Як клеїти тонування?

Як клеїти тонування?

Для автовласників доступні різні види кастомізації "залізного коня". Найпоширенішим прийомом поліпшення зовнішнього вигляду автомобіля є тонування стекол. Причому, крім додання машині стильного вигляду, тонувальна плівка має ряд корисних функцій. Тонувати скла можна як самостійно в гаражних умовах, так і в спеціалізованих СТО. Не знаєте, як клеїти тонування? Дана стаття відповість на всі ваші запитання про вибір тонировочной плівки і способах її нанесення на скла автомобіля.

Зміст статті

 • Навіщо потрібно тонувати скла автомобіля?
 • Матеріали та інструменти
 • Технологія тонування стекол

Навіщо потрібно тонувати скла автомобіля?

Багато власників автомобілів замислюються над вищевказаним питанням перед тонуванням стекол. Є кілька причин, через які варто затонувати скла свого "залізного коня":

 • естетична функція - тонування покращує зовнішній вигляд автомобіля;
 • маскує функція - плівка з низьким відсотком светопропускаемости дозволяє приховати водія і пасажирів від цікавих очей;
 • захисна функція - тонувальна плівка знижує нагрів салону автомобіля, вберігає водія і пасажирів від палючих променів сонця в літній період, запобігає вигоряння оббивки крісел і затримує ультрафіолетові промені, шкідливі для людини. Крім того, плівка являє собою своєрідний захисний шар, що утримує осколки дрібного розбитого скла при дорожньо-транспортній пригоді.

до змісту ↑

Матеріали та інструменти

Якщо ви зважилися самостійно наклеїти тонировочную плівку, то вам знадобиться наступний набір інструментів і матеріалів:

 • ножиці і канцелярський ніж для нарізання плівки;
 • гумовий шпатель для розгладження бульбашок;
 • шматок чистої бавовняної тканини;
 • відро і засіб для мильного розчину (ідеально підійде шампунь для миття автомобіля);
 • пульверизатор для розпилення розчину;
 • фен для нагріву і розтягування плівки;
 • "додаткова" пара рук - клеїти тонировочную плівку краще удвох.

Безсумнівно, вам буде потрібно і сама тонувальна плівка. У кожної плівки є так званий ступінь затемнення, яка визначає, скільки світла пропускає плівка. Мінімальний показник светопропускаемости дорівнює п'яти відсоткам, максимальний - 50%.

Плівку з 50% ступенем затемнення клеїти не має сенсу, так як вона пропускає практично весь світ. При покупці тонировочной плівки не варто економити, адже дешева китайська плівка при наклеюванні буде дуже примхливою.

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Технологія тонування стекол

Перед тим як тонувати скла автомобіля, потрібно підготувати місце. Ідеальним варіантом стане гараж, який потрібно добре прибрати і провітрити. Крім того, не зайвим буде розприскати воду, щоб пил, що знаходиться в повітрі, трохи осіла. Якщо ж ви вирішили клеїти плівку у дворі на свіжому повітрі, то робіть це в безвітряну сонячну погоду.

Для початку потрібно вийняти скла, відмити їх від бруду і висушити. Якщо ж у вас немає бажання робити цього, то ви можете скористатися лекалами зі звичайного паперу.Прикладіть папір на скла, окресліть контур і виріжте його. Після чого по паперовому лекалом ображати тонировочную плівку. Врахуйте, що з кожного краю потрібно залишити припуски в пару міліметрів.

Підготувавши все лекала і очистивши скла, можна приступати до наклеювання плівки. У відрі з водою розмішайте будь-який шампунь для отримання мильного розчину. Рівномірно розпиліть готовий розчин за допомогою пульверизатора на скло. Зніміть захисний шар з тонувальної плівки і нанесіть мильний розчин на її клейку сторону.

Як правильно клеїти тонування? Прикладіть автомобільну плівку на скло таким чином, щоб не виникло ніяких складок, і почніть "виганяти" бульбашки і воду гумовим шпателем. Розгладжувати плівку слід від центру скла до його краях. Якщо потрібно десь або розтягнути плівку, скористайтеся звичайним феном, але не виставляйте надто високу температуру, інакше плівка розплавиться. Під плівкою виявився пляшечку з повітрям? Не біда, проколіть його голкою і разладьте "вигонки". Краї плівки обрізаються жорсткої вигонки або канцелярським ножем. Після нанесення плівки дайте стеклам час повністю висохнути.

Але, як то кажуть, краще один раз побачити, ніж сто разів прочитати. Подивіться наступне відео, на якому відображений процес нанесення автомобільної тонувальної плівки на стекла: