Як пофарбувати замшеве взуття?

Як пофарбувати замшеве взуття?

Проблема вибору взуття спантеличує багатьох людей. Питання довговічності тут далеко не останній. Вартість виробів залежить від якості матеріалу. Звичайно, шкіра найбільш популярна, оскільки міцна, довго служить, не створює ефекту сауни для ніг, як це робить, наприклад, штучний замінник. Але мрією будь-якого залишається замша. Вона не просто показник соціального статусу, а дуже комфортний і легкий в шкарпетці матеріал. Шкода, що втрачає товарний вигляд дуже швидко. Як пофарбувати замшеве взуття, щоб зберегти улюблену пару туфель або чобіт в первісному вигляді?

Зміст статті

 • Куди звернутися?
 • Вибір кошти
 • Які засоби користуються популярністю?
 • Підготовка замші
 • Фарбування замшевого взуття

Куди звернутися?

Зазвичай проблемою стає колір вироби. Якщо він далекий від стандартного чорного або коричневого, то краще, без жодних сумнівів, здати взуття в спеціальну хімчистку. Правда, не скрізь вона є і якісно виконує свою роботу.

У найскладнішому становищі опиняться в разі перефарбування туфель або чобіт в зовсім інший колір. Тут про домашнє варіанті теж не йдеться.

до змісту ↑

Вибір кошти

Таке питання виникає перед кожним, хто вирішив освіжити замшеве взуття самостійно. Краще отримати консультацію в майстерні по її ремонту або в магазині, де продаються різні засоби по догляду за нею.

Важливо звернути увагу на ряд критеріїв:

 1. Призначення. Фарбу для замші недосвідчена людина легко може переплутати з тієї, яка застосовується для шкіри.
 2. Стійкість. Існує ціла лінійка різних засобів, що використовуються для легкої корекції початкового кольору взуття. Природно, що при збитих носах або наявності плям вони не врятують. Деякі фарби самі по собі погану якість і здатні злиняти в найменш підходящий момент.
 3. Виробник. Добрі відгуки про італійських засобах. Можливо, є й інші, які не гірше. Просто потрібна порада фахівця, щоб не потрапити в халепу.
до змісту ↑

Які засоби користуються популярністю?

Виробництво замшевого взуття передбачає безліч способів привести її в порядок. Нерідко в магазині або на ринку можна зустріти спреї, рідкі фарби, відновлюють бальзами та інші. Безперечними лідерами слід назвати перші, оскільки вони прості в експлуатації і не вимагають додаткових навичок. У всіх інших випадках потрібна вправність, уважність і акуратність.

до змісту ↑

Підготовка замші

Який би спосіб фарбування не був обраний, його застосовують виключно на очищену взуття. Для цього потрібно виконати кілька дій:

 • скористатися спеціальною щіткою, яка видалить надлишок пилу і скуйовджене волокна;
 • якщо бруду багато, то її нескладно видалити сумішшю води зі спиртом, взятими в співвідношенні 4: 1;
 • маслянисті плями добре прибирати Талькова присипкою;
 • після всього взуття слід ретельно натерти ганчірочкою і потримати над парою, щоб матеріал став м'яким і фарба краще закріпилася.
до змісту ↑

Фарбування замшевого взуття

Якщо підготовчий етап не викликав проблем, то потрібно приступити безпосередньо до самої процедури - освіження кольору.Як пофарбувати замшеве взуття, щоб не забруднити все навколо і виконати основне завдання? Для цього, приготувавши необхідне засіб, необхідно зробити кілька кроків.

 1. Якщо використовується спрей:
  • важливо забезпечити хорошу вентиляцію приміщення;
  • слід застелити підлогу целофановою плівкою або старими газетами;
  • потрібно надіти захисну маску, щоб не дихати даними засобом;
  • наносити його слід на відстані 20 см від поверхні взуття, рівномірно розпилюючи (кожен шар повинен добре висохнути).
 2. Для рідкої фарби досить притиснути поролоновий спонж до туфель або чобіт і ретельно її розподілити. Тут знадобиться більше уваги і акуратності.
 3. Фарба для вовни зажадає ще кількох маніпуляцій:
  • слід розвести вказане засіб в 1, 5 л очищеної теплої води і додати стільки столового оцту, скільки вказано на етикетці;
  • отриманим складом необхідно кілька разів обробити пару взуття; кожен шар повинен просохнути;
  • останній раз її потрібно протерти слабким оцтовим розчином, а потім змити його водою;
  • в кінці процедури взуття слід добре висушити.

Фарбування замшевого взуття має деякі нюанси. Якщо їх неухильно дотримуватися, то улюблену пару туфель або чобіт можна освіжити, і вони прослужать ще довго.