небезпечний і вкрай небажаний гість у будь-якому будинку або квартирі. Якщо в багатоквартирних будинках вони з'являються рідко і це поодинокі особини, то дачу або котедж може вибрати для себе ціла сім'я гризунів. Щури є переносниками захворювань, в тому числі і сказу, вони завдають серйозної шкоди майну і лякають шерехами і самою своєю присутністю. Поради, як вивести щурів, допоможуть назавжди позбутися від таких небезпечних сусідів.

Зміст статті

 • Кілька тонкощів боротьби з пацюками
 • Найбільш дієві і популярні методи

Кілька тонкощів боротьби з пацюками

Боротьба з гризунами може вестися декількома способами. Кожен з них має свої недоліки і переваги: ​​

 1. Самостійне виправлення. Для цього купуються отрути, пастки і розставляються в місцях проживання щурів. Крім того, слід знайти їх гнізда, визначити шляхи потрапляння в будинок і надійно їх закрити, навіть якщо для цього доведеться підняти весь підлогу. Недолік - довго чекати результату, будуть потрібні час і певні зусилля. Якщо щур помре від отрути в будинку, то з'явиться трупний запах. Знайти джерело буде непросто, іноді необхідно демонтувати стіни, підлоги і т. Д.
 2. Дзвінок професіоналів. Дератизація - стандартна процедура для знищення гризунів. Виконується за допомогою отрут відстроченого дії. Щури встигнуть покинути будинок, перш ніж помруть, і запаху не буде.Всі використовувані речовини безпечні для інших домашніх тварин і людини.
 3. Народні методи. Вони грунтуються на правилі: зловити, а не вбити. Ловити щурів рекомендується пастками, приманками. Можна спробувати відлякати їх від будинку, розставляючи по периметру приміщень "неприємні" речовини. Дані методи вимагають багато часу, а іноді бувають справді варварськими. Недолік у тому, що гарантії неповернення і повного позбавлення від щурів немає. Необхідно заздалегідь вирішити, куди випускати спійманих особин. У парках і на фермерських територіях це робити заборонено.
 4. Відпугувачі. Дана група пристосувань швидше носить профілактичний характер. Їх можна використовувати після знищення щурів, щоб попередити можливість їх повторного появи.
до змісту ↑

Найбільш дієві і популярні методи

Конкретні заходи, як вивести щурів з дому, описані нижче:

 • Завести кота. Для нього це буде розвага і гра. Трупи щурів кіт залишає на видному місці, приносить господареві, тому неприємного запаху від них не буде. Кішки краще полюють. Але дорослий і досвідчений гризун - серйозний суперник для кота, його не так просто спіймати і він може поранити вусатого домашнього улюбленця.

 • Використовувати мишоловки. Щур помре на місці, залишається тільки викинути тільце.
 • Пастки типу клейких стрічок, відер і ємностей з високими краями, приманка гризунів і ловля в рушник. Все це вимагає додаткової підготовки, терпіння. Розумні гризуни двічі в одну пастку не підуть.
 • Розкидати по підлозі золу або чернокорень. Щур буде злизувати їх з лап і з часом вирішить покинути нечистий будинок.
 • Яд (Крисін, Голіаф, Ратід). Бувають відстроченого і моментальної дії.Другий тип краще, так як розумні "родичі" зрозуміють небезпеку приманки і не стануть її їсти.
 • Народний рецепт: суміш гіпсу і борошна 1: 1, мисочка з водою. Даний метод можна вважати негуманним, адже приготований склад затвердіє в шлунку (гіпсовий розчин) і доставить багато мук гризуна перед смертю.
 • Відпугувачі електронного типу створюють хвилі на тому рівні, який неприємний вредителю. Вимагають підключення до мережі живлення.

Вивести щурів народними засобами дешевше. Але якщо ці методи не дають бажаного результату або немає можливості витрачати час на "домашні рецепти", то краще скористатися покупними засобами. Тільки потрібно пам'ятати, що отрути переважно залишити на крайній випадок, так як можливий неприємний запах розкладається трупа, особливо якщо шкідників в житло дуже багато.