Як намалювати герб родини?

Як намалювати герб родини?

Символічні зображення, що розповідають про переваги певного роду, активно використовувалися людьми ще в глибоку давнину. Дана традиція не втратила своєї актуальності і по закінченні безлічі століть. Уже в дореволюційній Росії фамільний герб виступав невід'ємним атрибутом будь-якого знатного роду. Зараз же він є не тільки символом спадкоємності поколінь, а й гідним способом згуртування сім'ї. Створення власної фамільної емблеми є шалено захоплюючий творчий процес, який не здатний нікого залишити байдужим. Зупинимося докладніше на питанні, як намалювати герб родини.

Зміст статті

  • Виявлення спільних цінностей та інтересів
  • Опрацювання деталей зображення
  • Значення квітів і тварин

Виявлення спільних цінностей та інтересів

В першу чергу необхідно визначитися з тематикою зображення. Можливо, хтось із предків сім'ї мав власним символом, деталі якого стануть основою для майбутнього герба. Якщо ж подібних відомостей виявити не вдалося, то не зайвим буде влаштувати колективні збори. Присутність всіх членів сім'ї є обов'язковою умовою. Метою такого ради має стати виявлення загальних цінностей, інтересів і захоплень.Наприклад, любителі спорту і активного відпочинку можуть взяти за основу зображення футбольного м'яча, кепку або рюкзак. Цінителям ж домашнього тепла і затишку варто задуматися про те, щоб використовувати в якості фону свічку або палаючий камін. Якщо ж прийти до спільного знаменника щодо спільних цінностей і захоплень не вдалося, то за основу герба можна взяти будь-якої універсальний символ. Приклади подібних зображень будуть розглянуті нижче.

Також приводом для загального обговорення має стати девіз або гасло сім'ї, що відображає своєрідне родове "кредо". Стислість, ємність і лаконічність в даному випадку тільки вітаються. Такі гучні підписи, як "що йдуть вперед", "воїни світла" або "щедрі і всепрощаючими", викликають лише позитивні емоції і викликають почуття гордості за свій рід. Однак використання гасла є далеко не обов'язковою умовою. Якщо цей етап створення герба викликає будь-які труднощі, можна звернутися до нього в останню чергу або ж опустити зовсім.

до змісту ↑

Опрацювання деталей зображення

Процес створення герба слід починати з промальовування фону. В його ролі здатні виступати як будь-який предмет, що відображає захоплення та інтереси сім'ї, так і різні стандартні елементи. До числа останніх можна віднести всілякі геометричні фігури, дерева, герб чи прапор країни, лицарський шолом, щит або орден. Бажано, щоб фоновий малюнок не тільки виглядав максимально помітно й ефектно, але і був близький по духу всім членам сім'ї. Наведемо кілька прикладів зображень, які можуть виступити гідною основою для фамільного герба.

Визначившись з фоном герба, можна переходити до вибору знакових сімейних символів.Найчастіше в їх ролі виступають перші літери імен і прізвища, розпису, всілякі декоративні елементи. Наявність інформації про предків допоможе в розробці деталей герба. Професії, титул, хобі або стиль життя нащадків - всі ці відомості можна грамотно використовувати при створенні зображення. Важливо, щоб вибрані деталі гармонійно розташувалися на тлі промальовані основи. Прикладена відео допоможе нашим читачам визначитися з питанням, який можна намалювати герб родини.

до змісту ↑

Значення квітів і тварин

Перш ніж приступати до "пожвавленню" герба, необхідно довідатися про символіку різних квітів. У геральдиці цього питання присвячено цілий розділ. Один і той же символ, оформлений в різних тонах, може мати абсолютно протилежні значення. Наведемо трактування декількох популярних відтінків:

червоний - мужність і хоробрість;

синій (блакитний) - краса, велич, вірність, розвиток, рух вперед;

чорний - печаль, розсудливість, смирення;

золотий - багатство, могутність, віра, справедливість і милосердя;

срібний - чистота, благородство;

зелений - свобода, радість, надія;

пурпурний - щедрість і благочестя.

Варто відзначити, що багато сучасних сім'ї створюють родинні герби, керуючись не стільки геральдичними канонами, скільки власними смаками та уподобаннями. У цьому випадку колір підбирається з урахуванням естетичних принципів складання композиції. Якщо ж в якості фону або деталей герба будуть використовуватися зображення тварин, то потурбуватися їх трактуванням все ж варто. Адже деякі з них можуть мати дуже несподіваний, а часом навіть негативний підтекст.Наведемо значення тварин, найбільш часто використовуються в геральдиці:

бик - праця і терпіння, символ скотарства і родючості;

вовк - злість, жадібність, ненажерливість (найчастіше зображується в знак перемоги над ворогом);

ведмідь - сила і передбачливість;

кішка - незалежність;

лев - влада, сила, хоробрість і великодушність;

вівця - лагідність, доброта, символ сільського життя;

кабан - безстрашність і могутність;

олень - символ воїна, що біжить за ворогом.

Таким чином, створення власного фамільного герба є не стільки складним і трудомістким, скільки захоплюючим процесом. Пошук відомостей про предків, складання гасла, підбір символів, підготовка ескізів - кожен з цих етапів цікавий по-своєму. Крім того, спільна справа якнайкраще згуртовує сім'ю, дарує відчуття єднання. А чудовий результат стане найкращим підтвердженням ефективності колективної творчості.