Як полагодити блискавку на сумці?

Як полагодити блискавку на сумці?

Прикро, коли улюблений аксесуар стає непридатним через поломку блискавки. Але зневірятися не варто - вмілі руки допоможуть знайти вихід і в цій несподіваній ситуації. Потрібно лише вивчити інформацію про те, як полагодити блискавку на сумці, і виконати всі викладені рекомендації.

Взагалі, з блискавкою можуть виникнути тільки дві великі проблеми: пошкодження зубців і порушення роботи самого замку. А вже від цього йдуть і все спостережувані наслідки. Якими вони можуть бути і яке рішення підійде для того чи іншого випадку - розповідається далі.

Зміст статті

  • Блискавка мимоволі розходиться
  • Бігунок просувається туго
  • Проблеми з зубцями

Блискавка мимоволі розходиться

Причиною цього стає те, що бігунок з часом розслабляється і вже не так міцно стискає частини блискавки. Отже, щоб впоратися з неполадками, потрібно повернути бігунка початкову конфігурацію. Для чого краю деталі (але ні в якому разі не її середину) необхідно підібрати плоскогубцями. При цьому слід чітко контролювати своє зусилля, адже якщо бігунок НЕ дотиснути, він буде застібати також погано, а якщо перестаратися - перестане рухатися зовсім.

В разі коли подібна міра виявилася безрезультатною, немає сенсу далі піклуватися про те, як полагодити замок на блискавці на сумці, - залишається тільки зовсім позбутися зношеного бігунка і встановити новий.Для цього спочатку доведеться тимчасово зняти завершальні блискавку обмежувачі. Оскільки мова йде про сумку, яка, як правило, має нероз'ємну блискавку, то, швидше за все, буде потрібно підпороти шов, що приховує закінчення застібки, і вже потім за допомогою ножиць, шила або іншого пристосування розтиснути фіксатори. Вийнявши бігунок, залишиться замінити його деталлю ідентичного розміру, а після цього оселити обмежувачі на місце.

до змісту ↑

Бігунок просувається туго

Така проблема може виникнути, якщо річ довгий час була не затребувана або у щойно купленого аксесуара бігунок ще недостатньо розроблений. Щоб ковзання деталі стало вільним, в більшості випадків досить змастити зубці застібки. Для цього можна використовувати віск свічки або мило. Натирати ними краще внутрішню сторону блискавки.

Крім того, відмінною мастилом є грифель олівця (м'якого). Потрібно поводити олівцем по зубців, а потім переконатися, що бігунок став функціонувати набагато краще. І ще один метод від домашніх умільців: змазування країв; шматочком сала. Він може виявитися хорошим для шкіряних виробів, але якщо сумка тканинна, бажано такий спосіб не застосовувати, щоб не залишилося відбитків у вигляді жирних плям.

до змісту ↑

Проблеми з зубцями

Якщо рух бігунка на певних місцях застопорівают, слід уважніше придивитись, чи не вибилися чи окремі зубчики із загального ладу. При виявленні цього факту потрібно простукати проблемні ділянки молотком.

Часто безнадійної виявляється ситуація, коли зубці просто випадають, залишаючи порожній простір. Тоді всю блискавку, як правило, доводиться міняти.Але і тут можна спробувати знайти вихід. Наприклад, пластмасові зубчики іноді відновлюються за допомогою дуже товстої волосіні. А для металевої блискавки бувають придатними зубці такого ж розміру, але від іншої подібної застібки.

Можливо, один з перерахованих способів допоможе вирішити, як полагодити блискавку на сумці.