Як відполірувати оргскло своїми руками?

Як відполірувати оргскло своїми руками?

Полімерний твердий прозорий матеріал називають оргстеклом. Хоча існує досить багато інших найменувань - плексиглас, акріпласт, КАРБОГЛАСС і інші. Його часто використовують замість звичайного скла в автомобілебудуванні, авіації та інших галузях техніки. Але при всіх достоїнствах матеріалу трапляється так, що він мутніє або пошкоджується. І тоді виникає завдання, як відполірувати оргскло своїми руками.

Зміст статті

 • Загальні вимоги до виконання робіт
 • Способи виконання
  • З використанням шкурки і полірувальної пасти
  • З використанням пасти ГОІ
  • Обробка поверхні скла за допомогою Автополіролі < Загальні вимоги до виконання робіт

виконання полірування здійснюється низькоабразивні складами. І при цьому необхідно уникати застосування агресивних речовин. Варто врахувати, що найпростіше виконувати роботу, коли оргскло вийнято з конструкції. Коли це неможливо, прилеглі ділянки поверхні слід захистити скотчем.

Зазвичай, якщо полірована поверхня невелика, робота проводиться вручну. Але простіше, з меншими витратами і швидше потрібний результат виходить при використанні шліфмашинки. Наприклад, фари автомобіля найкраще полірувати саме нею. Подібна робота реалізується декількома способами, і деколи доводиться замислюватися, чим можна відполірувати оргскло.

до змісту ↑

Способи виконання

до змісту ↑

З використанням шкурки і полірувальної пасти

З необхідного оснащення для виконання полірування потрібно:

наждачний шкурка 2000 і 800;

 • м'яка ганчірка, фетр або повсть;
 • полірувальна паста.
 • Спочатку застосовується шкурка № 800, можна оброблювану деталь змочити водою. В результаті будуть видалені (вирівняні) дрібні подряпини, і поверхня стане матовою. Нічого страшного в цьому немає, так і повинно бути. Головне, щоб вона була рівна і без видимих ​​слідів пошкодження.

Потім поверхню починають обробляти шкіркою № 2000, після чого скло стає прозорим і подряпини зникають. Поліпшити якість шліфування дозволяє використання поліролі. Її наносять на м'яку тканину (фланель, фетр, повсть і т. Д.), І потім рівномірними рухами обробляється вся поверхня. Це триває до отримання потрібного результату.

Різновидом розглянутого методу можна вважати варіант, коли обмежуються тільки поліруванням шкіркою (якщо деталь не відповідальна і її прозорість не грає особливої ​​ролі). Або коли застосовується тільки поліроль без попереднього зашкуріванія. Про це додатково можна дізнатися з відео:

до змісту ↑

З використанням пасти ГОІ

В принципі, це практично однаковий з розглянутим раніше метод. Тільки в даному випадку замість поліролі застосовується паста ГОІ. Технологія полірування фактично та ж сама - спочатку проводиться обробка поверхні наждачним шкіркою, а потім виконується наведення остаточного глянцю пастою ГОІ. З її характеристиками і особливостями використання можна ознайомитися тут:

Більш докладно про технологію полірування подібним чином розповідається тут:

до змісту ↑

Обробка поверхні скла за допомогою Автополіролі

Для відновлення якості поверхонь можна використовувати різні засоби автокосметики, призначені для усунення дрібних подряпин і пошкоджень.В принципі, робота виконується в такий спосіб - на поверхню наноситься Автополіроль, і потім вона розтирається м'якою ганчіркою, або шлифмашинкой, або спеціальною насадкою для болгарки.

Але краще попередньо ознайомитися з інструкцією із застосування засобу і провести пробну перевірку на невеликій ділянці поверхні.

Порушені способи полірування далеко не єдині, існують і інші, наприклад з використанням зубної пасти, але це вже варіанти для критичних ситуацій, зазвичай вистачає і розглянутих методів відновлення прозорості оргскла.

Часом зовсім навмисне ми пошкоджує скла годинників, телефонів або прозорі поверхні різних пристроїв. Для усунення з'явилися подряпин цілком достатньо просто відполірувати поверхню оргскла. І зробити це можна самостійно, в тому числі і вдома.