Як зробити лебедя з паперу?

Як зробити лебедя з паперу?

Орігамі - стародавнє мистецтво створення об'ємних фігурок з аркушів паперу. Довгий час подібне заняття вважалося елітним, і йому навчали виключно вельмож. Уміння сотворять вироби з паперу було свідченням освіченості і галантних манер. Згодом це мистецтво стало більш доступним і різноманітним. Окремим напрямком його визнано модульне орігамі. Вироби з паперу, виконані в цій техніці, стають оригінальним подарунком для справжніх цінителів рукоділля та ручної роботи. До того ж створення паперових шедеврів допомагає і дорослим, і дітям зануритися в світ творчості. Для батьків це відмінна можливість розслабитися і зняти стрес, а для малюків - захоплююча і розвиваюча гра. Навчитися техніці створення паперових скульптур дуже просто. Освоївши ази подібного мистецтва, ви зумієте зрозуміти, як зробити лебедя з паперу або будь-яку іншу фігуру.

Зміст статті

  • Як вибрати папір для модульних орігамі?
  • Як виготовити модулі для лебедя з паперу?
  • Як зібрати модулі в єдину конструкцію?

Як вибрати папір для модульних орігамі?

На красеня-лебедя йде більше 500 складених модулів, але акуратно зібрати за годину можна не більше 50-60 штук. Як правило, досвідчений майстер витрачає на повне виготовлення виробу від 8 до 12 годин. Щоб зробити об'ємного лебедя з паперу, потрібно вибирати тільки якісні матеріали.Якщо сировина буде не щільним, то з часом модулі почнуть розриватися на згинах і виріб може зіпсуватися. Найкраще брати папір з щільністю від 60 до 120 одиниць.

Деякі майстри рекомендують робити модулі з глянцевих журналів, щоб виріб виходила яскравою і строкатою. Хоча вважається, що папір занадто слизький не годиться для об'ємних виробів, оскільки деталі будуть ковзати відносно один одного, а виріб почне розпадатися. Її доцільно використовувати тільки при клейовому кріпленні модулів. Забарвлення глянцевих сторінок утворює унікальні колірні поєднання майбутніх виробів. Оптимальним матеріалом для виготовлення орігамі є звичайна офісний папір формату А4. Можна застосовувати білі аркуші або кольорові. Якщо потрібно зробити кольорові модулі, то краще використовувати спеціальну офісний папір різних відтінків, так як вона пофарбована з обох сторін і не біліє на згинах.

до змісту ↑

Як виготовити модулі для лебедя з паперу?

Найчастіше досвідчені майстри орігамі ділять аркуш формату А4 на 16 або 32 частини. Те, що окремі шматочки паперу можуть відрізнятися за розмірами на кілька міліметрів, не страшно, на кінцевому результаті це ніяк не позначиться. Тому допустимо не витрачати час на ювелірне розрізання листочків.

Коли підготовча робота завершена, можна приступати до створення окремих елементів або модулів. Прямокутник спочатку перегинається навпіл уздовж більшої сторони, потім слід намітити середину, знову склавши листочок навпіл перпендикулярно попередньому згину. Лист перевертається таким чином, щоб серединний згин був спрямований вгору, немов дах, і розгортається розкривається стороною до себе.Уздовж центральної лінії відгинаються вниз обидві сторони, щоб вийшов трикутник. Лист знову перевертається, і виступаючі маленькі бічні куточки відгинаються вгору. Вся конструкція заправляється всередину і перегинається навпіл. Модуль готовий.

до змісту ↑

Як зібрати модулі в єдину конструкцію?

З таких простих модулів збирається величезна кількість виробів дивовижної краси і складності. Для виготовлення лебедя потрібно скласти близько 500 подібних куточків, а потім поетапно з'єднувати їх між собою. Модулі складаються з двох куточків і двох кишень. Сторона, що лежить навпроти прямого кута, називається довгою (або гипотенузой утворився трикутника), а сторона, що лежить проти гострого кута, - короткою.

При з'єднанні модулів між собою кишені можуть залишатися як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони, і їх називають відповідно зовнішніми і внутрішніми. Для формування дна лебедя з паперу модулі з'єднують довгою стороною всередину, а конструкція самої вироби збирається довгою стороною назовні. З'єднуючись між собою, модулі утворюють ряди.

Для початку потрібно зібрати три ряди по 18 модулів, які з'єднуються між собою за допомогою кишень. Кути нижнього ряду вставляються в кишені заготовок верхнього. Довга сторона модуля при цьому повинна бути спрямована всередину. Щоб конструкція вийшла міцною і не розсипалася, як раз і буде потрібно три повних ряду. Тепер потрібно розгорнути отриману модель. Для цього кругові ряди стискаються, і четвертий ряд вже надівається на куточки довгою стороною назовні. Зовні вся конструкція буде нагадувати стадіон з трибунами.

Щоб зробити лебедя з кольорових модулів, вам потрібна детальна схема зборки вироби.При поступовому складанні ряду за рядом основа фігурки піднімається у висоту. Для формування крил слід розрахувати місця їх закріплення і нарощувати модулі симетрично від місця формування шиї птиці з обох сторін.

Для того щоб сформувати шию і голову, потрібно взяти 30-40 модулів і просто з'єднати їх між собою в плоску смужку, заправляючи куточки в кишені. Готової смужці треба надати необхідний вигин і прикріпити її до конструкції лебедя.

Освоївши нескладну техніку модульного орігамі, ви зможете створювати різні фігури, проявляючи всю свою фантазію. Дуже красиво виглядають павичі, вазони та інші вироби. Головне, не боятися експериментувати. Нехай ваші творіння будуть неповторні.