Як зробити круглу рамку в фотошопі?

Як зробити круглу рамку в фотошопі?

За допомогою програми "Фотошоп" на редагованому малюнку можливо розміщувати різні фігури, так само як і надавати відповідну форму зображень. Наприклад, можна намалювати на зображенні круглу рамку. Які інструменти для цього слід задіяти? Як зробити круглу рамку в фотошопі?

На практиці подібні дії можуть виражатися:

Зміст статті

  • Кругла рамка з допомогою Elliptical Marquee Tool
  • Як зробити рамку в фотошопі за допомогою Ellipse Tool
  • Як зробити рамку в фотошопі за допомогою Custom Shape Tool

Вивчимо особливості вирішення поставленого завдання за допомогою трьох зазначених інструментів фотошопа докладніше.

Кругла рамка з допомогою Elliptical Marquee Tool

Як зробити круглу рамку в фотошопі розглядаються способом? Дуже просто.

Запускаємо програму, створюємо новий проект - бажано на прозорому тлі (Transparent).

натисніть на картинку для збільшення

Після цього вибираємо інструмент Elliptical Marquee Tool - в меню зліва. Для цього, можливо, знадобиться натиснути правою кнопкою на відповідну групу інструментів - щоб вказати потрібний. Малюємо коло (для цього слід утримувати клавішу Shift) або овал.

натисніть на картинку для збільшення

При залученні інструменту Elliptical Marquee Tool спочатку промальовується тільки контур майбутньої фігури. Його і потрібно перетворити в рамку, після чого - забарвити в необхідний колір.Для цього необхідно натиснути правою кнопкою на контурі і вибрати пункт Stroke. Після - встановити необхідну товщину рамки і її колір.

натисніть на картинку для збільшення

Використання інструменту Elliptical Marquee Tool в поєднанні з функцією Stroke (тобто обведення) має цікаву особливість. Як тільки вищевказані операції по створенню рамки на тлі контуру, доданню їй потрібної товщини і фарбування даного елемента будуть проведені, у користувача з'явиться можливість "розділити" вийшла фігуру на 2 еліпса з однаковою товщиною - за допомогою інструменту Move Tool.

натисніть на картинку для збільшення

Якщо в цьому необхідності немає, то, пофарбувавши рамку і надавши їй необхідну товщину, слід знову вибрати інструмент Elliptical Marquee Tool, натиснути правою кнопкою на еліпсі і вибрати пункт Deselect. Після цього на екрані з'явиться цілісний еліпс.

Власне, він уже буде являти собою круглу рамку і може використовуватися в якості повноцінного графічного елементу. Але, як правило, у дизайнера виникає необхідності здійснення редагуванні. Яке здатне виражатися, зокрема, в наданні рамці деяких ефектів.

Наприклад, якщо дизайнер бажає залити її градієнтом, потрібно натиснути правою кнопкою на шарі, відповідному малюнку, вибрати пункт Blending Options, після чого - налаштувати необхідні параметри.

натисніть на картинку для збільшення

Отриману рамку можна різними методами видозмінювати. Для цього треба натиснути на неї правою кнопкою, знову ж таки, при активному інструменті Elliptical Marquee Tool, і вибрати пункт Free Transform. Після цього відкриється ціла група опцій для трансформування відповідного графічного елементу.

натисніть на картинку для збільшення

Використання інструменту Elliptical Marquee Tool може здійснюватися різними способами. Так, за допомогою нього цілком реально не тільки намалювати рамку, а й, наприклад, вставити в неї той чи інший малюнок.

Вирішується це завдання просто. Потрібно відкрити вихідну картинку, вибрати опцію Elliptical Marquee Tool, після чого виділити на малюнку необхідну область. Далі можна створити новий шар, на який необхідно буде скопіювати частину зображення, вміщену в еліпс.

натисніть на картинку для збільшення

Вихідний малюнок, ймовірно, буде відкритий як фоновий шар - Background, тому його треба трансформувати в звичайний - Layer. Для цього потрібно клацнути по його назві мишкою два рази і натиснути OK. Після цього виділену еліпсом область картинки можна буде копіювати на новий шар - використовуючи поєднання клавіш Ctrl і C, а також Ctrl і V.

натисніть на картинку для збільшення

Для наочності пропонується вимкнути попередній, вихідний шар - натиснувши на зображення ока навпроти нього. В результаті виділена область картинки стане відображатися на тлі нового, прозорого шару.

Відповідний графічний елемент буде спочатку мати рамкою, яку, як і в першому випадку, можна редагувати. Наприклад - за допомогою накладення на неї того ж ефекту градієнта.

натисніть на картинку для збільшення

Правда, в цьому випадку потрібно вибирати відповідну опцію в пункті Stroke вікна Blending Options.

Інший спосіб малювання круглої рамки в фотошопі передбачає залучення інструменту Ellipse Tool.

до змісту ↑

Як зробити рамку в фотошопі за допомогою Ellipse Tool

Створюємо новий проект з прозорим шаром. Після - вибираємо відповідний інструмент в панелі зліва, малюємо коло або еліпс.Його колір спочатку буде відповідати системному, який встановлений в палітрі.

натисніть на картинку для збільшення

Для того щоб використовувати його як рамку, необхідно провести кілька операцій.

По-перше, натискаємо правою кнопкою на шарі, відповідному еліпсу, і вибираємо пункт Blending Options.

По-друге, переходимо на вкладку Stroke - і встановлюємо, таким чином, рамку необхідної товщини і кольору.

натисніть на картинку для збільшення

По-третє, переходимо на вкладку Blending Options - вона розташовується вище всіх інших - і до межі зменшуємо значення в рядку Fill Capacity. В результаті та область еліпса, що знаходиться всередині рамки, стане повністю прозорою.

натисніть на картинку для збільшення

Після цього відредагований еліпс можна використовувати в якості рамки.

Розглянутий спосіб багато дизайнерів вважають одним з найбільш зручних з точки зору подальшого редагування створеного графічного елементу. Наприклад, якщо накласти на рамку той чи інший ефект з допомогою групи опцій Free Transform, то згодом можна буде змінювати для неї також і настройки, присутні в інтерфейсі Blending Options.

натисніть на картинку для збільшення

Наприклад, якщо рамка значно видозмінена за допомогою опції Warp, яка входить в набір інструментів Free Transform, то можна, не дивлячись на це, легко трансформувати потім її товщину, колір і інші параметри.

Отже, тепер ми знаємо, як зробити круглу рамку в Photoshop, використовуючи інструменти Elliptical Marquee Tool, а також Ellipse Tool. Але, як ми відзначили на початку статті, є ще один варіант вирішення поставленого завдання. Він передбачає залучення опції Custom Shape Tool.

до змісту ↑

Як зробити рамку в фотошопі за допомогою Custom Shape Tool

Знову створюємо новий проект - з прозорим шаром.Потім вибираємо відповідний інструмент - він знаходиться в одній групі з такими опціями, як Rectangle Tool, Ellipse Tool і т. Д. При активізації Custom Shape Tool у верхній частині інтерфейсу програми відкриється панель з вибором фігур, які можна розміщувати на редагованих малюнках.

Вибираємо той, що має форму кола, - і прорисовуємо такої (для цього потрібно утримувати, як і у випадку з використанням попередніх інструментів, Shift) або еліпс. Початковий колір фігури, як і при залученні Ellipse Tool, буде відповідати системному.

натисніть на картинку для збільшення

Інструмент Custom Shape Tool відрізняється, зокрема, від Elliptical Marquee Tool тим, що з його допомогою здійснюється не виділення будь-якої області на редагованому зображенні, а промальовування самостійної круглої рамки.

Клікнувши правою кнопкою миші на назві шару, відповідному еліпсу, який ми намалювали, можна вибрати пункт Blending Options і налаштувати ті чи інші ефекти для розглянутого графічного елементу.

натисніть на картинку для збільшення

Такі основні можливості фотошопу в частині створення круглих рамок і задіяння інструментів програми, що призначені для обробки готових зображень.