Як зробити рамку для фото своїми руками?

Як зробити рамку для фото своїми руками?

Фотографія стала доступна всім, тепер не треба, як раніше, замикатися в темній кімнаті і там друкувати знімки. Основна маса відзнятого матеріалу зберігається в електронному вигляді, але часто кращі і особливо пам'ятні зображення переносяться на папір, і тоді потрібні рамки. Незважаючи на велику кількість різних їх варіантів, часом знайти підходящу досить важко. Адже хочеться, щоб рамка підкреслювала внутрішній зміст знімка або служила його прикрасою. Тому, намагаючись вирішити подібні завдання, часом і доводиться замислюватися, як зробити рамку для фото своїми руками.

Зміст статті

  • Кілька слів про рамках в цілому
  • Про виготовлення рамки

Кілька слів про рамках в цілому

Саму по собі фотографію можна розглядати як якийсь акт творіння її автора . Нехай результат і не тягне на світовий шедевр, але в конкретному місці і в конкретний час якісь внутрішні причини змушують фотографа дістати камеру і зробити знімок. І часом ці спогади і відчуття, втіленням яких є фото, для людини дорожче всіх шедеврів Пікассо і Малевича разом узятих.

Емоційний стан, душевний трепет або страждання автора можна підсилити за допомогою відповідного зовнішнього оформлення. Як приклад цього варто навести кілька фотографій, в яких реалізується подібний підхід.

Крім того, авторська рамка з фотографією стане прекрасним подарунком, зробленим своїми руками. Зазвичай її виготовляють з картону, хоча для цих цілей може використовуватися будь-який матеріал - папір, дерево, пластик, коробка з-під цукерок і т. Д., Все визначається тільки фантазією автора. І часто навіть найпростіша рамка в результаті виконання зовнішньої обробки стає воістину унікальною річчю.

до змісту ↑

Про виготовлення рамки

Одним з широко застосовуваних для цих цілей матеріалів є картон. В принципі, щоб отримати рамку для фото, досить зробити 3 деталі, показаних нижче:

Порядок виготовлення такого виробу наступний:

  1. Спочатку визначають габарити майбутньої вироби. Для фотографії зазвичай буває досить рамки, за розмірами перевищує зображення на 4 см, хоча це не є обов'язковим.
  2. Вирізаються 2 шматки потрібної величини, один з них буде підставою, інший - зовнішнім обрамленням фото.
  3. В майбутньої зовнішньої рамці вирізається отвір за розмірами, трохи меншим фотографії.
  4. Виготовляється майбутня підставка-упор.
  5. Прийшла пора починати збірку вироби, але зазвичай перед цим проводиться обробка зовнішньої поверхні. Найпростіше - обклеїти рамку папером. Хоча замість неї може використовуватися і інший матеріал, наприклад тканину або щось ще, що відповідає вашим задумам. Для обробки досить покласти картонну рамку на лист кольорового паперу і обвести її контури. Потім вона обрізається з невеликим припуском щодо зазначених габаритів. Після цього рамка змащується клеєм і накладається на папір. Її надлишки загортаються і приклеюються з внутрішньої сторони.

  6. Залишилося склеїти підставу і зовнішню рамку. Ця операція проводиться тільки з трьох сторін, одна залишається вільною, через неї фотографія буде міститися всередину рамки. Останньою приклеюється підпора.

Виріб готовий. Однак це не єдиний спосіб, яким можна виготовити фоторамку в домашніх умовах. Так, наприклад, на відео показано, як її зробити тільки з листа звичайного паперу:

Якщо в описаному випадку виходить плоска рамка, то у варіанті, показаному тут готовий виріб вже буде виглядати об'ємним:

✕ < Причому його форма може бути найрізноманітнішою. Наприклад, на відео представлено, як виготовити круглу рамку:

Взагалі весь подібний процес має на увазі значну частку фантазії і творчого підходу. Це стосується як форми, так і обробки зовнішньої поверхні майбутньої рамки.

Фотографія, вміщена в красиву рамку, сприймається набагато краще і справляє сильніше враження. Окремо варто відзначити випадок, коли все зроблено своїми руками і готовий виріб підкреслює особливості зображення. Та й поставити фото тоді можна в будь-яке місце, наприклад на робочий стіл, де воно навіє приємні спогади.