Як зробити троянду з стрічки?

Як зробити троянду з стрічки?

Королевою всіх кольорів завжди була і залишається троянда. Тому умільці прагнуть втілити її в своїх виробах. Це і вишивка хрестиком, стрічками і гладдю, і в'язання розкішних квітів гачком, і виготовлення ніжних бутонів з атласних стрічок. На перший погляд, це зовсім нескладні вироби, але в будь-якій техніці прикладного мистецтва є свої секрети. Наприклад, мало хто уявляє, як зробити троянду з стрічки атласу, якщо раніше ніколи не бачив самого процесу. А тим часом квіти, створені своїми руками, виглядають дуже цікаво. До того ж вони дуже популярні: їх використовують при виготовленні шпильок, брошок та інших аксесуарів.

Зміст статті

  • Види троянд зі стрічок
  • Процес виготовлення троянди з стрічки
  • Секрети рукодільниць

Абсолютно всі жінки люблять квіти. З їх допомогою можна висловити свої почуття, попросити вибачення або просто зробити приємний сюрприз коханій людині. Крім того, квіти нині в моді. Завдяки їм легко підкреслити свій індивідуальний стиль. Вони є універсальним прикрасою, їх використовують у вигляді гумок для волосся, ободків і розкішних намист. Знаменитості часто доповнюють свій образ подібними аксесуарами. Наприклад, актриси Єва Лонгорія і Кірстен Данст люблять прикрашати своє волосся обручами і шпильками з великими і маленькими бутонами з текстилю.

Види троянд зі стрічок

Якщо ви вже намагалися зробити троянду з атласної стрічки і встигли подивитися пару навчальних відео, то могли помітити, що існує кілька різних видів і способів їх виготовлення.Одні робляться з окремих пелюсток, інші - з цільної смуги. Та й сама стрічка може бути як вузькою, так і широкої.

Найпростішим способом виконання квітки троянди є прісборіванія стрічки за допомогою нитки. Для нього підійдуть атласні смуги будь-якої ширини, але новачкам краще тренуватися на широкій. Подібним чином можна робити квіти для брошок і об'ємних шпильок. У композиціях дуже красиво поєднуються троянди, створені зі стрічок схожих відтінків.

натисніть на картинку для збільшення

Також троянди зі стрічок можуть бути виготовлені з плоских бутонів або шляхом послідовного складання кожної пелюстки з довгою смужки. Причому чим довше виявиться полотно, тим розкішніше і пишніше вийде квітка. Ще один спосіб їх створення - вирізання окремих пелюсток і обпалення їх над полум'ям свічки, а потім формування з них бутонів.

до змісту ↑

Процес виготовлення троянди з стрічки

Перш ніж почати роботу над створенням штучних квітів, слід вибрати спосіб їх виконання. Початківцям рукодільниця рекомендується запастися покроковими фото, на яких зображений процес творчості. Це суттєво полегшить роботу на перших порах. Залежно від обраного способу підбираються необхідні матеріали. Нижче наведена покрокова інструкція виготовлення троянд з стрічки, на основі якої будуть розглянуті секрети цього творчого процесу.

Для роботи знадобляться широка атласна стрічка (близько 5 сантиметрів у ширину, можна взяти кілька різних стрічок), ножиці і голка з ниткою, щоб закріпити готові бутони.

Спочатку робимо перегин стрічки в перпендикулярному напрямку і далі закручуємо перший пелюстка бутоном.

Потім обертаємо стрічку навколо першого пелюстки так, щоб у верхній частині вона залишалася вільніше, ніж в основі. Розправляючи край, формуємо нові пелюстки, прикладаючи їх до центральної частини квітки. Щоб він не розсипався, фіксуємо всю конструкцію потайними стібками.

Так, пелюстка за пелюсткою, формується весь квітка ...

... поки стрічка не закінчиться. Чим довше вона виявиться, тим пишніше буде ваш квітка.

Хвостики стрічки зашиваємо потайними стібками і зав'язуємо їх у вузол.

Розочка готова.

до змісту ↑

Секрети рукодільниць

Щоб текстильні квіти виглядали акуратно, все пелюстки повинні кріпитися на одному рівні щодо один одного. Дрібні пелюстки розташовуються ближче до центру, а більші кріпляться до периферії. Для пишного квітки знадобиться велика кількість пелюсток, якщо ж необхідно сформувати бутон, досить 3-5 деталей.

Якщо з квітки планується прикраса (брошка, шпилька або намисто), то його основу слід зробити плоским. Інакше кріпити такий аксесуар до одягу буде досить проблематично. У разі коли троянди зі стрічок створюються виключно для букета, варто подумати про те, щоб виготовити стебла. Місця їх з'єднання з бутонами необхідно приховати шматочками стрічок і зашити потайними стібками.

Тепер, коли ви знаєте, як зробити троянду з стрічки своїми руками, ви можете сміливо втілювати в реальність всі свої фантазії, доповнювати і прикрашати гардероб витонченими аксесуарами і завжди бути стильною і привабливою.