Як позбутися від мух в квартирі?

Як позбутися від мух в квартирі?

Якщо в будинку завелися мухи, господарям варто насторожитися, оскільки ці крихітні істоти є рознощиками серйозних захворювань. Залітають вони в житло людини, рятуючись від спеки, і можуть селитися в ньому цілими "сім'ями". У такі моменти постає питання про те, як позбутися від мух в квартирі.

Зміст статті

  • Хімічні препарати проти мух
  • Народні методи для боротьби з домашніми мухами
  • Механічні методи

Для ефективної боротьби з комахами-шкідниками розроблено безліч хімічних засобів. Але слід розуміти, що всі ці хімікати можуть бути небезпечні для людини. А значить, важливо не допустити появи мух в будинку. Досить тримати житло в чистоті, прибирати залишки їжі зі столу, на вікна встановити москітні сітки. Якщо ж рій мух вже влаштувався в будинку, то без використання засобів знищення паразитів не обійтися.

Хімічні препарати проти мух

Оскільки всі хімікати, що застосовуються для знищення комах, є отруйними, працювати з ними потрібно в спеціальних рукавичках, а після обробки на 2 години залишити приміщення.

Одним з найбільш ефективних засобів проти домашніх мух визнаний звичайний "Дихлофос". Аерозоль або використовують для обробки місць скупчення комах, або розпилюють в повітрі по всьому приміщенню. Розбризкувати препарат потрібно, направляючи струмінь на рами, двері і одвірки, скла.Відстань до поверхні предмета повинно бути не менше 30 сантиметрів. Після обробки "дихлофосом" слід протягом години або двох провітрювати приміщення. Після цього промити і миючим засобом все поверхні і наявні в кімнаті предмети. Можна разом з рідиною використовувати столову соду.

Ще одним отруйним для мух препаратом є "гексахлорана". Продається він у вигляді порошку. Його необхідно розвести з водою і цим розчином протерти місця скупчення комах: меблі, двері, косяки, вікна. Термін дії обробки квартири даними засобом становить 2 місяці.

до змісту ↑

Народні методи для боротьби з домашніми мухами

Якщо постійно зудить рою мух в квартирі немає, але вони регулярно залітають у вікна, то можна скористатися народними методами боротьби. Наприклад, розставити на підвіконнях рослини, запах яких відлякує комах. Це герань, евкаліпт, мирт, помідорна розсада тощо. Можна в даних цілях застосовувати спеціальні трави, такі як листя папороті, пижма і бузини. Слід розкласти їх по квартирі невеликими жменьками.

Рекомендується також приготувати спеціальний відвар. Для цього 5 г сухої гвоздики потрібно залити водою і прокип'ятити 10-15 хвилин. Потім в отриманий відвар додати 50 мл одеколону. Таким розчином необхідно протерти віконні рами і стулки. Його запах сам по собі буде відлякувати настирливих мух. До речі, подібним відлякує дією володіє лаврове масло, а також суміш гасу зі скипидаром.

Ще один ефективний метод усунення паразитів з квартири - саморобна отрута. Потрібно змішати 40 г чорного меленого перцю з такою ж кількістю цукрового піску, додати ½ ст.молока і добре розмішати. Просочити в цьому розчині серветки, висушити їх і розкласти в місцях скупчення мух. Також можна змішати варення з чорним меленим перцем в рівних кількостях (приблизно по 1 ч. Л.), Викласти суміш в блюдце і залишити в приміщенні. Скуштувавши подібне "ласощі", комахи швидко загинуть.

Наступний метод - молочно-содовий розчин з додаванням невеликої кількості формаліну. Молоко з содою беруться в співвідношенні 1: 1. Просочивши в такому складі серветки, їх потрібно розкласти в місцях скупчення мух.

до змісту ↑

Механічні методи

З механічних методів боротьби з домашніми мухами слід виділити:

  • Мухобойки, використовувані для ручного знищення комах.
  • Липучки, які здатні вирішити проблему за короткий термін. Вони приваблюють мух своїм солодкуватим запахом. Знайти їх можна в будь-якому супермаркеті.
  • Фумігатори. Подібний пристрій зручно тим, що для знищення комах його потрібно лише зарядити спеціальної платівкою або колбочкою з рідиною і підключити до мережі. Неприємних запахів при цьому практично не відчувається. До того ж, крім мух, засіб відлякує і інших комах. Має місце і естетичний фактор.

Навіть знаючи, як позбутися від мух в квартирі, не завжди вдається зробити це за один раз. Щоб можна було остаточно їх знищити і запобігти подальшій появі в житло, рекомендується застосовувати на практиці відразу кілька способів. Це дозволить ліквідувати не тільки мух, але і інших комах, наприклад тарганів або дрібних мурах.