Як роздати wi-Fi з ноутбука

Як роздати Wi-Fi з ноутбука

З кожним днем ​​кількість нових технічних штучок зростає. Якщо кілька років тому у більшості людей були тільки комп'ютери, то тепер практично в кожному будинку є ноутбук, смартфон або планшет. Причому у багатьох користувачів їх по кілька штук. А так як без інтернету ці розумні гаджети не уявляють собою нічого цікавого, постає питання: "Як об'єднати їх в одну мережу?"

Звичайно, можна окремо оплачувати інтернет на ноутбуці, смартфоні і планшеті. Але простіше скористатися роутером і роздати Wi-Fi-інтернет по всій квартирі. А що якщо роутера немає під рукою або немає бажання його купувати? Для цього випадку розробники Windows передбачили одну цікаву фішку - можливість роздачі Wi-Fi з ноутбука або ПК. Так як більшість ноутбуків обладнані вай-фай адаптерами з реалізацією SoftAP, проблем у створенні точки доступу з ноутбука не виникне. Але як роздати Wi-Fi з ноутбука і зробити це без зайвої мороки?

Зміст статті

  • Способи створення точки доступу
  • Роздаємо Wi-Fi за допомогою "Центру управління мережами"
  • Роздача Wi-Fi за допомогою сторонніх програм

Способи створення точки доступу

По суті, створити точку доступу Wi-Fi на ноутбуці для підключення інших пристроїв можна кількома способами:

  • за допомогою центру управліннями мережами,
  • завдяки стороннім утилітам і софтину,
  • за допомогою командного рядка.

Найбільш простий спосіб, безсумнівно, використання сторонніх утиліт. Принцип створення точки доступу зводиться до наступного: завантажили додаток, встановили, задали назву мережі + пароль і готово. За допомогою "центру управління мережами" можна також роздати Wi-Fi, а ось з командним рядком у недосвідчених користувачів виникнуть проблеми.

до змісту ↑

Роздаємо Wi-Fi за допомогою "Центру управління мережами"

Більшість Wi-Fi адаптерів, вбудованих в ноутбуки, підтримують технологію MS Virtual Wi-Fi. Якщо вашого ноутбука років п'ять, то потрібно зайти в "Диспетчер пристроїв" і переконатися в тому, чи підтримує Wi-Fi-адаптер вашого ноута вищевказану технологію.

Відкриваємо "Панель управління" і вкладку "Центр управління мережами і загальним доступом".

Далі вибираємо вкладку "Налаштування нового підключення або мережі".

У віконці натискаємо "Налаштування бездротової мережі ПК-ПК" і натискаємо двічі "Далі".

Після задаємо назву майбутньої Wi-Fi-мережі і пароль (мінімум 8 знаків, бажано складний). Вибираємо тип безпеки "WPA-2" і відзначаємо галочкою "Зберегти параметри цієї мережі".

Чекаємо закінчення настройки створеної мережі і переходимо по вкладці "Включити загальний доступ до підключення до Інтернету".

Після закінчення настройки закриваємо вікно, натиснувши на кнопку "Закрити". Далі зліва вгорі переходимо по вкладці "Зміна параметрів адаптера" і включаємо "Мережеве виявлення", а також доступ до файлів і принтерів.

У нижньому правому кутку поряд з годинником, клікнувши на іконку мережі, можна побачити створену мережу. Тепер можна підключати смартфони та планшети, обладнані вай-фай.

Наочно про створення точки доступу Wi-Fi розказано в наступному відео:

до змісту ↑

Роздача Wi-Fi за допомогою сторонніх програм

Для того щоб роздати Wi-Fi з ноутбука або комп'ютера, розроблено безліч програм, серед яких популярні Connectify, mHotSpot, MyPublicWiFi, VirtualRouter.

Мабуть, найпотужніша софтіна в функціональному плані - це Connectify. Вона має платну версію (30 доларів в рік), яка дозволяє расшарівать 3G-інтернет, змінювати SSID і багато іншого. Втім, і безкоштовної версії цілком вистачає для роботи.

Що стосується mHotSpot, то вона, на відміну від Connectify, повністю безкоштовна. Правда, софтіна не має російського інтерфейсу, але зручна і зрозуміла у використанні.

VirtualRouter, як і mHotSpot, також безкоштовна. Правда, програма трохи застаріла і може не працювати на деяких ноутбуках.

Що стосується MyPublicWiFi, то додаток непогано справляється з роздачею Wi-Fi, може автоматично завантажуватися при старті системи і створювати мережу, але при цьому не має русифікації.

По суті, всі програми однотипні, і процес створення точки доступу з їх допомогою досить простий. Викачуємо, встановлюємо і запускаємо додаток. Потім у відповідні поля вбиваємо ім'я мережі, пароль (не менше 8 знаків). Після вибираємо з'єднання (локальний, інтернет з модему, 3G і т. Д.) І тиснемо кнопку "старту" мережі. Більш докладно про налаштування кожної програми на картинках нижче:

Connectify

mHotSpot

MyPublicWiFi

VirtualRouter

Процес створення точки доступу вай-фай на ноутбуці за допомогою командного рядка досить складний для звичайного користувача. Тому краще використовувати "стандартний" метод або сторонні утиліти.

Якісного вам сигналу!