Як зробити заземлення на дачі

Як зробити заземлення на дачі

Щоб облаштувати заземлення на дачі самостійно, необов'язково бути професійним електриком або мати глибокі знання в галузі фізики. Нижче ми розглянемо детально, як правильно зробити заземлення на дачі самому, без залучення фахівців.

Функції захисного заземлення

В звичайному робочому стані металевий корпус будь-якого електроприладу не проводить струм. При порушенні ізоляції струмоведучих елементів пристрою корпус виявляється під напругою. Заземлення покликане усувати напругу, що виникла в корпусі, методом відведення енергії в грунт. Такий пристрій забезпечує захист від статистичного напруги електроустаткування і людей, що працюють з ним. При цьому також забезпечується безпечна експлуатація в умовах стрибків напруги.

Головним параметром, що впливає на ефективність контуру заземлення, є грунт. Тип, структура і стан грунту визначають опір породи до розсічення струму: чим менше опір, тим краще. Найбільш підходящі ґрунти для облаштування заземлення - це глина з високою вологістю, суглинок і торф. Камінь і скеля зовсім не підходять, так як володіють високим опором.

Готуємо матеріали для пристрою контуру заземлення

Для заземлення необхідно заготовити не менш трьох електродів, довжина кожного з яких повинна бути 2-3 м.Це або сталевий куточок 50х50 мм, або металева труба з площею перетину 150 мм 2 і товщиною стінок від 3, 5 мм. В якості з'єднувального елемента дозволяється використовувати сталеву смугу довжиною 1, 2 м з мінімальним перетином 50 мм 2 . Поєднання всіх елементів може виконуватися тільки зварювальними швами, все інші методи не забезпечать необхідної цілісності контуру. Для підведення заземлення в будинок застосовується металева смуга 4х40мм. Рекомендується використовувати такий же елемент, як і для з'єднання електродів.

Етапи облаштування заземлення

Щоб усвідомити, як зробити заземлення на дачі, досить уважно прочитати два наступні абзаци.

Викопайте яму у вигляді трикутника зі сторонами 1, 2 м. Потім потрібно вирити рів для сталевої штаби, яка з'єднує контур з будинком. Глибина канави - не менше 30 см. У ямі по кутах забийте електроди (заготовлені штирі довжиною 2-3 м) на максимальну глибину. Після цього з'єднайте всі електроди сталевий смугою в 1, 2 м за допомогою зварювального апарату.

Тепер необхідно пов'язати контур з будинком. Один кінець заземлювального провідника (сталевої штаби) приварюють до контуру, а другий заводимо в будинок. Як правило, заземлення проводиться через невеликий отвір в фундаменті. Після того як смуга введена всередину будинку, потрібно зробити переходи на мідний кабель. При цьому перетин кабелю має дорівнювати перерізу живильного провідника. Для переходу на смугу навариваются болтові з'єднання, через які підключається кабель.

Рекомендації по облаштуванню заземлення на грунті з високим опором

Існує кілька перевірених методик, які дозволяють встановити ефективне заземлення на грунтах, найменше призначених для виконання цієї функції.Прикладом можуть служити піщані ґрунти, супіски, мергелі та інші породи, що мають низький рівень вологості. Підвищити електропровідність можливо двома способами:

  • В разі забивання електродів в місці пристрою контуру сверлится кілька свердловин, після чого вони заповнюються міцним соляним розчином. Така нескладна процедура підвищить рівень вологості невеликої ділянки.
  • При закапуванні електродів вільний простір заповнюється сумішшю грунту з сіллю, для чого найкраще використовувати суглинок. Це значно знизить опір заземлюючого контуру і буде добре протидіяти корозії електродів. Заземлення, виконане за цією методикою, прослужить довгі роки.

На завершення пропонуємо вам подивитися коротке відео, в якому показано, як має виглядати заземлення після зварювання всіх елементів і підведення до будинку: