Як дізнатися свій ІПН через інтернет?

Як дізнатися свій ІПН через інтернет?

В Росії кожна працююча людина має власний номер, званий індивідуальним номером платника податків (ІПН). Цей ідентифікатор складається з 12 цифр, в яких зашифровані дані про суб'єкта федерації, місцевому податковому органі, особистому коді громадянина і контрольному коді перевірки правильності запису.

Підтвердженням присвоєння ІПН є відповідне свідоцтво про постановку на облік, що видається податковою інспекцією за місцем проживання. Але часто інформація про цей номер потрібно людині, коли у нього немає часу на отримання свідоцтва або пошук його в купі особистих паперів. Тому виникає питання: як дізнатися свій ІПН через інтернет?

Зміст статті

  • На сайті Федеральної податкової служби
  • На сайті держпослуг

Таку можливість всім громадянам РФ і громадянам іноземних держав, які мають постійне або тимчасове дозвіл на проживання на території Росії, дають два сервіси: офіційний сайт Федеральної податкової служби (ФПС РФ) і сайт державних послуг.

На сайті Федеральної податкової служби

Для того щоб дізнатися свій ІПН через інтернет, потрібно зайти на офіційний сайт ФНС РФ (www. Nalog. Ru) і скористатися спеціальним сервісом. На головній сторінці слід натиснути посилання "Дізнатися ІПН" в правій частині екрану, як на малюнку:

натисніть на картинку для збільшення

У вікні вносяться всі паспортні дані заявника: повні ПІБ, дата народження, номер паспорта і його дата видачі.Для захисту від ботів на сайті обов'язковий введення капчі перед відправленням даних, тому потрібно набрати числовий код з картинки. Після натискання кнопки "Відправити запит" в нижній частині екрана з'явиться результат. Якщо ІПН присвоєно, то будуть вказані відповідні цифри, а якщо номера ще немає або він не може бути знайдений за внесеними даними - з'явиться повідомлення про необхідні дії.

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

На сайті держпослуг

Аналогічну можливість по отриманню свого ІПН надає і єдиний портал державних послуг (www. Gosuslugi. Ru) тим громадянам , які пройшли на ньому процедуру реєстрації. Для того щоб їй скористатися, слід з головної сторінки перейти в розділ "Державні послуги" і вибрати зі списку пункти "для фізичних осіб", "по відомствам".

У вікні потрібно знайти закладку "Міністерство фінансів" і подзакладку "Федеральна податкова служба", а серед послуг, що надаються вибрати "Дізнатися свій ІПН", як показано на зображенні:

натисніть на картинку для збільшення

На сторінці ФНС натиснути кнопку "Отримати послугу" в правій верхній частині екрану. У вікні ввести персональні дані та капчу, потім натиснути кнопку "Перевірити". Протягом кілька секунд сервіс надасть інформацію про ІПН:

натисніть на картинку для збільшення