Як зробити весільну арку?

Як зробити весільну арку?

Обов'язковим атрибутом будь-виїзної реєстрації шлюбу вважається арка. Багато провідних і майданчики для проведення таких заходів пропонують орендувати або купити у них цей весільний атрибут. Але можна заощадити кошти! Інструкції, як зробити весільну арку самостійно, допоможуть надати виробу унікальності та неповторності.

Зміст статті

 • Форма арки
 • Матеріали для каркаса і декору
 • Приклад оформлення весільної арки

Форма арки

Перше завдання - вибрати форму. Найчастіше можна побачити арки-підкови, але є багато інших варіантів, що мають самі різні значення:

 • Дуга або підкова - символ неба, схвалення союзу понад, удачі в майбутньому.
 • П-образна - присутність легкості і безтурботності в стосунках, коли чоловік і жінка розуміють один одного з півслова і їм комфортно разом.
 • Серце - додатково підкреслює любов між нареченими.
 • Арка-анфілада (кілька дугоподібних арок, що утворюють коридор) - символ тривалого щастя і любові на все життя.
 • Чотирикутна арка - достаток, благополуччя, жаркий сімейне вогнище, а при наявності даху - захист від сварок і неприємностей.
 • Кругла альтанка - домашнє тепло і затишок, духовна близькість нареченого і нареченої.
до змісту ↑

Матеріали для каркаса і декору

Після вибору символічного значення для майбутньої конструкції можна приступати до її створення.Для початку слід визначитися з розмірами. По висоті арка повинна бути не менше 2, 5 метрів, а по ширині - від 2 метрів, на випадок якщо плаття у нареченої пишне. Товщина конструкції залежить від обраної форми. Головне, щоб її не здуло вітром або не випустила наречена, випадково зачепивши подолом свого вбрання.

Будь-яка конструкція складається з трьох елементів:

 1. Каркас. Найбільш складне завдання - як зробити каркас для весільної арки. Але завдяки великій різноманітності будівельних матеріалів вона легко вирішується. З металопластикових і полімерних труб, які згинаються практично без зусиль, не важко змайструвати будь-яку з описаних вище конструкцій. Окремо для них можна купити з'єднувачі. Дані матеріали часто застосовуються при спорудженні парників, тому вага декору вони спокійно витримають. Ще один відповідний для подібних цілей матеріал - дерев'яні балки. Їх можна використовувати для створення прямих конструкцій.
 2. Кріплення. Необхідно встановити арку на землі так, щоб вона не впала. Якщо застосовуються спеціальні труби, то для них потрібно купити фіксатори. Як варіант, можна скористатися квітковими горщиками і цементним або гіпсовим розчином. Хоч застигає він не швидко, зате надійно. Слід додатково передбачити можливість транспортування конструкції, тобто зробити її рознімною посередині.
 3. Прикраса - найважливіший і захоплюючий етап створення весільної арки. Основна рекомендація - проявити фантазію і дотримуватися загального стилю оформлення церемонії. Численні фотоприклади, представлені в глянцевих журналах і на інтернет-ресурсах, допоможуть знайти ідеї для творчості.

При прикрасі весільної арки важливо не "перевантажити" її декоративними елементами.Тому рекомендується в якості декору використовувати камені, намистини і інші блискучі і яскраві деталі. Найбільш поширеними є такі варіанти оформлення:

 • тканину: органза, атлас, стрічки;
 • морська тема: черепашки, сітки, рятувальний круг, штурвал, чайки, перли;
 • квіти: натуральні або штучні (окремі квітки або ліани), паперові композиції в стилі орігамі;
 • повітряні кулі: звичайні, з гелієвим наповненням, круглі, витягнуті, в формі серця.
до змісту ↑

Приклад оформлення весільної арки

Отже, визначившись з усіма підготовчими заходами, приступаємо до роботи. Для цього беремо:

 • дві металопластикові труби довжиною по 3, 5 м і діаметром 3-5 см;
 • два квіткових горщика, краще з пластика, висотою 35-40 см і діаметром 25-30 см;
 • будівельний схил;
 • цемент або гіпс;
 • декоративні елементи (атласні стрічки, органзу, кулі і т. Д.).

Спочатку в квіткові горщики заливаєте цементний або гіпсовий розчин, вставляєте строго по центру прямо до упору пластикові труби (в кожен горщик по одній трубі). За допомогою будівельного схилу контролюєте їх положення - потрібно, щоб вони стояли строго вертикально.

Тепер ці горщики потрібно поставити на тиждень в затишне містечко, де їх ніхто і ніщо не потурбує і не зачепить. За цей період розчин добре застигне, і можна буде продовжувати роботу.

Далі приступаєте до створення потрібної конструкції. Якщо це буде арка, то надаєте трубах вигнуту форму - відміряєте знизу 2 метри (цю довжину трохи чіпаєте), а з решти довжини робите вигин. Головне, щоб при з'єднанні двох деталей разом вийшла акуратна дуга висотою приблизно 2, 5 м і шириною 2 м.

Тепер приступаєте до декорування арки.Горщики і самі труби прекрасно приховає органза або атлас. Дугу арки можна задекорувати штучною зеленню і квітами.