Як встановити супутникову тарілку?

Як встановити супутникову тарілку?

Перш ніж купити комплект супутникового обладнання, слід заздалегідь оглянути місце, де планується встановити антену. Важливо, щоб південний сектор горизонту був відкритий як можна більше - в тому напрямку, над екватором, знаходяться супутники. Перешкодою сигналу можуть служити будівлі, вежі стільникового зв'язку, ЛЕП, дерева або гори. Нескладні попередні розрахунки допоможуть визначити, як встановити супутникову тарілку в оптимальній для прийому точці.

Зміст статті

 • Вибір супутника і обстеження місцевості
 • Комплектація
 • Збірка і установка тарілки
 • Підключення, налаштування і юстирування
 • Корисний гаджет

Вибір супутника і обстеження місцевості

Вибрати потрібний пакет послуг не складає труднощів - варто запитати думки друзів і знайомих з числа тих, у кого вже встановлені тарілки, прочитати відгуки в Мережі, відвідати кілька тематичних форумів про SAT TV. З орбіти віщають безліч телеканалів, як платних, так і загальнодоступних. Крім того, можна користуватися супутниковим інтернетом і слухати радіо.

В деяких регіонах підключитися до Всесвітньої мережі можна тільки через супутник

Зона покриття - перше, на що слід звернути увагу при виборі супутника. Наочно карти покриття і рекомендований діаметр антени можна подивитися на сайтах НТВ-Плюс, Континент-ТВ і інших провідних провайдерів.Або скористатися ресурсами sattvinfo. net (російськомовний), flysat (пункт Beam) і їм подібними.

Обчислити потрібний напрямок допоможуть два кутових параметра: азимут в горизонтальній площині і кут місця (кут підйому на супутник) - у вертикальній.

Азимут, він же пеленг, - відраховується від півночі за годинниковою стрілкою. Північ і південь визначають за допомогою компаса, Сонця або географічної карти. Геостаціонарні супутники висять точно над екватором, і для них актуальна тільки одна координата - довгота. Вона вказується в якості орбітальній позиції (точки стояння, ТС). Для супутників, які ведуть мовлення на Європу і Азію, азимут буде дорівнює 270 ° мінус ТС. Значення приблизне, т. К. Не враховується магнітне схилення. Напрямок фіксують на місцевості по відповідним орієнтирам.

Непоганий підказкою служать тарілки на сусідніх будинках.

Точніше дізнатися азимут і кут підйому для кожного супутника допоможе невелика безкоштовна програма SAA (Satellite Antenna Alignment). У ній також є вкладка для визначення азимута за Сонцем і інші корисні опції. Інтерфейс російськомовний.

Кут підйому (елевація) потрібен, щоб визначити, чи знаходиться супутник вище передбачуваних перешкод або виявився за ними, в недосяжності. Широта і довгота точки установки беруться в Google Maps або на сайті Citipedia. info (російськомовний).

натисніть на картинку для збільшення

Широта і довгота сел. Кулакова Красноярського краю - дані з Citipedia. info

Координати вводяться в програму SAA або в один з супутникових онлайн-калькуляторів. Для сіверян супутники "висять" низько над горизонтом, чим південніше - тим більше кут місця. Як "прицілу" зручно користуватися будівельним кутоміром.

Слід враховувати наявність будмайданчиків, а також те, що дерева ростуть.Краще мати певний запас простору, ніж налаштовувати "впритул".

до змісту ↑

Комплектація

Переконавшись, що між орбітальним передавачем і тарілкою можлива пряма радіовидимість, приступають до підбору обладнання. У супутниковий комплект входить:

 • тарілка - офсетний (овальна) або прямофокусная;
 • кріплення;
 • конвертер (LNB, "гармата", "голова");
 • коаксіальний кабель і F-роз'єми;
 • приймаючий пристрій: ресивер (тюнер) або комп'ютерний DVB-модуль.

Обов'язково буде потрібен гайковий ключ на 13. Для кріплення на цегляну / бетонну основу знадобляться також дюбеля або анкерні болти.

Офсетний тарілка має переваги перед прямофокусной - вона менш громіздка. Алюмінієва офсетка легше, ніж сталева, при цьому метал не повинен бути занадто тонким. По можливості діаметр дзеркала береться дещо більше рекомендованого, з запасом на погані погодні умови. При серйозних вітрових навантаженнях варто подумати про сітчастої тарілці, але слід врахувати, що перфорація знижує рівень сигналу на 30-40%.

Кріплення вибирають в залежності від того, куди буде встановлено обладнання - на горизонтальну або вертикальну площину. Стеновое кріплення не повинно бути занадто коротким - щоб край тарілки при повороті не впирався в стіну. Головне - конструкція повинна бути надійною, адже на хисткій опорі правильно встановити супутникову тарілку неможливо.

