Як зробити закордонний паспорт

Як зробити закордонний паспорт

Наявність закордонного паспорта є необхідною умовою для в'їзду на територію багатьох іноземних держав. Тому, плануючи подорож, необхідно заздалегідь зайнятися оформленням даного документа. В середньому термін його виготовлення займає близько одного місяця, але існують і певні винятки, про які буде згадано в даній статті. Зупинимося докладніше на питанні, як зробити закордонний паспорт.

Зміст статті

  • Способи оформлення і види документа
  • Інструкцію з оформлення закордонного паспорта

Способи оформлення і види документа

На сьогоднішній день існує два типи закордонних паспортів. Документ старого зразка був затверджений Урядовою постановою ще в 1997 році. Новий біометричний паспорт став видаватися громадянам порівняно недавно - з початку 2006 року. Він оснащується спеціальним вбудованим мікрочіпом, який є носієм інформації про людину. Документ містить фотографію власника в так званому двомірному форматі. Слід зазначити, що розмір держмита на закордонний паспорт старого покоління становить 1000 рублів, нового - 2500 рублів. При цьому термін дії першого вдвічі менше періоду експлуатації другого: 5 і 10 років відповідно.

Одним з найбільш популярних, але вже кілька застарілих способів отримання документа є безпосереднє звернення до органів ФМС або МЗС Росії.Також наданням даної послуги займаються багато туристичних агентств і спеціалізовані компанії. Як виняток вони здатні оформити документ в найкоротші терміни, але це зажадає від туриста певних грошових вкладень. Питання про те, за який час можна зробити закордонний паспорт в екстреному випадку, слід обговорювати з співробітниками фірми.

Найактуальнішим на сьогоднішній день способом отримання документа виступає звернення до інтернет-порталу державних послуг. З його допомогою подати заявку на оформлення закордонного паспорта можна, навіть не виходячи з дому. Даний процес не повинен викликати жодних труднощів, адже відповіді на всі питання представлені прямо на сайті. Більш детальну інформацію про оформлення документа через Інтернет можна отримати з прикладеного відео. Людям же, які не бажають користуватися даними способом, рекомендується ознайомитися з нижченаведеними керівництвом.

до змісту ↑

Інструкцію з оформлення закордонного паспорта

В першу чергу необхідно зайнятися заповненням анкети і збором документів. До числа останніх відносяться ксерокопії паспорта і військового квитка. Також обов'язковою умовою для оформлення проїзного документа є наявність фотографії. Що ж стосується бланка анкети, то його можна знайти на сайті ФМС Росії. До заповнення даного паперу слід підійти вкрай відповідально, щоб уникнути прикрих непорозумінь краще заздалегідь навести довідки про можливі підводні камені.

Особливу увагу слід приділити пункту, присвяченому трудової діяльності громадянина за останні 10 років. У ньому потрібно вказати всі місця роботи і навчання, що існували за даний період.У цьому ж розділі прописується і служба в армії. Якщо протягом якогось часу людина не була офіційно працевлаштований, необхідно також відобразити ці відомості в анкеті із зазначенням адреси прописки на той момент. Приклад заповнення даних про робочу діяльності представлений на фото. Також варто відзначити, що пункт анкети про трудовий стаж громадянина вимагає обов'язкового завірення в відділі кадрів.

натисніть на картинку для збільшення

Наступним етапом оформлення закордонного паспорта є оплата державного мита в установленому розмірі. Для цієї мети можна відправитися в найближче відділення банку або скористатися послугами терміналу. І в першому і в другому випадку операція буде проведена абсолютно безкоштовно. Також можна внести держмито безпосередньо в органах ФМС, але це стане не дуже раціональним рішенням. Справа в тому, що оплата податку в міграційній службі на увазі під собою стягнення певної комісії.

Після здачі всіх документів в органи ФМС почнеться процес оформлення закордонного паспорта. Як вже говорилося вище, дана процедура займає близько місяця. Про готовність виїзного документа можна дізнатися, зайшовши на сайт міграційної служби. Там же представлено розклад роботи територіального відділу, розташованого за місцем прописки громадянина.

Варто відзначити, що люди, робота яких пов'язана з частими виїздами за межі країни, можуть оформити додаткову документ. Однак ця умова поширюється лише на громадян, які подорожують за кордон щомісячно. Більш детальну інформацію про те, як зробити другий закордонний паспорт, можна отримати в органах ФМС або на сайті державних послуг.