Як зробити копірайт в фотошопі?

Як зробити копірайт в фотошопі?

Авторські картинки і фотографії охороняються від несанкціонованого копіювання законом, проте їх захист можна посилити, розмістивши на поверхні відповідних зображень копірайт. Задіяний може бути при цьому, звичайно ж, фотошоп. Які основні інструменти для вирішення подібних завдань включає в себе даний графічний редактор? Як зробити копірайт в фотошопі?

Візуальна захист авторських зображень може здійснюватися:

  • за допомогою розміщення одного копірайту в кутку картинки або фотографії;
  • у вигляді заповнення простору зображення "заливкою" з копірайтів (як правило, напівпрозорих).

Вивчимо особливості застосування даних методів захисту картинок докладніше.

Зміст статті

  • Копірайт в кутку картинки
  • Копірайт у вигляді "заливки"

Копірайт в кутку картинки

Як зробити копірайт на фото в фотошопі, розмістивши його в кутку картинки? Подібне завдання вирішується просто.

Насамперед виготовляємо відповідний копірайт. Для цього відкриваємо фотошоп і створюємо новий проект. Бажано - на прозорому тлі (Transparent).

натисніть на картинку для збільшення

Після цього беремо інструмент Text Tool і вписуємо текст копірайту. Наприклад - Topinfoweb.com. Після цього можна розмістити поруч з ним значок копірайту. Найпростіше зробити це, намалювавши його за допомогою групи опцій Custom Shape Tool.Відповідний інструмент розташовується на панелі зліва разом з іншими схожими - Rectangle Tool, Ellipse Tool і т. Д.

натисніть на картинку для збільшення

Далі необхідно підібрати оптимальний розмір копірайту. Найпростіше зробити це, тимчасово зв'язавши шари - той, який відповідає тексту, і розміщує на собі значок копірайту. Потрібно виділити відповідні шари мишкою, потім натиснути на будь-якому з них правою кнопкою і вибрати пункт Link Layers.

натисніть на картинку для збільшення

Після цього можна буде працювати з обома графічними елементами одночасно. Підібрати оптимальний їх розмір можна, задіявши групу інструментів Free Transform. Для цього потрібно вибрати опцію Rectangular Marquee Tool, після - натиснути правою кнопкою на будь-який букві слова в копірайт, потім - Free Transform. Щоб збільшити або зменшити редагованого графічного елементу найзручніше задіяти опцію Scale.

натисніть на картинку для збільшення

Підібравши оптимальний розмір копірайту, слід натиснути Enter. Після цього корисно буде зробити копії шарів, з якими зараз ведеться робота, - трохи пізніше ми розглянемо, для чого це потрібно.

Необхідно виділити обидва шару, натиснути на них правою кнопкою і вибрати пункт Duplicate Layers. У відповідному списку з'являться 2 їх копії. З ними потрібно зробити особливу операцію - "склеювання". Виділяємо копії вихідних шарів, натискаємо на будь-якому з них правою кнопкою і вибираємо пункт Merge Layers.

натисніть на картинку для збільшення

В результаті значок копірайту і текст об'єднаються фактично в одну картинку. Її ми і будемо використовувати як елемент захисту зображення.

Відкриваємо відповідну картинку - як окремий проект. Після - копіюємо на неї копірайт зі склеєного шару за допомогою клавіш Ctrl і C, а також Ctrl і V.Одночасно на полотні, на якому знаходиться картинка, з'явиться новий шар.

натисніть на картинку для збільшення

Розміщуємо копірайт в кутку картинки. Він може виглядати не дуже естетично в вихідному кольорі. Щоб адаптувати копірайт до кольорової гами захищається зображення, йому слід, наприклад, трохи додати прозорості. За бажанням - інших ефектів. Для цього потрібно натиснути правою кнопкою на шарі, відповідному копірайту, і вказати пункт Blending Options.

У вікні треба вибрати вкладку Blending Options: Custom, а потім трохи зменшити значення в рядках Opacity і Fill Opacity. Також можна поставити галочку напроти пункту Contour.

натисніть на картинку для збільшення

Одержаний копірайт буде непросто стерти з картинки. Тепер вона надійно захищена.

натисніть на картинку для збільшення

Є ще один варіант розміщення на фото або зображення копірайту - у вигляді "заливки". Обговоримо можливість докладніше.

до змісту ↑

Копірайт у вигляді "заливки"

Кінцевий результат захисту зображення може виглядати приблизно так:

натисніть на картинку для збільшення

Як зробити копірайт в Photoshop в даному різновиді? Подібне завдання вирішується в кілька етапів.

Спочатку повертаємося до вихідних верствам, які відповідають тексту копірайту і значку, - вище ми робили їх копії. Тепер зрозуміло, навіщо вони нам потрібні.

Дані шари повинні бути пов'язаними. Необхідно трохи зменшити копірайт в розмірі, а також нахилити його. Для цього слід вибрати інструмент Rectangular Marquee Tool, натиснути правою кнопкою по будь-букві, потім, використовуючи опції Scale і Rotate, що знаходяться в групі Free Transform, зменшити і нахилити копірайт.

натисніть на картинку для збільшення

Далі потрібно буде оптимізувати колір і прозорість відповідного графічного елементу.Для зручності здійснення даної операції можна додати до поточного проекту ще один шар, залити його білим кольором - за допомогою інструменту Paint Bucket Tool - і розташувати нижче інших.

натисніть на картинку для збільшення

Для одночасної "калібрування" значка копірайту і тексту рекомендується "склеїти" відповідні шари - знайомим нам способом.

натисніть на картинку для збільшення

Після цього, клацнувши на об'єднаному шарі правою кнопкою і вибравши пункт Blending Options, здійснюємо необхідні настройки кольору і прозорості.

Наступний крок - занесення копірайту в базу даних "заливок" програми Photoshop. Для цього потрібно виділити його за допомогою інструменту Rectangular Marquee Tool. Відразу ж потрібно відключити білий шар - натиснувши на значок очі близько його назви: він в даному випадку не повинен бути елементом "заливки".

натисніть на картинку для збільшення

В результаті копірайт стане ледь видимим - але це те, що нам потрібно. Далі вибираємо пункт меню Edit, потім - Define Pattern. Вписуємо назву елемента "заливки" - можна будь-яке.

натисніть на картинку для збільшення

Після цього переходимо на зображення, яке необхідно захистити за допомогою копірайту, або відкриваємо його заново. У ньому має бути присутнім 2 шари. Якщо 2-й відсутній - створюємо його, натиснувши на відповідний значок.

натисніть на картинку для збільшення

Далі вибираємо пункт меню Edit, потім - Fill. У рядку Use вказуємо Pattern.

натисніть на картинку для збільшення

Після в списку, що відкривається навпроти рядка Custom Pattern, вибираємо останній в черзі. Натискаємо OK.

натисніть на картинку для збільшення

Отримуємо потрібний результат.