Як заправити картридж лазерного принтера

Як заправити картридж лазерного принтера

В нашому світі кожна компанія намагається знайти вигоду у всьому. Так, в комп'ютерній індустрії виробники принтерів більшу частину прибутку отримують не від продажу офісної техніки, а від реалізації комплектуючих до неї. Наприклад, HP отримує левову частку прибутку з продажу картриджів для принтерів.

Всьому виною те, що при придбанні принтера покупець отримує демонстраційний картридж, який мало того що заправлений наполовину, так ще "відмовляється" заправлятися після закінчення тонера або фарби. І якщо заправити картридж струменевого принтера досить просто, то з картриджами лазерних принтерів доведеться повозитися. Як заправити картридж лазерного принтера самостійно?

Зміст статті

  • Корисні "правила"
  • Заходи безпеки
  • Процес заправки

Корисні "правила"

По суті, нічого складного в заправці картриджів немає. Досить усвідомити пару правил і будьте обережні, так як тонер, яким заправляють картриджі лазерних принтерів, шкідливий для здоров'я.

  1. Заправити чипованниє картриджі в перший раз в домашніх умовах не вийде, оскільки буде потрібно заміна і "анулювання" чіпа. Краще звернутися з цим в спеціалізовані фірми, де вам замінять чіп і заправлять картридж.
  2. Якщо ви погано розбираєтеся в техніці, то заправляти картридж самостійно не рекомендується. Зібрати / розібрати апаратуру здатний далеко не кожен, а царапнув чутливий елемент, можна і зовсім викинути його на смітник. Тому, якщо ви не впевнені в тому, що зможете самостійно заправити картридж лазерного принтера, краще довіртеся професіоналам. Збережіть здоров'я, нерви і картридж.
  3. Універсального тонера не існує. Внаслідок чого потрібно купувати саме той тонерний порошок, який підходить для вашої моделі принтера. Не турбуйтеся, на упаковці з тонером зазвичай пишуть про "підтримуваних" типах картриджів.

до змісту ↑

Заходи безпеки

Як було сказано вище, тонер дуже шкідливий для здоров'я. Не можна допускати його потрапляння на руки або в дихальні шляхи. У зв'язку з цим рекомендується займатися заправкою в гумових рукавичках і в халаті, щоб тонер не потрапив на одяг.

Заправка повинна проходити в добре провітрюваному приміщенні. На очі обов'язково варто надіти окуляри, а на ніс і рот - респіратор або марлеву маску. На жаль, тонерний порошок НЕ затримає навіть протигаз, тому потрібно бути акуратним при заправці і намагатися його не розпорошувати. Але не варто турбуватися і надмірно сильно переживати за своє здоров'я. Від однієї заправки ви його все-таки не підірвете.

Пам'ятайте, що тонер повинен зберігатися в нормальних умовах і при нормальній температурі. Попадання в нього вологи призведе до "комкованию" порошку. Таким тонером заправляти картриджі не можна. Якщо з'явилися грудки, то закрийте посудину з тонером і струсіть його.

до змісту ↑

Процес заправки

Заправити картридж лазерного принтера самому не так-то просто, як здавалося б.Картриджі бувають трьох типів:

  • для заправки одних достатньо зняти пробочку і засипати туди тонер;
  • для заправки інших потрібно розібрати повністю весь картридж;
  • для заправки чипованних картриджів потрібна допомога професіоналів.

В першому випадку заправка тонером картриджа не займе і десяти хвилин. Стелим на стіл або підлогу газету, витягуємо картридж з принтера. Потім відкручуємо пару болтів і знімаємо з нього спеціальну пробку. Після чого засипаємо куплений в магазині тонер, вставляємо пробку на місце. Струшуємо картридж, витираємо сухою ганчіркою залишки тонера і вставляємо касету в принтер. Все, картридж лазерного принтера заправлений.

У другому випадку заправка займе більше часу, так як потрібно повністю розібрати картридж принтера. В інтернеті для кожного типу картриджа знайдеться схема повного його розбирання. Принцип розбирання картриджа зводиться до наступного: знімається кришка, розсуваються металеві дужки і витягується світлочутливий барабан, до якого не можна торкатися руками. Після заправки все це збирається в зворотній послідовності.

Деякі досвідчені користувачі вважають за краще висвердлювати в картриджі дірку і засипати туди тонер. Але для цього потрібно знати, де свердлити. Тому вдаватися до даного способу потрібно в крайніх випадках.

Заправка чипованних картриджів в домашніх умовах неможлива, так як потрібно "прошивка" або заміна чіпа. Якщо з'ясувалося, що вам не "пощастило" з картриджем, то зверніться до спеціалізованої фірми для заміни чіпа. Після чого ви зможете самостійно заправляти картридж вищевказаними способами.

Головне, при заправці берегти своє здоров'я і не допускати попадання тонера на руки, обличчя або в дихальні шляхи.Новий картридж можна купити в магазині, а ось здоров'я - немає.