Як накласти фото на фото в Фотошопі?

Як накласти фото на фото в Фотошопі?

Чи часто у користувачів, вперше запустили Фотошоп, виникає бажання з'єднати дві фотографії, наприклад, помістити себе, коханого, на вершину Ельбрусу або під склепіння Тріумфальної арки в Парижі? Повірте на слово - дуже часто. Як накласти фото на фото в Фотошопі - один з найчисленніших питань у новачків, які роблять перші кроки в цьому графічному редакторі.

До речі, звучить він трохи неправильно. Накладення, злиття фотографій відноситься до іншого прийому, теж досить цікавого і привабливого. Професіонал, скоріше, скаже по-іншому - як зробити фотомонтаж з фотографій, так як це найбільш точно відображає суть даної операції. Однак любителі не звертають уваги на такі нюанси і кажуть, як їм зручніше і зрозуміліше. Розібравшись трохи з термінами, приступимо до головного - до вивчення техніки фотомонтажу.

Зміст статті

  • Ідея і підготовка
  • Підгонка і маленькі хитрощі
  • Необхідні штрихи
  • Останній крок

Ідея і підготовка

В будь-якій справі важлива ідея, а потім все інше. Наш задум простий, але в той же час досить оригінальний. Ми вирішили обладнати міський ставок справжнім морським маяком. План затверджений, починаємо діяти. Запускаємо Фотошоп і відразу ж йдемо в "Файл> Відкрити".Знаходимо фото, з якими будемо працювати, і вантажимо їх в редактор.

натисніть на картинку для збільшення

Фонове зображення ставка чіпати не варто - воно практично готове до використання. А ось з фотографією маяка доведеться попрацювати. Слід позбутися від білого тла.

натисніть на картинку для збільшення

Озброюємося інструментом "чарівна паличка". Викликається вона або клацанням на ній в панелі інструментів, або комбінацією клавіш "W". Ми працювали з настройками, наведеними на скріншоті, в вашому випадку вони можуть бути іншими. Все підбирається експериментальним шляхом.

натисніть на картинку для збільшення

Починаємо активно клацати по білому кольору, навколишнього маяк, міняємо, коли потрібно, радіус "чарівної палички" і добиваємося повного виділення фону.

Тепер проводимо інверсію (клавіші Ctrl + Shift + I) і отримуємо вже виділений маяк. На мить завмираємо і робимо хід конем: "Виділення> Модифікація> Стиснути ..."

натисніть на картинку для збільшення

Вводимо поріг, рівний 1 (не забуваємо - у вас може бути інше значення), і тиснемо "ОК".

Повторюємо те ж саме, тільки вже з іншою командою: "Виділення> Модифікація> Растушевка ..." і знову "ОК".

Робиться це з однією метою - згладити різкі кордону контуру нашого маяка під час вирізання. Вони вийдуть трохи розмитими і природно впишуться в основне зображення. Тепер можна сміливо копіювати (Ctrl + C), а потім вставити (Ctrl + V) наш об'єкт в фотографію ставка.

до змісту ↑

Підгонка і маленькі хитрощі

Маяк виходить занадто великим для рядового міського водойми, але це ми зараз виправимо. Натискаємо Ctrl + T (вільне трансформування) і зменшуємо вежу до прийнятних розмірів.

В принципі, ми досягли головної мети - наклали одне фото на інше. Однак якщо вежа маяка виглядає цілком пристойно, то каміння, на яких він розташований, виглядають, як прибульці з іншого світу. Тому, щоб все було красиво, використовуємо простий, але ефективний трюк. Йдемо в палітру шарів і дублюємо шар зі ставком. Просто стаємо на нього курсором, натискаємо ліву кнопку миші і перетягуємо його в нижню частину палітри на значок "створити новий шар".

В результаті отримуємо наступну картинку.

Далі переміщаємо новий шар ( "Фон копія") в самий верхній рядок. Для цього виділяємо шар і натискаємо Ctrl + Shift +] (перемістити на передній план).

Знову опускаємо погляд в нижню частину палітри шарів і клацаємо на значку "швидкої маски". Тепер шар "Фон копія" набуває властивостей маскує шар. Навіщо нам етонужно? Зараз побачимо.

Вибираємо інструмент "кисть" (наші настройки показані на скріншоті), призначаємо їй чорний колір і починаємо натхненно малювати в районі кам'яної гряди.

Значок швидкої маски, що знаходиться на шарі з правого боку, обов'язково повинен бути виділений. На цьому етапі немає ніяких обмежень для творчості. Можна, змінюючи колір, прозорість, розмір і м'якість кисті, експериментувати до безкінечності. Пам'ятаємо - чорний колір розкриває лежить нижче шар, а білий, навпаки, маскує.

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Необхідні штрихи

Досягнувши потрібного результату, наводимо остаточний лоск. У нас це виразилося в кадрування картинки. Натискаємо "С", активуючи інструмент "рамка", і обрізаємо наш шедевр, залишаючи тільки найцінніше: маяк і ставок.

натисніть на картинку для збільшення

Любуемся отриманим результатом і робимо заключний крок - зводимо шари.

натисніть на картинку для збільшення

В правому верхньому кутку палітри шарів натискаємо на трикутнику, викликаючи меню палітри. Тут вибираємо команду "Виконати зведення" і отримуємо підсумкову картинку.

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Останній крок

Зберігаємо плоди нашого фотомонтажу - "Відкрити> Зберегти". У вікні вибираємо стандартне для фото розширення JPEG, виставляємо всі настройки, як на скріншоті, і клацаємо на "ОК".

Все, наша праця надійно зафіксований на вінчестері і в будь-який момент може бути продемонстрований захопленим шанувальникам.

натисніть на картинку для збільшення

Отже, тепер ви знаєте, як в Фотошопі накласти одну картинку на іншу або, іншими словами, зробити фотомонтаж. Як бачимо, при належному досвіді і уяві можна комбінувати різні фотографії в одне зображення, яке практично неможливо відрізнити від оригінальних знімків, і тим самим створювати свої власні, неповторні світи. Вдалого творчості!