Як прошити телефон самому

Як прошити телефон самому

З появою "яблучного" сенсорного девайса епоха кнопкових телефонів закінчилася. Багато користувачів визнали зручність "сенсорики" і перейшли в стан "лопат і цегли". Але у сенсорних телефонів є і мінуси, внаслідок чого деякі користувачі вважали за краще їм звичайні кнопкові телефони.

Та й ринок "кнопочніков" до кінця ще не вимер. Nokia, Alcatel, Explay не припиняють випускати бюджетні телефони, орієнтовані на прихильників класичних телефонів. Поки існують такі апарати, буде актуальним і питання, як перепрошити телефон.

Зміст статті

 • Способи прошивки мобільника
 • Правила прошивки
 • Що потрібно для перепрошивки телефону?
 • Порядок прошивки мобільника

Способи прошивки мобільника

Існує пара способів прошивки мобільного телефону: ручний і автоматичний. З другим способом впорається будь-який користувач. Так, для телефонів від Sony існує офіційне програмне забезпечення для прошивки - SEUS, а для моделей від Nokia - NSU. Встановлюєте програму, підключаєте телефон і активуєте автоматичне оновлення. Утиліта сама знайде прошивку, завантажить її і заллє в мобільник.

Для "ручний" перепрошивки будуть потрібні певні знання, а також терпіння і вміння працювати з ПК. Про даному способі прошивки мобільника ми і поговоримо в статті.

до змісту ↑

Правила прошивки

Перед прошивкою варто усвідомити кілька правил, які потрібно обов'язково дотримуватися, щоб не перетворити телефон у "мертвий цегла".

 1. Апарат повинен бути заряджений на 100%. Процес прошивки може затягнутися, і, якщо батарея мобільника сяде в невідповідний час, то можна буквально викидати його в урну.
 2. Це стосується і ноутбука, який братиме участь в процесі прошивки. Якщо є вибір між ПК і ноутом, то краще не ризикувати і вибрати ноутбук, так як в разі відключення світла у ноута є акумулятор.
 3. Перед прошивкою обов'язково зробіть бекап своїх даних: контакти, смс, мультимедіа-файли. Після перепрошивки телефону все це зітреться, і ви не зможете відновити файли ніякими програмами.
до змісту ↑

Що потрібно для перепрошивки телефону?

Отже, для прошивки телефону знадобиться наступне:

 • Мобільний телефон з зарядженим на 100% акумулятором.
 • Ноутбук або комп'ютер, бажано з ДБЖ.
 • Дата-кабель: зазвичай телефони прошиваються за допомогою USB-кабелю, яким можна підключити телефон до ПК. Але є деякі моделі, що вимагають спеціальний data-кабель для перепрошивки.
 • Драйвера для кабелю або мобільника, які можна знайти на сайті виробника.
 • Прошивка мобільника. Нерідко прошивки викладаються на офіційних сайтах виробника телефону, але краще пошукати їх на фан-сайтах телефонної марки. Дізнатися версію прошивки можна наступним чином: набираємо на клавіатурі * # 06 # (для моделей Nokia - * # 0000 #). Але якщо висвітився тільки IMEI, то знаходимо в меню відповідний пункт і дивимося версію поточної прошивки.
 • Спеціальна програма для прошивки телефону. Просто так залити прошивку в телефон не вийде.Потрібно так званий прошивальщик.
до змісту ↑

Порядок прошивки мобільника

Якщо вас все ще мучить питання, як прошити телефон самому, то ось відповідь на нього.

 1. Підключаємо мобільник до ноутбука або ПК.
 2. Встановлюємо драйвера для мобільника або кабелю.
 3. Скачиваем прошивку і програму для перепрошивки.
 4. Робимо бекап контактів, файлів.
 5. Перевантажуємо мобільник в спеціальний boot-режим.
 6. Запускаємо прошивальщик і починаємо процес прошивки.
 7. Перевантажуємо стільниковий і радіємо новій прошивці.

Безсумнівно, процес прошивки одного мобільника може відрізнятися від іншого. І в рамках однієї статті описати процес прошивки для кожної моделі просто неможливо. Вищевказана інструкція - це лише стандартна процедура. Прошивки для Nokia і інструкції по їх "застосування" можна знайти на сайті // allnokia. ru. Для інших моделей рекомендується форум 4pda. ru: // 4pda. ru / forum / index. php? showforum = 268. Там зібрано найповніший каталог прошивок. Але для того щоб завантажити що-небудь з форуму, буде потрібно реєстрація.

В сервісному центрі за перепрошивку візьмуть непогану суму, яка може бути дорівнює половині вартості телефону. Але простіше поступити інакше і самому прошити телефон. Мобільники прошивають не тільки через поломки. Хтось бажає оновити прошивку, а кому-то і зовсім хочеться "пошаманити" з меню, іконками та іншим. Що стосується мобільників з Піднебесної, то прошити китайський телефон буде вдвічі складніше, так як знайти для них прошивку і драйвера дуже непросто.