Як в'язати шкарпетки спицями?

Як в'язати шкарпетки спицями?

В холодні зимові дні немає, мабуть, кращого способу зігріти ноги, ніж надіти на них теплі в'язані шкарпетки. Вони бувають цільними, з одним або двома швами. Далеко не кожна господиня знає, як в'язати шкарпетки спицями. Але ж існує безліч різних методів, навчитися яким зовсім не складно. На виготовлення чудесного елемента зимового домашнього гардеробу буде потрібно всього кілька вечорів.

Зміст статті

  • Вибираємо інструмент
  • Методика розрахунку петель
  • Шкарпетки, пов'язані на двох спицях
  • Класичні шкарпетки
  • Інші способи в'язання шкарпеток

Вибираємо інструмент В залежності від того, який варіант в'язання буде обраний, підбирається необхідний інструментарій. Для виготовлення зимового аксесуара класичним способом знадобляться 5 шкарпеткових спиць. В цьому випадку готовий виріб буде безшовним. Якщо ж у шкарпеток заплановані шви, то цілком підійдуть звичайні спиці. Для зшивання трикотажних полотен знадобиться швейна голка з великим вушком. Залежно від товщини використовуваної пряжі слід вибирати і товщину інструменту. Так, для товстої пряжі незамінні товсті спиці, для більш тонкої - спиці тонший.

до змісту ↑

Методика розрахунку петель

Насправді навчитися в'язати шкарпетки спицями зовсім не складно. Щоб вони не спадало з ноги або, навпаки, надмірно чи не здавлює кісточку, потрібно правильно розрахувати петлі для набору першого ряду.Один з варіантів розрахунку - експериментальний. Відомо, що для шкарпеток в'яжуть гумку "два на два", т. Е. Коли чергують лицьові і виворітні петлі по дві в кожному ряду. Щоб розрахувати необхідну їх кількість експериментальним способом, слід набрати на робочі спиці 20 петель і пров'язати кілька сантиметрів гумкою. Отриманий зразок виміряти, а потім зняти мірку з ноги, вимірявши обхват щиколотки. Методом пропорції розраховується то кількість петель, яке підходить знятої міркою і щільності в'язання зразка.

Другий метод - табличний. Він простіший, що не вимагає яких-небудь підготовчих процедур. Існують вже готові таблиці розмірів, що враховують товщину пряжі, розмір ноги і повноту кісточок. Слід вибрати свій варіант і дізнатися необхідну кількість петель.

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Шкарпетки, пов'язані на двох спицях

Цей спосіб в'язання найбільш простий. З його допомогою можна отримати виріб з одним або двома швами, що ніяк не впливає на якість самого носка. До переваг в'язання теплого аксесуара на двох спицях належать такі моменти:

простота роботи, доступною навіть новачкам;

  • можливість експериментувати з візерунками та орнаментами;
  • при утворенні потертостей підошви їх легше виправити.
  • На спиці набирається потрібна кількість петель, близько 10 сантиметрів пров'язується гумкою, а потім слід перехід до п'яти. Зазвичай ділянку в'яжуть панчішних полотном, пров'язуючи в непарних рядах всі петлі лицьовими, а в парних - виворітними. Потім загальна кількість петель умовно ділиться на два сектори. Перший, утворений петлями верхньої частини майбутнього носка, в'яжеться без змін, можна використовувати різні візерунки, орнаменти або продовжити роботу гумкою.Другий сектор буде утворювати п'яту.

Як правильно оформляти п'яту, зручніше подивитися на відео. Дов'язати до кінця, готове полотно потрібно зшити голкою з великим вушком. Шви слід робити дуже акуратно, щоб вони не тиснули на стопу в процесі носіння.

до змісту ↑

Класичні шкарпетки

В'язання шкарпеток класичним способом на 5 спицях дає можливість спочатку виконати виріб без швів цільним полотном. Цей варіант більш складний тим, що робочі спиці постійно плутаються під руками. Для новачків ще існує ризик втрати петель, оскільки управлятися з такою кількістю інструменту досить складно і незручно.

На спиці набирається потрібна кількість петель. Перший ряд пров'язується лицьовими і виворітними петлями, які чергуються по дві штуки. Остання петля ряду кромочної НЕ пров'язується, натомість її в'яжуть разом з першою петлею ряду, щоб замкнути його в кільце. Всі петлі при цьому рівномірно розподіляються на чотири спиці, а п'ята виконує функцію робочої.

В іншому шкарпетки в'яжуться аналогічно першому способу, тільки круговими рядами. Більш докладну інструкцію можна подивитися на відео.

до змісту ↑

Інші способи в'язання шкарпеток

Існують і інші цікаві способи в'язання шкарпеток спицями. До таких відносять варіанти в'язання від п'яти, від миска, а також техніку ентерлак. Вироби, виконані за останньою методикою, виглядають дуже красиво, елегантно і стильно.

Таким чином, приклавши невеликі зусилля, рукодільниця з будь-яким стажем може знайти для себе підходящу інструкцію і навчитися в'язати шкарпетки спицями. Головне, мати трохи терпіння і максимум прагнення до творчості.