Як намалювати собаку олівцем поетапно

Як намалювати собаку олівцем поетапно

Собака - одне з найбільш поширених домашніх тварин. Світ собак різноманітний і цікавий: вони бувають великими і маленькими, кошлатими і лисими, породистими і безпородними, з довгими, короткими вухами і хвостами або без них. Завдяки такому різноманіттю вибрати об'єкт для малювання непросто.

В залежності від майстерності художника можна спробувати намалювати:

 • Собаку з мультфільму.
 • Реалістичну, але абстрактну собаку.
 • Справжню породистого собаку.

початківцю художнику перші начерки краще робити з фотографії або картинки. Малювати з натури небажано, так як це складне завдання для новачка.

Зміст статті

 • Дитячий малюнок
 • Справжня собака
 • Породиста собака

Дитячий малюнок

Нерідко просте прохання зобразити собаку викликає безліч труднощів. Зазвичай діти пристають до батьків, благаючи намалювати смішного пса або показати, як це робиться. Проблема в тому, що багато батьків не вміють або не пам'ятають, як малювати тварин.

Докладний малюнок, що пояснює, як намалювати собаку олівцем поетапно, допоможе вирішити ці труднощі.

Собаку можуть намалювати батьки або сама дитина, але потім її необхідно розфарбувати. Дітям подобаються кольорові картинки.

до змісту ↑

Справжня собака

Малювати героїв мультфільмів цікаво, але будь-якому починаючому художнику хочеться створити справжню картину, на якій собака буде виглядати "як жива".

До початку малювання потрібно визначитися з ключовими моментами:

 • Зовнішній вигляд собаки. Щеня або дорослий пес, великий чи маленький, який буде шерсть, забарвлення, забарвлення та інше.
 • Поза собаки. Недосвідченому художнику краще вчитися малювати собаку, яка сидить або стоїть, поступово ускладнюючи завдання. Найважче зображати собаку в русі.
 • Ракурс. Простіше малювати анфас і в профіль, складніше - впівоберта, в три чверті.

Не варто вибирати для перших малюнків складні об'єкти. Краще починати з простих начерків олівцем.

Спочатку потрібно зобразити собаку схематично: геометричними фігурами позначити голову, груди, тулуб, лапи. Тонкими осьовими лініями можна накидати позу і, якщо необхідно, намітити руху собаки. Після цього можна переходити до промальовуванні тварини. Лінії повинні бути плавними, природа не любить гострих кутів. В останню чергу промальовується шерсть, забарвлення, забарвлення.

натисніть на картинку для збільшення

Для того щоб собака вийшла реалістичною, необхідно дотримуватися пропорції тваринного, його особливості. Намалювати собаку поетапно олівцем буде простіше, якщо скористатися наступними рекомендаціями:

 • Пропорції дорослої собаки і цуценя відрізняються. Для того щоб не помилитися, не варто малювати по пам'яті, краще взяти картинку і змальовувати з неї.
 • Голова . У профіль голову зображують як коло з прямокутником. Для зручності малювання від носа до потилиці можна провести пряму лінію, на якій будуть зображені мочка носа, очей і вухо. Анфас голову малюють у вигляді кола. Потім вертикально проводять діаметр, і ділять його рисками на 3 частини. На рівні верхньої риски розташовуються очі, а нижній - мочка носа.
 • Очі . Вони нагадують людські. За формою очі собаки більш круглі, білок майже непомітний, в розрізі видно райдужка і зіниця. Найчастіше очі собак коричневого кольору. Їх розмір прямо залежить від розміру тварини: чим більше собака, тим дрібніше очі. Для того щоб очі здавалися живими, потрібно не нехтувати відблисками. За допомогою очей можна показати настрій тварини, страх, агресію, дружелюбність.
 • Паща . Як правило, верхня губа закриває нижню, залишаючи видимим лише невеликий трикутник.
 • Вуха . Стоячі або напівопущені вуха розташовуються трохи вище, ніж важкі висячі.
 • Шия . Вона нагадує трапецію: розширюється донизу.
 • Тулуб . Спина і живіт собаки в профіль не повинні бути паралельними землі і один одному, тому що задні лапи тварини коротше передніх.
 • Лапи . У більшості собак лікті розташовуються на рівні грудей, її нижній лінії, а коліна - трохи нижче живота. На кожній лапі по 4 пальці, 2 середніх - більший і вище, бічні - дрібніше і зрушені назад. На передніх лапах є п'яті пальці, але вони розташовуються вище, у зап'ястя. Собака спирається не на всю кисть, а тільки на пальці.
 • Шерсть . Малювати її слід у напрямку росту, штрихами від кореня до кінчиків. Спочатку робляться начерки контурів, а потім промальовуються деталі, забарвлення. Необхідно враховувати, з якого боку падає світло.

Схеми малювання голови анфас можна подивитися на фото.

Для того щоб голова собаки не здавалася плоскою, потрібно ретельно промальовувати морду і складочки шкіри на ній.

до змісту ↑

Породиста собака

Породи собак численні і різноманітні. Зовнішній вигляд, розміри, пропорції, забарвлення настільки різні, що складно виділити загальні риси.Радами, даними вище, рекомендується користуватися з урахуванням особливостей конкретної породи.

Для більшої реалістичності малюнка бажано ознайомитися з описом породи, її стандартами, уважно розглянути собаку або її фотографію.

Простий майстер-клас з малювання породистої собаки можна подивитися на відео: