Як зробити таблицю в Ворді?

Як зробити таблицю в Ворді?

Будь-який документ, насичений даними, повинен легко і просто сприйматися при прочитанні. Суцільне текстове полотно, розбите виключно на абзаци, може викликати тільки відторгнення і неприйняття у майбутнього читача. Як цього уникнути? Є чимало способів, що дозволяють такий текст зробити більш привабливим. Якщо ви працюєте з даними, то незамінним інструментом для вас стануть таблиці. Роботу з ними найкраще вивчати в Word, найбільш просунутому і популярному текстовому редакторі на сьогоднішній день. Спробуємо коротко і доступно показати, як зробити таблицю в Ворді, уникаючи при цьому непотрібних метань по програмі. Способів створення таблиці в Word кілька. Вивчимо кожен з них.

Зміст статті

  • Хмарно автоматика
  • Оптом дешевше
  • приписують чужі заслуги собі
  • Політ фантазії ...
  • Налаштування і оформлення

Хмарно автоматика

Відкриваємо редактор і створюємо новий документ (Ctrl + N). Вводимо в нього ряд цифр. Нехай це будуть, умовно, дані, які слід подати в табличному вигляді.

натисніть на картинку для збільшення

Переходимо на вкладку "Вставка". Клацаємо на значку "Таблиця", і перед нами з'являється меню по роботі з цим елементом. Перший пункт - "Вставка таблиці". З нього і почнемо. Тут все зроблено на подив здраво і зрозуміло.

натисніть на картинку для збільшення

Ведемо мишкою по клітинках, і вони автоматично вибираються.Вибір верхнього горизонтального ряду виведе один рядок, розбиту на осередки. Максимальна кількість осередків - 10. Якщо спуститися на другий ряд, то з'явиться ще один рядок. Всього рядків можна вивести 8 штук. Знову ж, рух вправо дозволить утворити стовпці. Причому всі ці дії відразу ж відбиваються в текстовому полі документа.

натисніть на картинку для збільшення

Для наших даних потрібно 2 рядки і 3 стовпці, виходить всього 6 осередків. Легкий рух миші - і наша таблиця готова.

натисніть на картинку для збільшення

Тепер залишилося тільки вставити дані в осередку. Виділяємо, копіюємо або вирізаємо (як вам потрібно), вставляємо. Або ж - виділяємо, ставимо мишку на виділене, тиснемо ліву клавішу "гризуна" і перетягуємо об'єкт в потрібну нам осередок. Цей підхід аналогічний вирізання.

натисніть на картинку для збільшення

Переходимо до наступного пункту меню "Таблиця" - "Вставити таблицю ...". Після клацання по ньому перед нами з'явиться вікно "Вставка таблиці".

В ньому можна налаштувати всі основні компоненти таблиці.

Розмір таблиці:

  • число стовпців, максимально 63;
  • число рядків, максимально 32 767.

Автоподбор ширини стовпців:

  • постійна - можна виставляти різні значення, але в основному ставиться "Авто", т. Е. Ширина самої таблиці обмежена полями сторінки, а ширина стовпців прив'язана до їх кількості;
  • у вмісті, стовпець буде орієнтуватися на ширину вмісту;
  • по ширині вікна, те ж саме, що і "Авто".

І останній пункт "За замовчуванням ..." дозволяє задати наші параметри для всіх майбутніх таблиць.

до змісту ↑

Оптом дешевше

Йдемо далі. Припустимо поки рядок "Намалювати таблицю" (до неї ми повернемося пізніше) і відразу ж перейдемо до четвертого пункту меню "Перетворити в таблицю ...".Ця команда працює тільки з виділеними даними. Оптимальний варіант, якщо вам потрібно швидко перевести великий масив інформації в табличний формат:

натисніть на картинку для збільшення

Налаштування тут майже такі ж, як і в розглянутому раніше вікні "Вставка таблиці", але є один істотний нюанс. Поле "Роздільник" дозволяє в автоматичному режимі зробити таблицю в Ворді з тексту саме так, як вам потрібно. Для цього тільки треба призначити орієнтири, за якими буде йти перетворення.

Приклад. Ми розділили наші дані крапкою з комою і виставили таке ж значення в настройках.

натисніть на картинку для збільшення

Клацання на ОК - і Ворд створив табличні дані по наших умов.

натисніть на картинку для збільшення

Іноді така можливість буває дуже корисною.

до змісту ↑

приписують чужі заслуги собі

Пропускаємо рядок "Таблиця Excel", все-таки ми працюємо в текстовому редакторі, а не в програмі електронних таблиць. Дивимося останній пункт меню "Експрес-таблиці". Після його активації перед нами з'явиться набір вже готових таблиць. Нам залишається тільки вибрати найбільш підходящі форми відповідно до своїх вимог.

натисніть на картинку для збільшення

Приклад. Виберемо будь-яку готову таблицю. У нас це "Календар 2".

натисніть на картинку для збільшення

Налаштовуємо її під себе. Результат бачимо на скріншоті.

натисніть на картинку для збільшення

А що робити, якщо цей календар знадобиться нам ще не раз? Ворд знову приходить нам на допомогу. Ми можемо його просто зберегти. Виділяємо тільки що відредаговану таблицю. Знаходимо в меню "Експрес-таблиці" команду "Зберегти виділений ..." (останній рядок) і клацаємо на ній лівою кнопкою мишки.

натисніть на картинку для збільшення

Спочатку, як зазвичай, з'явиться Настроювальна вікно.

В ньому все зрозуміло і не вимагає пояснень. Тиснемо ОК. Переглядаємо набір таблиць і бачимо в самому низу наш травневий календар.

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Політ фантазії ...

Нарешті, повертаємося до найцікавішого, на наш погляд, пункту меню "Намалювати таблицю".

натисніть на картинку для збільшення

Курсор приймає вид олівця, і перед вами відкривається практично необмежений простір для творчості. Ви просто малюєте. Звичайно, все будується в прямокутних пропорціях, але, погодьтеся, це все-таки Майкрософт Ворд, а не адоби Фотошоп. Подивіться, що можна наваять за допомогою олівця буквально за 5 хвилин.

натисніть на картинку для збільшення

Такий результат можливий і за допомогою вже описаних вище способів, однак повірте - на це пішло б значно більше часу.

до змісту ↑

Налаштування і оформлення

Для детального опису всіх наявних в Ворді для оформлення таблиць налаштувань довелося б писати окрему статтю, тому коротко зупинимося на самому цікавому і корисному. Для того щоб потрапити в додаткові параметри, досить просто клацнути мишкою всередині таблиці. Над панеллю головного меню з'явиться додаткова вкладка "Робота з таблицями", розбита в свою чергу на дві частини: "Конструктор" і "Макет".

натисніть на картинку для збільшення

Меню "Конструктор" повністю присвячено оформлення і стилю таблиці. Зайшовши в "Макет", ви можете налаштувати скелет таблиці до найдрібніших деталей.

натисніть на картинку для збільшення

Ось що можна зробити з уже побудованої нами таблиці (див.скріншот):

натисніть на картинку для збільшення

Ви бачите, що налаштовується абсолютно все і при бажанні можна перетворити таблицю в справжній витвір мистецтва. До нашої таблиці це, звичайно, не відноситься - вона всього лише приклад.

Отже, ми розібралися, як у Ворді зробити таблицю. Сам процес досить простий. Головні труднощі очікують користувача при настройках і оформленні таблиці. І справа не в тому, що вони складні для розуміння, як раз навпаки. Тут все зрозуміло на інтуїтивному рівні. Їх просто дуже багато. І можна сидіти, годинами налаштовуючи, оформляючи і переоформлюючи своє дітище. Тому дозволимо собі дати раду - перед початком будівництва таблиці чітко і ясно уявіть, що вам від неї вимагається. Скільки рядків, колонок, осередків вона повинна мати. Межі, колірна гамма, поля і т. Д. Все це навіть можна записати в тому ж документі (тимчасова пам'ятка). І тільки після цього починайте працювати. Звичайно, наш рада актуальна в першу чергу при створенні складних, багатоступеневих (вкладених) таблиць. Ну а в цілому все приходить з досвідом. Тому дерзайте і нічого не бійтеся. Успіхів!