Як встановити роутер?

Як встановити роутер?

Wi-Fi-роутер, інтернет-центр, бездротовий маршрутизатор ... У даного пристрою безліч назв, але основною його функцією є роздача інтернету по Wi-Fi-мережі. Завдяки роутера з Wi-Fi ви можете зробити інтернет "загальним" для всіх пристроїв, що знаходяться у вашому будинку, будь то планшет, смартфон або ноутбук з вай-фай. Вартість бездротових маршрутизаторів невисока, а з установкою впорається і звичайний користувач Мережі. Як встановити роутер?

Придбавши роутер, насамперед потрібно визначитися з місцем його розміщення. Місце розташування залежить від кількості і типу пристроїв, що підключаються. Якщо у вас є тільки комп'ютер і ви зрідка користуєтеся Інтернетом на смартфоні або планшеті, то краще провести кабель Ethernet прямо до ПК і встановити роутер поруч. У разі якщо ви збираєтеся використовувати бездротовий інтернет у всіх кімнатах будинку або квартири, то краще вибрати точку в середині житла, щоб сигнал від роутера поширювався рівномірно. Не можна встановлювати роутер за стелажами або шафами. Краще підвісьте його на стіні, і чим вище, тим краще. Не поспішайте закріплювати роутер. Для початку вам буде потрібно переконатися в хорошій якості сигналу у всіх кімнатах.

натисніть на картинку для збільшення

Тепер ви в курсі, як встановити Wi-Fi-роутер будинку.Після установки роутера вам потрібно буде підключити його до комп'ютера і до "провайдеру". Зазвичай на задній частині корпусу є кілька LAN-портів і один WAN-порт (іноді він називається Internet). До LAN потрібно підключити комп'ютер кабелем з комплекту. У WAN-порт підключається кабель провайдера. Вставляємо кабель живлення в роутер і включаємо його в розетку. На роутере повинні загорітися світлоіндикатор.

натисніть на картинку для збільшення

Дістаємо диск з коробки з роутером, вставляємо в комп'ютер і починаємо установку роутера. Якщо немає диска в комплекті, то відкрийте в браузері адресу 192. 168. 1. 1. і налаштуйте роутер самостійно. Інструкції з налаштування певної моделі роутера можна знайти в Мережі. Обов'язково встановіть на адмінпанель роутера і вай-фай-мережу паролі. Тим самим ви захистите свою бездротову мережу від несанкціонованого доступу.

Після настройки ви можете відключити роутер від комп'ютера і користуватися бездротовою мережею. Роутер здатний надалі працювати і без ПК. Якщо ж вам потрібно змінити пароль, тоді заново доведеться підключати маршрутизатор до комп'ютера. Більш докладно про встановлення роутера ви можете дізнатися з наступного ролика: