Як наклеїти захисну плівку на телефон?

Як наклеїти захисну плівку на телефон?

Незважаючи на постійне вдосконалення технологій створення покриття екранів телефонів і планшетів, скрін-протектор - все ще затребуваний аксесуар. У магазинах цифрової техніки зазвичай знають, як наклеїти захисну плівку на телефон або планшет, і надають цю послугу за досить символічну плату. Однак більшість власників гаджетів бажають самостійно оволодіти тонкощами цієї процедури: по-перше, безкоштовно, по-друге - без огріхів. Будемо вчитися захищати екрани в домашніх умовах.

Зміст статті

  • Підготовка
  • Наклейка

Підготовка

Спочатку розберемося, що за плівка така виявилася у нас в руках, і підготуємо її до процедури. Якщо ви купили протектор саме для вашої моделі телефону, то коригувати його розміри не доведеться: враховані вирізи під датчики і форма екрану фактично скопійована. Для багатьох моделей телефонів в Росії такі аксесуари або не продаються, або занадто дорогі, тому в хід йде плівка універсальна. В цьому випадку доведеться вирізати. Добре, якщо збереглася заводська упаковка: в неї зазвичай входить транспортувальний протектор з нанесеними на нього теххарактерістікамі, логотипом або рекламними слоганами. Він послужить шаблоном.

Будь-яка захисна плівка складається мінімум з трьох шарів: один захищає клейку сторону, другий - гладку поверхню, між ними знаходиться сам протектор.Якщо потрібно вирізати за формою, нічого не треба відклеювати заздалегідь: матеріал легко ріжеться ножицями або канцелярським ножем. Коли плівка перед нами, беремо звичайний скотч і приклеюємо по шматочку на верхній захисний шар і на нижній (на цілому аркуші або оригінальному протекторі там паперові ярлики). Це потрібно для того, щоб не залишати відбитків пальців, коли будемо відклеюватися захист.

Для початку підготуємо робоче місце: ніякої пилу не повинно бути не тільки на поверхнях, але і в повітрі. Деякі вирішують це питання, розбризкуючи безпосередньо перед роботою над столом і поруч з ним воду (вона осяде разом з пилом вниз), інші йдуть в наповнену парою ванну.

Далі готуємо сам телефон. Ретельно протираємо екран від бруду, відбитків пальців, порошинок і ворсинок. Зробити це можна за допомогою мікрофібрових серветок, бажано нових (в комплекті з плівкою хоч одна, але є). Обов'язкова умова - ніяких частинок на поверхні, отже, якщо протерли - негайно клейте. У парильні майже стерильно, так що якщо ви протираєте, а звідкись сиплеться сміття - приготуйте гарячу ванну.

до змісту ↑

Наклейка

Якщо плівка готова, переходимо до найцікавішого. Головне - наклеїти захисну плівку на телефон без бульбашок. Способів це зробити кілька, кожен користується тим, який випробуваний ним особисто і дав хороший результат. Розділити їх можна на сухі і вологі.

Виробники захисних плівок рекомендують сухий спосіб наклейки. Трохи відклеюється (1-2 см) нижній захисний шар з короткої сторони і приклеюємо звільнилася частина плівки до чистого екрану. Розгладжуємо пальцями, пластиковою карткою або будь-яким іншим широким плоским предметом.Важливо, щоб плівка лягла без перекосів, інакше потім вона "піде" в сторону. Якщо потрапило повітря - по найкоротшій траєкторії виганяємо його до краю за допомогою тієї ж карти. Поступово звільняємо решту плівку, розгладжує і її. Коли вона повністю наклеєна, позбавляємося від бульбашок. Зазвичай повітря відмінно котиться під поверхнею, досить легкого натиску. Але якщо під плівку потрапили мікроскопічні порошинки або піщинки, то від бульбашок, утворених ними, позбутися не вдасться. Благо плівку можна зняти, ретельно промити в холодній проточній воді і знову наклеїти. Далі залишається видалити верхній захисний шар.

Вологі способи виробниками не рекомендуються, але зате полегшують процес наклейки. Всі вони розрізняються по складу застосовуваної рідини: хтось бере звичайну воду, хтось мильний розчин, хтось чистий або розведений спирт, особливо просунуті - засіб для миття скла. Останнє має бути не залишає розлучень і не містить аміаку. Техніка тут проста: по змоченій рідиною екрану плівку легко рухати; якщо вона лягла неправильно, волога швидко виганяється з-під плівки, несучи потрапив все-таки сміття. На цьому відео показано, наскільки ефективно можна впоратися із завданням таким способом.

Варто враховувати, що злегка змочений екран - це злегка змочений екран. Навіть якщо ви змочуєте саму плівку, на ній має залишитися лише кілька крапель рідини. Електроніці зайва волога шкідлива, а вона у нас піде в незахищені вузли - стики екрану і корпусу. Також треба пам'ятати, що вода - далеко не дистилят, тому в міру висихання її під плівкою можливі сюрпризи у вигляді плям і розлучень. Склоочисних рідини розлучень не залишають, але можуть пошкодити клеїть шар або пошкодити покриття екрану.Спирт відносно швидко висихає і не залишає слідів, але це якщо він не розлучений водою або чимось ще. До того ж ніхто не вивчав, як він впливає на олеофобним покриття екранів.