Як пронумерувати сторінки в Ворді 2010?

Як пронумерувати сторінки в Ворді 2010?

Користувачі, що працюють в текстових редакторах, обов'язково стикаються з необхідністю проставлення номерів сторінок в об'ємних документах. Яким чином це зробити? Нічого складного тут немає. Розглянемо, наприклад, як пронумерувати сторінки в Ворді 2010. На сьогодні це найпопулярніше офісний додаток, тому і візьмемо його за основу.

Зазвичай в будь-якій програмі існує кілька способів вирішення однієї і тієї ж задачі. У Microsoft Word проблема нумерації сторінок вирішується двома методами.

Зміст статті

  • Спосіб перший
  • Спосіб другий

Спосіб перший

Відкриваємо документ. У нашому навчальному прикладі у нас є 4 сторінки без номерів.

натисніть на картинку для збільшення

Клацаємо на будь-якій сторінці у верхнього або нижнього краю. В результаті документ переходить в режим роботи з колонтитулами. Дивимося на ліву сторону меню і знаходимо рядок "Номер сторінки". Клацаємо на ній і в підменю вибираємо "Поточний стан" (курсора).

Примітка. Необов'язковий вибір. Ви можете зупинитися на будь-який з чотирьох верхніх рядків. Схема дій скрізь однакова.

Переходимо в наступне вкладене меню. Можна зупинитися на будь-якому пункті. Ми вибрали "Сторінка Х".

натисніть на картинку для збільшення

Фінальний клацання призводить до наступного результату:

натисніть на картинку для збільшення

Як бачимо, все 4 сторінки отримали номери.Але це тільки видима частина айсберга. Якщо ми знову зайдемо в "Номер сторінки" і кликнемо по рядку "Формат номерів сторінок", то перед нами з'явиться віконце налаштувань нумерації.

Тут ми можемо змінити формат номера, упорядкувати глави, призначити сторінку, з якої почнеться нумерація. Наприклад, ми внесли деякі зміни (скріншот вище) і натиснули ОК. Тепер, відповідно до зробленими налаштуваннями, у нас цифрові номера змінилися на буквений формат і змістилися на одну позицію вниз - відлік починається не з "А", а з "В", як і було встановлено в налаштуваннях.

натисніть на картинку для збільшення

Що ще є корисного в режимі роботи з колонтитулами? Можна встановити "Особливий колонтитул для першої сторінки". Така необхідність іноді виникає, коли потрібно надати їй особливий статус.

натисніть на картинку для збільшення

Ми вибрали "Тільди". Після чого номер першої сторінки придбав індивідуальний вид.

натисніть на картинку для збільшення

В деяких випадках потрібно розмежувати сторінки на парну і непарну. Для цього ставимо галочку навпроти "Різні колонтитули ..." і бачимо, як з парних сторінок зникла нумерація.

натисніть на картинку для збільшення

Нічого страшного, зараз ми це виправимо. Йдемо по старій дорозі в "Номер сторінки" і вибираємо потрібний нам формат номера.

натисніть на картинку для збільшення

І парні сторінки відразу ж отримали свої номери, відмінні від непарних.

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Спосіб другий

Цей спосіб підходить в першу чергу для передбачливих і люблячих у всьому порядок користувачів. Щоб в останній момент не впадати в паніку, побачивши маси невідмічених сторінок, можна пронумерувати сторінки в Ворді 2010 у автоматичному режимі, т.е. заздалегідь налаштувати даний процес, щоб з появою кожної нової сторінки програма сама виставляла номер. Для цього відразу ж після створення першої сторінки йдемо на вкладку "Вставка", клацаємо на рядку "Номер сторінки" і опиняємося в знайомому нам підміню. Там проробляємо ті ж дії, які ми вже описували, і отримуємо автоматичну нумерацію.

натисніть на картинку для збільшення

Однак слід враховувати, що автоматика не працює в меню "Поточний стан". Кожну сторінку доведеться відзначати вручну. Тому потрібно вибирати тільки перші три пункти зі списку "Номер сторінки".

Для закріплення матеріалу ознайомтеся з відео на цю тему:

Воно остаточно закріпить знання, отримані в статті. На цьому можна закінчити наш маленький лікнеп. Тепер ви знаєте, що вибудувати сторінки по ранжиру можна в будь-який момент і в будь-який час, незалежно від того, скільки ви встигли написати сторінок - одну або сотню. Успіхів!