Конверт Ku-діапазону має два важливих показника: спосіб поляризації і рівень шуму. Тип поляризації вказано в параметрах транспондерів супутника:

 • H, V - горизонтальна і вертикальна, знадобиться лінійний конвертер (Single LNB);
 • R, L - для прийому з таких супутників потрібен конвертер кругової поляризації (Circular LNB).

Круговий LNB в побуті називається "для НТВ-Плюс і Триколор", тому що такий тип поляризації використовують тільки ці два оператора. Решта працюють в лінійній.

Рівень шуму вимірюється в децибелах. На етикетці пристрою може бути значення N. F. від 0. 2 до 0. 5 dB. Чим менше це число, тим краще.

В С-діапазоні сучасні оператори SAT TV не працюють. Ентузіасти, які бажають приймати сигнал з старих транспондерів, можуть встановити комбіновану "голову" - C + Ku.

Конверт на 2 і більше виходів вибирають, коли планується підключити декілька телевізорів або TV та інтернет.

Коаксіальний кабель категорії RG-6 опором 75 Ом купується в розрахунку на всі вигини плюс кілька метрів на можливі переміщення всередині кімнати. Рекомендована довжина траси від антени до ресивера - до 30 м. На практиці, якщо відстань більше 10 м, слід вибрати якісний кабель, бажано з мідним, а не з алюмінієвим екраном-опліткою.

Вибір ресивера залежить від того, який пакет каналів передбачається дивитися - на сайті у кожного sat-оператора є список сумісного обладнання. Пристрій повинен підтримувати стандарт DVB-S2.

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Збірка і установка тарілки

Всі роботи по встановленню та налагодженню антен повинні вестися в безвітряну погоду, при відсутності атмосферних опадів.

Тарілку збирають на землі, в зібраному вигляді встановлюють на постійне місце і орієнтують в напрямку супутника. Поворотні кріплення не зволікатимуть до упору - щоб антену можна було повертати в горизонтальній площині з невеликим зусиллям.

Поздовжня вісь офсетного тарілки повинна бути розташована строго вертикально!Контролюють за допомогою схилу.

Кут нахилу офсетного тарілки визначається за допомогою програми SAA або береться приблизно. У середній смузі дзеркало стоїть вертикально, південніше - дивиться злегка вгору, а на півночі імовірний нахил до 5 градусів "в землю". У антен різних виробників кут нахилу буде трохи відрізнятися. Остаточно він визначається в процесі юстирування (тонкої настройки) антени.

до змісту ↑

Підключення, налаштування і юстирування

До виходів конвертера і тюнера підключаються F-роз'єми, відбувається налаштування на потрібну частоту і швидкість потоку. У ряді ресиверів всі основні параметри вже запрограмовані, залишається вибрати супутник і запустити сканування. На екрані з'являться дві шкали - сила і якість сигналу. Важливіше нижня, т. Е. Якість (Signal Quality).

Краще вести настройку удвох - один дивиться за показниками на екрані, другий потроху повертає тарілку в горизонтальній площині, поки сигнал не досягне максимуму. Якщо прийому немає, дзеркало антени трохи нахиляють або піднімають і знову ведуть дуже короткими відрізками уздовж горизонту. Між переміщеннями треба робити паузи в 2-3 секунди, т. К. Тюнер реагує не відразу.

Тарілку фіксують в тій позначці, де якість сигналу максимально. Проводять юстировку, злегка змінюючи кут нахилу дзеркала і стежачи за шкалою. Максимально точно відрегулювати рівень прийому можна, пересуваючи конвертер в хомуті трохи ближче або далі. Після закінчення юстирування все гайки туго закручують.

до змісту ↑

Корисний гаджет

Тим, хто змушений діяти самостійно, допоможе сатфайндер (Satellite Finder) - пристрій, що дозволяє самостійно встановити супутникову тарілку швидко і ефективно.Професійні установники користуються цифровими сканерами супутників, в побуті ж достатньо найпростішого пристрою. Аналоговий, або стрілочний, сатфайндер коштує недорого і має мінімум функцій, але не раз виручить володаря тарілки, а також його друзів і сусідів.

натисніть на картинку для збільшення

Фото: Satellite Finder - аналоговий і цифровий

Порада: гайковий ключ легко втратити, він полетить вниз і загубиться в траві або снігу. Темляк на зап'ясті - і інструмент нікуди не дінеться.

***

Надалі можна додати ще один або два конвертера, т. Е. Скомпонувати мультифид і приймати сигнал відразу з кількох близько розташованих супутників.