Як правильно фарбувати пластик?

Як правильно фарбувати пластик?

Одним з основних матеріалів, що використовуються в конструкції автомобіля, є пластик. Деталі з нього часто служать елементами оформлення машини. Застосовуючи їх, можна змінити відповідно до своїх смаків зовнішній вигляд "залізного коня". Пластмасові деталі зазвичай приходять від виробника незабарвленими, тому перед установкою їм необхідно надати потрібний колір. Так як правильно фарбувати пластик, щоб покриття на ньому було міцним і не відвалюється при найменших навантаженнях?

Зміст статті

 • Пластмаса пластмасі ворожнечу
 • Про фарбуванні пластикових деталей в цілому

Пластмаса пластмасі ворожнечу

В автомобілі використовується пластик різних сортів: ABS, поліпропілен, поліуретан та інші. У кожного з них свої характеристики, що в кожному випадку вимагає застосування відрізняється технології при фарбуванні. В першу чергу це стосується грунтовки - потрібна вона чи ні. Існують прості правила, що дозволяють визначити необхідність проведення подібної операції.

 1. Перевірка по плавучості. Шматок пластику слід помістити в воду. Якщо він тоне, то гарантувати не потрібно, якщо немає - то треба.
 2. Перевірка на горіння. Невеликий шматочок пластика необхідно підпалити. Якщо він горить чистим полум'ям, то деталь потребує грунтовці, якщо ж коптить - то немає.

В разі якщо не вдається визначити матеріал, з якого виготовлена ​​деталь, краще виходити з того, що грунтовка обов'язкове.Тут потрібно зробити невелике доповнення: нехтування цією операцією загрожує швидким лущенням ЛКП і його відшаруванням. Нанесення грунтовки дозволяє істотно поліпшити адгезію і забезпечити міцне зчеплення фарби з поверхнею.

Додаткова інформація про різні пластмасах, способах грунтовки і загальний опис процесу нанесення ЛКП наведені тут:

Крім того, корисно буде ознайомитися і з підготовкою поверхні деталі до подібної процедури, показаної на відео:

Ці матеріали дають повне уявлення про те, як фарбувати пластик.

до змісту ↑

Про фарбуванні пластикових деталей в цілому

Сама технологія виконання робіт досить проста. Повна послідовність дій буде такою:

 1. Необхідно зашкуріть пластикову деталь для видалення дрібних нерівностей.
 2. Знежирити поверхню розчинником або іншим аналогічним засобом.
 3. Обробити деталь антистатиком, для цих цілей можна використовувати спеціальні серветки, наявні в продажу в відділах "Лаки-фарби".
 4. В тому випадку, якщо деталь стара і на ній є які-небудь дефекти, на них слід нанести шпаклівку. Коли вона висохне, поверхню треба обробити водостійкою шкуркою. Роботи по зашкуріванія повинні відбуватися при змочуванні водою, що допомагає усунення тріщин і щілин.
 5. Деталь необхідно просушити і повторно знежирити.
 6. Поверхня покривається спеціальним грунтом для пластику в кілька шарів. Якщо при цьому утворюються незначні дефекти (через прилип сміття, порошинок чи нерівностей), проміжні шари шкіри й обробляються знову.
 7. Підготовлену поверхню фарбують за допомогою фарбопульта або з балончика.Як правило, наноситься 2-3 шари.
 8. Після отримання у деталі потрібного кольору її можна покрити лаком.

Як правильно фарбувати пластик з балончика, показано на відео:

Однак для цього допустимо використовувати не тільки балончики, а й кисть. Ніяких особливих складнощів в такому підході немає, треба при виконанні робіт забезпечити нанесення фарби тонким шаром для прискорення сушіння. Її тривалість є головним недоліком подібного методу, оскільки за цей час можливе налипання пилу і сміття, що знаходяться в повітрі.

Однак забарвлення пензлем дозволяє домогтися найкращого результату при обробці дрібних деталей.

Кількість пластикових елементів на автомобілі тільки зростає, тому часто потрібно шукати заміну пошкодженої або зношеної пластмасі. Найчастіше в продаж вона поставляється неокрашенной, через що водіям доводиться або звертатися в спеціалізовані центри, або самостійно займатися наданням деталей потрібного кольору. Виконати це досить просто і під силу будь-якому акуратному і уважному людині.