Як перевстановити windows 7 з флешки?

Як перевстановити Windows 7 з флешки?

Незважаючи на припинення підтримки Windows 7 компанією Microsoft, "сімка" як і раніше популярна серед користувачів комп'ютерів. На жаль, "вісімка", як і Windows Vista, не змогли добитися такого успіху. У свою чергу сьоме покоління "віконної" системи стало хітом серед власників комп'ютерів і ноутбуків. Windows Seven інсталювали і на нетбуки, які давно вже звикли до старої Windows XP. Втім, саме завдяки нетбуководам з'явилися утиліти для створення завантажувальних флешок з операційними системами.

Безсумнівно, час нетбуків пройшло, бо їх замінили планшетні комп'ютери, які по своїй автономності та потужності на голову вище "топових" мобільних комп'ютерів. Правда, виробники бюджетних ноутбуків економлять на "приводах", а ультрабуки і зовсім ними не комплектується. Зважаючи на відсутність приводу на компактному пристрої у користувачів часто виникають проблеми з інсталяцією операційної системи, дистрибутив якої насилу поміщається на DVD-диск. Задумалися над тим, як інсталювати систему на ноутбук без приводу, але не знаєте, як перевстановити Windows 7 з флешки?

Процес установки Windows з флешки нічим не відрізняється від інсталяції операційної системи з диска. По суті, DVD-диск з дистрибутивом ОС замінюється флеш-накопичувачем. Внаслідок чого перед тим, як зробити системну флешку, вам буде потрібно знайти спосіб Windows 7 в форматі ISO.Створити образ Windows з диска можна за допомогою Daemon Tools або Ultra ISO, правда, при цьому вам все одно буде потрібно комп'ютер з оптичним приводом. Втім, скачати образ "сімки" можна і в інтернеті.

Крім того, для створення завантажувальної флешки знадобиться USB-накопичувач ємністю 4 Гб і вище. Використовувати двухгігабайтную флешку не рекомендується, так як частина файлів операційної системи не поміститься на накопичувач під час запису.

Щоб "зв'язати" образ операційної системи з флешкою, відкриваємо сайт // wudt. codeplex. com, натискаємо кнопку "Download" і завантажуємо утиліту Windows USB / DVD Download Tool на свій комп'ютер. Дана програма від Microsoft дозволяє записувати образи Windows 7 і 8 на флеш-накопичувачі і CD / DVD-диски.

натисніть на картинку для збільшення

Відкриваємо скачаний файл подвійним лівим кліком миші і натискаємо кнопку "Next".

натисніть на картинку для збільшення

Потім підтверджуємо інсталяцію програми на комп'ютер кнопкою "Install" і після закінчення процесу установки тиснемо "Finish".

натисніть на картинку для збільшення

Запускаємо програму "Windows USB / DVD Download Tool" з ярлика на робочому столі.

Весь процес запису образу на флешку поділений на чотири етапи. На першому етапі вам потрібно вказати шлях до образу на локальному диску. Тиснемо кнопку "Browse", знаходимо образ Windows 7 і натискаємо "Next".

натисніть на картинку для збільшення

На другому етапі утиліта просить вас вказати тип носія даних. Кількома "USB-device", щоб запис образу Windows надалі йшла на флеш-накопичувач.

натисніть на картинку для збільшення

Вставляємо заздалегідь отформатированную флешку в комп'ютер, вибираємо зі списку свій USB-накопичувач і натискаємо "Begin Copying".

натисніть на картинку для збільшення

Утиліта самостійно отформатирует флешку, зробить її завантажувальної і запише образ Windows 7.

натисніть на картинку для збільшення

Після закінчення процесу копіювання закриваємо програму і витягаємо флешку. Вітаємо, дистрибутив Windows 7 готовий до установки!

Вставляємо флешку в USB-порт комп'ютера, на якому потрібно перевстановити Windows 7. При запуску ПК кілька разів тиснемо кнопку F12, щоб викликати так зване Boot-меню. Якщо комп'ютер не реагує на натискання клавіш, то знову перезавантажуємо його і натискаємо F2. Відкриється BIOS, в якому потрібно буде активувати "бут-меню". Знаходимо відповідний пункт і встановлюємо навпроти нього значення "Enable". Зберігаємо змінені настройки кнопкою F10 і перезавантажуємо комп'ютер.

натисніть на картинку для збільшення

При завантаженні тиснемо кнопку F12. У Boot-меню стрілочками знаходимо флеш-накопичувач і натискаємо "Enter".

натисніть на картинку для збільшення

Якщо ви все зробили правильно, то Windows почне завантаження файлів операційної системи на локальний диск.

натисніть на картинку для збільшення

Після закінчення копіювання інсталятор ОС запропонує вибрати мову установки і розкладки. Вказуємо всюди "російську мову" і продовжуємо кліком по кнопці "Далі".

натисніть на картинку для збільшення

В новому вікні підтверджуємо інсталяцію Windows 7, клікнувши на велику кнопку "Встановити".

натисніть на картинку для збільшення

На наступному етапі в залежності від виду диска вибираємо версію операційної системи.

натисніть на картинку для збільшення

Потім погоджуємося з усіма умовами ліцензії, відзначаємо галочкою пункт "Я приймаю умови ліцензії" і натискаємо "Далі".

натисніть на картинку для збільшення

Вибираємо повну установку системи і знову тиснемо "Далі".

натисніть на картинку для збільшення

Після чого вибираємо локальний диск С, натискаємо кнопку "Далі" і чекаємо закінчення установки.

натисніть на картинку для збільшення

Коли Windows 7 встановиться на комп'ютер, на екрані з'явиться запит вказати ім'я комп'ютера. Вписуємо будь-яке ім'я, бажано в англійській розкладці, і виробляємо початкові установки Windows: встановлюємо час і тип мережі, вказуємо пароль і режим безпеки.

Як бачите, перевстановити Windows 7 з флешки не так складно. Головне, дотримуватися всі пункти вищезазначеної інструкції і не поспішати з інсталяцією.

Хочете дізнатися, як створити завантажувальний флешку і встановити Windows 7? Подивіться наступний відеоролик: