Як зробити скло матовим?

Як зробити скло матовим?

Матування скла - це зменшення його светопропускной здатності, що також дозволяє оригінально прикрасити скляну поверхню і додати інтер'єру приміщення індивідуальності. Існує безліч методів, як зробити скло матовим. Але самостійно це можна виконувати таким чином:

 • гравірування;
 • травлення;
 • нанесення матової плівки, що самоклеїться.

Зміст статті

 • Самостійне гравірування скла
 • Травлення поверхні скла
 • Нанесення матової плівки, що самоклеїться

Самостійне гравірування скла

Гравірування - створення на поверхні зображення шляхом зміни її фізичної структури . Цей процес досить складний, вимагає наявності спеціального абразивного інструменту (гравер, бори) і багато вільного часу.

натисніть на картинку для збільшення

Щоб навчитися гравірування, необхідно:

 1. кожен день приділяти цьому заняттю трохи часу (від 2 до 3 годин);
 2. якісно підготувати робоче місце - воно повинно бути добре освітленим, на поверхню столу бажано покласти поролон, а вже на нього класти оброблювану деталь, що істотно пом'якшить звук при її обробці.

Не варто забувати, що це курний і галасливий процес, тому не рекомендується займатися гравіруванням в житлових приміщеннях.

Насамперед на окремому склі потрібно спробувати гравірувати наявними насадками (борами).Зображення або напис на поверхню скла переноситься за допомогою маркера, олівця. Можна закріпити на скляному предметі готовий (роздрукований) малюнок клейкою стрічкою.

Під час гравіювання великих зображень переміщати гравер необхідно тільки в одному напрямку. Це додасть гравірованого малюнку більш акуратний вигляд.

Детальніше на відео:

до змісту ↑

Травлення поверхні скла

Зробити матовим скло можна хімічним способом, який передбачає використання хімічно активних речовин, що впливають на поверхневий шар скла. В результаті на склі утворюється шовковисто-матовий наліт.

натисніть на картинку для збільшення

Для травлення будуть необхідні:

 • спеціальний гель або паста;
 • різак;
 • трафарет (самостійно підготовлений або куплений);
 • м'яка кисть;
 • малярський скотч;
 • поліетиленова плівка;
 • самоклеящаяся плівка.

Перед початком робіт рекомендується потренуватися на обрізку скла. Час, протягом якого травильних засіб повинен знаходитися на поверхні скла, залежить від використовуваного типу пасти (гелю) і трафарету. Візерунки слід робити більш простими з невеликою площею, в іншому випадку поверхня скла може вийти плямистої.

Скло потрібно попередньо вимити і витерти насухо, щоб на ньому не залишалося ворсинок. Для виготовлення трафарету вирізається самоклеящаяся плівка, що перевищує розміри зображення на 50 мм, і клеїться на скло. Коли розмір майбутнього візерунка більше її ширини, з'єднання виконується внахлест з перекриттям 13-15 мм.

Малюнок накладається на копіювальний папір, а вже разом з нею на самоклеящуюся плівку, надійно закріплюється скотчем і копіюється на "самоклейку".За допомогою різака вирізається підготовлений візерунок. На ділянках, які будуть піддані травленню, плівка видаляється, скло ретельно протирається, обрізані кромки щільно притискаються до скла.

Все ділянки скла, які не перекриваються трафаретом, закриваються скотчем і поліетиленовою плівкою, нижній край якої слід вкласти в ємність, щоб не була пролита вода, коли з поверхні скла буде змиватися паста. Всі роботи, пов'язані з нанесенням і видаленням хімічного розчину, виконуються тільки в гумових рукавичках.

Весь візерунок покривається товстим шаром пасти (гелю) для травлення. Після закінчення деякого часу (вказується в інструкції виробника, як правило, від 6 до 10 хвилин), паста змивається водою, послідовно зверху вниз. Для її видалення використовується м'яка кисть. В процесі очікування пасту необхідно періодично помішувати, що знизить ймовірність утворення під нею повітряних бульбашок і необроблених розчином ділянок. Трафарет видаляється тільки після повного висихання протравленого ділянки.

Наочно процес можна подивитися на відео:

до змісту ↑

Нанесення матової плівки, що самоклеїться

Даний спосіб зробити скло матовим є найменш трудомістким. Процес нанесення самоклеючої плівки нескладний, головне - ретельно очистити поверхню скла від пилу, різних плям і інших забруднень. Скло рясно змочується мильним розчином, який згодом видаляється гумовим шпателем. Цю процедуру рекомендується повторити кілька разів.

На наступному етапі виконується розмітка і вирізка плівки відповідно до розмірів поверхні, на яку вона буде наноситися.Щоб уникнути невідповідності розмірів "самоклейки" і скла по її периметру необхідно залишити припуск по 5 мм на сторону. Після закінчення робіт його можна буде обрізати лезом або іншим гострим предметом.

Перед наклеюванням підготовлена ​​поверхня обробляється мильним розчином. З самоклеїться плівки акуратно знімається захисний матеріал і змочується за допомогою пульверизатора, що на час дозволить нейтралізувати її мимовільне прилипання до скла.

Наноситься плівка, починаючи з верхньої частини. Акуратними рухами долоні розгладжується по всій площині. Для видалення вологи і повітряних бульбашок застосовується гумовий шпатель, працювати з якими потрібно з м'яким натиском від центру до країв. Після обрізки припуску краю ще раз розгладжуються.

Всі ці способи дають можливість унікально і вишукано перетворити інтер'єр, а також захистити приміщення від сторонніх поглядів.