Як уберегти собаку від кліщів?

Як уберегти собаку від кліщів?

Будь-який домашній пес, незалежно від його породи, розміру і характеру, потребує захисту з боку господаря. Адже небезпека може підстерігати собаку де завгодно, а в теплу пору року ситуація лише погіршується. Наступ весни неминуче пов'язане з активізацією комах, що завдають вихованцям серйозне занепокоєння. Але головна загроза походить від кліщів, які виступають переносниками смертельних захворювань. Пошук дієвих методів боротьби з цими кровожерливими паразитами стає головним болем багатьох власників чотириногих друзів. У даній статті ми розповімо, як уберегти собаку від кліщів.

Зміст статті

  • У чому криється небезпека?
  • Способи захисту
  • Поради по обробці тварин

У чому криється небезпека?

Як вже говорилося вище, кліщі можуть послужити причиною зараження тварини серйозними захворюваннями. При цьому інфікування далеко не завжди відбувається в момент укусу, а може наступити через кілька годин. Тому в разі самостійного зняття паразита з шкіри собаки необхідно поспостерігати за станом вихованця хоча б пару-трійку днів. В ідеалі ж після виявлення кровососа краще відразу звернутися за допомогою до ветеринарної клініки.

Незайвим буде також ознайомитися з симптоматикою захворювань, що переносяться комахами, щоб вчасно розпізнати ознаки зараження.До числа подібних недуг відносяться кліщовий параліч, хвороба Лайма, піроплазмоз, гепатозооноз, туляремія, плямиста лихоманка і т. Д. Інколи в місці укусу спостерігаються ураження шкіри, такі як еритема або фолікуліт. При наявності на тілі відразу декількох присмокталися паразитів у псів можуть також проявлятися ознаки анемії. Варто відзначити, що в більшій небезпеці в плані ураження кліщами знаходяться собаки з довгими вухами, хвостом і шерстю.

до змісту ↑

Способи захисту

Перейдемо безпосередньо до пошуку відповіді на питання, як уберегти собаку від кліщів. Сучасний ринок зоотоварів пропонує широкий асортимент спеціалізованих захисних засобів різної дії. Всі вони хоч і істотно знижують ризик можливого зараження, але все ж не дають стовідсоткових гарантій. Розглянемо найбільш поширені варіанти захисту вихованців.

Комбінезони

Мінімізують ризик ураження кліщами за рахунок щільного прилягання одягу до тіла тварини. Більшість комбінезонів виконуються з легкої гладкою тканини, оснащуються гумками на манжетах штанин і кишенями на корпусі. Оскільки кровососи має схильність до пересування виключно від низу до верху, він неминуче потрапляє в пастку, вибратися з якої просто немає можливості. При бажанні кишеню можна обробити спеціальними засобами від кліщів, щоб знешкодити опинилися в ньому паразитів.

Нашийники

Мають відлякує дією. Однак ефект спостерігається не відразу, а лише через кілька днів з початку використання аксесуара. Нашийник необхідно надягати на собаку перед виходом на вулицю. Робити це слід регулярно протягом всього теплого сезону, своєчасно замінюючи аксесуар після закінчення терміну експлуатації.Тривалість захисного ефекту може різнитися залежно від виду і виробника вироби. Досвідчені собаківники рекомендують міняти нашийник кілька разів за літо, не чекаючи закінчення зазначеного на етикетці терміну експлуатації. З метою забезпечення максимальної безпеки тваринного потрібно підганяти аксесуар строго за розміром. Зайву частину виробу необхідно відрізати. В іншому випадку пес може випадково зажувати нашийник, що призведе до отруєння. До недоліків аксесуара варто віднести ймовірність подразнення шкіри в шийній області, а також його потенційну небезпеку для цуценят, вагітних і годуючих сук, хворих собак.

Вакцинація

Чи не захищає пса від укусів, але сприяє виробленню імунітету проти хвороби Лайма та пироплазмоза. Згідно з ветеринарними дослідженням, ефективність препаратів цієї категорії становить понад 75%. Вакцинацію слід проводити щорічно. У разі проживання тварини в зоні підвищеної концентрації паразитів прищеплення може здійснюватися кожні 6 місяців. Головним недоліком вакцинації є ймовірність повторного виникнення симптомів пироплазмоза у перехворілих ним раніше собак. Крім цього, щеплення не можна ставити цуценятам до настання п'ятимісячного віку, а також вагітним і годуючим сукам.

Спреї

Характеризуються негайним дією і високою ефективністю в плані захисту від комах, але мають ряд вагомих недоліків. Основним з них є ймовірність отруєння тварини. Щоб уникнути таких жалюгідних наслідків засіб необхідно наносити вкрай обережно, переважно на свіжому повітрі або в провітрюваному приміщенні.По-друге, визначити оптимальну дозу розпилення вкрай складно. Однак на флаконах деяких аерозолів вказується рекомендована кількість пшиків в залежності від маси і розмірів тварини. Перед застосуванням даного засобу захисту необхідно уважно вивчити інструкцію, приділивши особливу увагу списку протипоказань. Багато спреї можуть становити небезпеку для цуценят, вагітних і годуючих сук, ослаблених і хворих тварин. Алгоритм обробки собаки засобом від кліщів даного типу знайшов своє відображення у відеоматеріалі.

Краплі

є найбільш ефективним і безпечним для вихованців засобом від кліщів. Серед інших переваг варто виділити і зручність використання: достатньо лише нанести кілька крапель на шкіру уздовж спини і область навколо холки, щоб захистити собаку від замахів на місяць вперед. У більшості випадків кровососи не встигає вкусити пса, оскільки втрачає здатність рухатися і просто гине. Як правило, дія найбільш ефективних крапель починається вже через добу після нанесення. Препарат підходить для цуценят, вагітних і годуючих сук (за винятком коштів на основі фосфорорганічних сполук і перметрину). Головним недоліком крапель виступає їх нестійкість до дії вологи, в зв'язку з цим господареві доведеться уберігати собаку від купання в водоймах і прогулянок під дощем. Крім того, тварини можуть надихатися препаратом або злизати його зі своєї шерсті, що призведе до отруєння.

Таблетки

Новітнє засіб від кліщів, що з'явилося на російському ринку лише в 2015 році. Заявлені виробниками терміни дії препаратів коливаються в проміжку від 4 до 12 тижнів.Принцип роботи засобів схожий з ефектом від застосування крапель - рухові функції членистоногих блокуються, після чого настає їх загибель. Таблетки не варто давати цуценятам у віці до двох місяців. У випадку з вагітним і годуючим суками препарат бажано використовувати під наглядом ветеринара. Незаперечним плюсом кошти є його стійкість до впливу вологи і сонячних променів.

Антипаразитарні шампуні

Мають нетривалим дією, у зв'язку з чим вважаються малоефективним засобом. Вимагають вкрай обережного використання, адже шампунь може потрапити в рот або очі тварині. Підходить далеко не всім собакам, здатний викликати свербіж, лущення і роздратування шкіри.

Вибір того чи іншого захисного засобу безпосередньо залежить від способу життя вихованця. Собакам, які гуляють у дворі під наглядом господаря, досить буде нашийника або шампуню. Тоді як мисливським і сторожовим псам знадобиться більш ефективний препарат, такий як спрей або таблетки. Для періодичних виїздів на природу незайвим буде придбати комбінезон від кліщів, який в поєднанні з іншими засобами зведе ризик укусу до мінімуму.

до змісту ↑

Поради по обробці тварин

Приймати захисні протівоклещевие заходи слід відразу після встановлення нічний плюсової температури. При цьому важливо враховувати, що краплі і нашийники починають діяти не відразу, а лише через кілька днів після першого використання. Оскільки всі препарати з часом знижують свою концентрацію, існує потреба в повторній обробці тваринної. Кожний проведений захід має бути зазначено в календарі. Не варто гладити оброблену собаку, а також підпускати її до інших тварин і дітям хоча б протягом доби.Особливу небезпеку подібні контакти представляють для кішок - відомі випадки з летальним результатом.

Цуценята, вагітні та суки, люди похилого віку та ослаблені собаки мають різний ступінь сприйнятливості до хімічних препаратів. Тому перед застосуванням будь-якого захисного засобу необхідно уважно прочитати інструкцію, приділяючи пильну увагу дозуванні, інтервалах і іншим правилам обробки. Неприпустимо використовувати протівоклещевие препарати в разі наявності у тварини ушкоджень шкірного покриву. Перед вакцинацією слід упевнитися у відсутності протипоказань.

Так як уберегти собаку від кліщів за допомогою одного засобу буває далеко не просто, багато господарів чотирилапих друзів комбінують різні аксесуари і препарати. Наприклад, краплі можна поєднувати з нашийником, а перед виїздом в ліс або поле ще й обприскувати пса спреєм для надійності. Головне, щоб наявні в захисних засобах діючі речовини були з різних хімічних груп. В іншому випадку у собаки можуть проявитися ознаки алергії або отруєння. Безумовно, при поєднанні різних препаратів необхідно використовувати їх з деякими інтервалами. Наприклад, можна обробити шерсть тварини краплями, а через тиждень надіти на неї захисний нашийник. Це дозволить мінімізувати ризик виникнення побічних ефектів.

На завершення потрібно відзначити, що навіть надійні і перевірені протівоклещевие препарати іноді дають збої. Тому не варто сліпо покладатися на сучасні засоби, забуваючи про елементарні методи профілактики. Незалежно від місця проживання і умов вигулу собак необхідно регулярно оглядати їх на наявність паразитів, приділяючи особливу увагу найбільш вразливим ділянках тіла.По можливості слід уникати ігор в густій ​​високій траві, рунистої місцевості і т. Д. У разі виявлення кліща на тілі собаки його потрібно негайно видалити і спалити. До слова сказати, зараження не станеться, якщо кровососи буде відновлений впродовж 24 годин з моменту укусу.