Як отримати паспорт в 14 років?

Як отримати паспорт в 14 років?

Згідно з постановою Уряду № 828 від 08. 06. тисячі дев'ятсот дев'яносто сім "Про затвердження положення про паспорт громадянина Російської Федерації, зразка бланка та опису паспорта громадянина Російської Федерації", паспорт слід мати всім росіянам, які досягли 14-річного віку. Це перший документ, який дитина повинна оформити самостійно, тому підлітки, вперше зіткнулися з необхідністю звернення до державних органів, задаються питанням: як отримати паспорт в 14 років?

Зміст статті

  • Список документів
  • Коли подавати заяву
  • Де подавати заяву

Список документів

Для отримання основного посвідчення особи юному громадянину потрібні:

  1. Заява на видачу паспорта відповідно до форми № 1П, яке можна завантажити на (там же є і зразок заповнення) порталі державних послуг.
  2. Свідоцтво про народження.
  3. Підтвердження факту наявності російського громадянства, яким є штамп про набуття громадянства на звороті свідоцтва про народження або спеціальний додаток до нього.
  4. Дві чорно-білі або кольорові особисті фотографії формату 3, 5 х 4, 5 см.
  5. Квитанція, що підтверджує сплату держмита за оформлення паспорта в сумі 300 рублів.
до змісту ↑

Коли подавати заяву

Постанова уряду, яка згадується на початку статті, встановлює і то, в який термін потрібно отримати паспорт в 14 років: згідно зі ст.15, подати заяву з усіма перерахованими документами потрібно протягом 30 днів після чотирнадцятого дня народження дитини.

В разі якщо підліток не встигне вкластися в місячний термін, його батькам доведеться сплатити штраф у розмірі 2-3 тисяч рублів на підставі ст. 19. 15 КпАП. Жителям Москви і Санкт-Петербурга зволікання в оформленні паспорта обійдеться в 3-5 тисяч рублів.

до змісту ↑

Де подавати заяву

Подати заяву і надати необхідні документи підліток може самостійно або за допомогою законного представника (батька, усиновителя, опікуна, піклувальника):

  • в територіальний орган Федеральної міграційної служби (ФМС ) за місцем проживання (адреси, телефони і час роботи можна дізнатися на офіційному сайті ФМС);
  • в багатофункціональний центр надання державних і муніципальних послуг (МФЦ) за місцем проживання.

При подачі заяви за місцем реєстрації готовий паспорт можна отримати в 10-денний термін, при зверненні за місцем фактичного проживання очікування документа може зайняти до двох місяців. Варто відзначити, що ряд регіонів реалізують програму "Паспорт за годину", відповідно до якої оформлення можливо за мінімальний проміжок часу.