Як пофарбувати шафу з ДСП?

Як пофарбувати шафу з ДСП?

Багато предметів інтер'єру, в першу чергу меблі, здатні служити роками. І часом не грає ролі матеріал, з якого вони виготовлені. А все відмітини минулого часу - подряпини, відколи й інші ушкодження поверхні - легко відреставрувати. При цьому меблів можна повернути первісний вигляд або при бажанні надати зовсім інший. Так як пофарбувати шафу з ДСП, щоб він гармонійно вписувався в новий інтер'єр?

Зміст статті

  • Трохи інформації про ДСП, види та особливості матеріалу
  • Як фарбувати меблі з ДСП?
  • Про фарбах

Трохи інформації про ДСП, види та особливості матеріалу

При виробництві сучасних меблів широко використовуються ДСП і МДФ. Сировиною для їх виготовлення є відходи деревообробки - тріска і тирса, з'єднані за допомогою сполучного речовини (наприклад, формальдегідних смол) в єдине ціле під великим тиском. Зовнішній вигляд таких виробів наведено на малюнку нижче. Як правило, вони випускаються у вигляді плит.

Особливо варто зупинитися на ламінованої ДСП (ЛДСП). На її поверхню наноситься шар з меламінових смол, наслідком чого буде гладеньке покриття.

Правда, це створює певні труднощі при фарбуванні. Однак вони долаються якісною підготовкою поверхні. Треба, перш ніж пофарбувати шафу з ламінованого ДСП, обробити його шкіркою і використовувати грунт.

до змісту ↑

Як фарбувати меблі з ДСП?

В даний час досить рідко зустрічається меблі з масиву деревини. Як уже зазначалося, у виробництві в тому чи іншому вигляді застосовується ДСП. Але для додання матеріалу необхідних споживчих властивостей його часто фарбують або наносять спеціальне покриття, що імітує цінні породи дерева, і захищають лаком. Все це створює додаткові труднощі при реставрації старих меблів.

Рішення, як пофарбувати шафу з ДСП, своїми руками або везти його в майстерню, приймається досить просто. Виконати подібну роботу можна самостійно, головне - дотримуватися технологію ремонту. Правда, варто враховувати, що процедура досить трудомістка. Порядок робіт при цьому буде такий:

  1. Зняти всю фурнітуру: ручки, петлі, власники, гачки та інші елементи. Повинен залишитися тільки сам шафа, якщо ви задумали фарбувати саме його.
  2. Закласти наявні подряпини, тріщини, відколи й інші ушкодження на поверхні. Їх необхідно зашпаклювати, причому в два шари. Справа в тому, що після нанесення першого можлива усадка матеріалу, ось її-то і треба компенсувати.
  3. По всій поверхні потрібно зняти старе покриття: лак, фарбу або, якщо це ЛДСП, - смоли. Для таких цілей краще всього застосовувати шлифмашинку, вона дозволить скоротити витрачається час і полегшити роботу. Якщо ж її немає, то доведеться використовувати шкірку і знімати старе покриття вручну. Шкірка повинна бути дрібнозернистої, в ході виконання робіт необхідно отримати рівну, гладку поверхню, в тому числі і на зашпакльованих ділянках.

    Після закінчення обробки треба сухою ганчіркою видалити пил. Якщо є області, на які неприпустиме попадання фарби, наприклад скла або дзеркала, за місцем їх стику з забарвлюється місцями слід наклеїти малярський скотч.

  4. Тепер можна приступати до нанесення грунту. Він забезпечить кращу адгезію фарби, менший її витрата і послужить основою для утворення рівної і гладкої поверхні. Грунтовку за допомогою кисті або валика наносять в два шари, наступний - після висихання попереднього.
  5. На суху, підготовлену поверхню фарбу накладають будь-яким зручним способом. Для подібних цілей може використовуватися краскопульт, спеціальні балончики з барвником матеріалом, хоча в домашніх умовах зазвичай застосовуються валик або кисть. Як це виконується, показано на відео:

В разі якщо доводиться фарбувати ЛДСП, то особливу увагу треба звернути на етап шліфування. При цьому необхідно акуратно зняти весь шар захисного меламінового покриття і тільки потім приступати до решти етапів робіт. І не забудьте обов'язково нанести ґрунтовку, інакше фарба може просто не пристати до поверхні.

до змісту ↑

Про фарбах

Не варто особливо замислюватися про те, чим пофарбувати шафу з ДСП. Для цих цілей може бути використана будь-яка фарба. Зазвичай застосовують акрилову, вона має широку колірну палітру і зручна в зверненні. Цілком підійде і масляна. Який фарбою краще користуватися, визначається умовами експлуатації меблів. Якщо вона встановлена ​​на кухні, де шафи необхідно часто мити, то їх поверхня має сенс покрити лаком.

Цілком можливо застосування різних трафаретів, що додасть вашому шафі унікальний вид. Наприклад, як це показано на фото нижче.

Навіть старі меблі, здавалося б, давно відслужила свій термін, може з успіхом використовуватися ще довгі роки. Для цього деколи досить надати їй оновлений вигляд, чого дозволяє досягти забарвлення.Звичайний стару шафу при творчому підході до його реставрації здатний стати предметом постійного захоплення, зберігаючи свої чисто утилітарні властивості.