Як дізнатися вартість квартири?

Як дізнатися вартість квартири?

Правильний розрахунок ціни - перший крок на шляху до вдалої операції. Недооцінене житло продасться дуже швидко, але власник втратить досить відчутною суми. Завищена вартість призведе до відсутності інтересу з боку покупців. Така ситуація однаково невигідна як при зростаючому ринку, так і при падаючому - продавець втрачає дорогоцінний час, а при альтернативної продажу упускає і підібраний раніше об'єкт. Як дізнатися вартість квартири, щоб потрапити в яблучко і продати свій об'єкт вигідно і швидко?

Багато хто віддає перевагу довірити оцінку нерухомості професіоналам, звернувшись в агентство. Іноді фахівці пропонують дізнатися вартість квартири безкоштовно, проте подібна послуга нерідко приховує в собі рекламну хитрість: посередники намагаються зацікавити клієнта і умовити його співпрацювати саме з ними.

Найчастіше при першій зустрічі продавцеві озвучують верхню планку вартості - деякі агенти вважають, що за допомогою такого способу легше вмовити людини підписати з ними договір на надання послуг. Грішать цим і ріелтори-новачки. Одні намагаються роздобути клієнта, розраховуючи скорегувати реальну ціну вже в процесі пошуку покупців, інші просто не володіють достатнім досвідом.

Є й ті, хто навмисне грає на пониження: їх мета - продати квартиру в найкоротші терміни, натиснувши на власника і переконавши його, що реальна вартість житла набагато менше. І якщо вигода самих агентів очевидна - вони швидко укладають угоду і отримують свої комісійні, то продавець, вимушений йти на поступки, втрачає частину грошей при прямій продажу, або ж йому доводиться погоджуватися на гірші умови, якщо потрібно роз'їзд або обмін. Тому, перш ніж звертатися до посередників не полінуйтеся дізнатися ринкову вартість квартири самостійно. Це дозволить вам краще орієнтуватися під час переговорів з агентами, точно визначити, на що ви можете розраховувати при альтернативну операцію, і відсіяти неблагонадійних ріелторів.

Оцінка онлайн

Популярні онлайн-сервіси з калькуляторами вартості нерухомості дозволяють дізнатися лише приблизні ціни. Система аналізує всі наявні в продажу об'єкти зі схожими характеристиками і вираховує середній показник. Але іноді ці цифри сильно розходяться з реальними. Справа в тому, що в базу даних потрапляють різні оголошення - в тому числі неіснуючі і вже продані об'єкти, недостовірна реклама і невірно оцінені квартири. Чи не враховують такі калькулятори і можливий торг, в результаті якого нерухомість може бути продана дешевше.

Самостійна оцінка

Швидка оцінка робиться на основі ручної вибірки оголошень, при якій визначається максимальна і мінімальна вартість всіх аналогічних об'єктів. Для цього знадобиться обмежити аналіз районом або навіть вулицею, включаючи тільки об'єкти з однаковими характеристиками - типом і роком споруди, серією будинку, метражем і поверховістю.Для швидкого продажу краще орієнтуватися на нижню межу цін, верхню ж планку можна зайняти лише при дефіциті аналогічних пропозицій або в разі, коли ваш об'єкт володіє значними перевагами.

Іноді може знадобитися коригування ціни. Якщо при середній вартості надходить дуже багато або занадто мало дзвінків, можливо, в вибірці були присутні некоректні пропозиції. Щоб переконатися, що розрахунок був зроблений правильно, має сенс обдзвонити схожі об'єкти під виглядом покупця, уточнивши, чи дійсно вони виставлені на продаж, чи є торг або обтяження, що впливають на ціну.

Кадастрова вартість житла і новий розрахунок податків

З 2015 року вирішено розраховувати податок не по інвентаризаційної, а по кадастрової вартості житла. Це значно збільшить розмір податкової виплати. Дізнатися кадастрову вартість квартири найпростіше на сайті Росреестра. Для цього потрібно вказати або точну адресу об'єкта, або умовний або наявний кадастровий номер.

Інвентаризаційна (технічна) вартість

Ціна, зазначена в довідці БТІ, значно нижче як ринкової, так і кадастрової. Дізнатися інвентаризаційну вартість квартири можна, звернувшись в БТІ заздалегідь. Для цього знадобляться паспорт та правовстановлюючі документи на нерухомість. Зверніть увагу, що на підготовку довідок потрібно кілька робочих днів. Якщо збором документів займається посередник, на нього необхідно оформити довіреність. Довідка з БТІ буде потрібна при оформленні угоди через дарчу, при приватизації або обміні житла.