Як відключити тачпад на ноутбуці?

Як відключити тачпад на ноутбуці?

Чи часто ви використовуєте тачпад, працюючи на ноутбуці? Мабуть, кожен другий власник мобільного комп'ютера відповів би "ні". Для власників персональних комп'ютерів тачпад ноутбука являє собою "щось незвідане" і незвичне в плані управління. Сенсорна панель (від англ. Touch pad) - це невеликий майданчик прямокутної форми, за допомогою якої можна управляти курсором. Винайдено вона була ще в 1988 році Джорджем Герфайде, але популярність отримала лише в новому столітті. Причому серед всіх виробників ноутбуків тільки Купертинського компанія Apple іменує сенсорну панель трекпедом (від англ. Track pad). Нерідко користувачі ноутбуків скаржаться на зайву чутливість сенсорної панелі, внаслідок чого у них виникає досить просте запитання: як відключити тачпад на ноутбуці?

Трекпад або тачпад ноутбука, безсумнівно, зручний інтерфейс введення інформації. За допомогою сенсорної панелі можна управляти курсором у всіх програмах, але в іграх вона абсолютно марна. Розберемо всі можливі способи відключення сенсорної панелі на ноутбуках різних виробників.

Мабуть, найдоступніший спосіб відключення тачпада полягає в його деактивації за допомогою "гарячих" клавіш на клавіатурі. Залежно від моделі ноутбука поєднання клавіш може змінюватися. Але даний варіант відключення сенсорної панелі підійде лише для ноутбуків з встановленими драйверами до клавіатури.

Так, для відключення сенсорної панелі на мобільних комп'ютерах компанії Asus слід одночасно натиснути на клавіші "fn" + "F7" або "fn" + "F9".

натисніть на картинку для збільшення

Компанія Acer, як і Asus, зазвичай використовує поєднання клавіш "fn" + "F7", а в ноутбуках, вироблених китайським виробником Lenovo, сенсорна панель деактивується сполучення клавіш "fn" + "F9 "," fn "+" F5 "або" fn "+" F8 ".

натисніть на картинку для збільшення

В ноутбуках від виробників Toshiba і Dell застосовується єдина комбінація "fn" + "F5".

Компанія HP в плані деактивації тачпада вирішила піти іншим шляхом. Так, частина ноутбуків має спеціальну кнопку для відключення тачпада у верхній лівій частині сенсорного майданчика. Якщо у вашому ноутбуці немає "поглиблення" в сенсорної панелі або кнопки, то досить двічі тапнуть в лівій частині сенсорної панелі для її відключення.

натисніть на картинку для збільшення

Вищевказані способи відключення сенсорної панелі ноутбука не є єдиними в своєму роді. Так, основним виробником тачпадів є компанія Synaptics. За допомогою утиліти Synaptics Pointing Device Driver користувач може налаштувати чутливість панелі або зовсім її відключити.

Якщо ви впевнені в тому, що сенсорна панель вашого ноутбука зроблена компанією Synaptics, то відкрийте меню "Пуск" і перейдіть по вкладці "Панель управління". Виставте вид "Дрібні значки" і клацніть по іконці з написом "Миша" (в Windows 7).

натисніть на картинку для збільшення

В новому вікні відкрийте вкладку "Параметри пристрою" з іконкою програми і клацніть на кнопці "Відключити".

Якщо ви бажаєте, щоб при підключенні миші тачпад автоматично деактивовано, поставте галочку поруч з пунктом "Відключати внутрішнє вказівний пристрій ...".

В разі коли невідомий виробник сенсорної панелі або не встановлені драйвера до неї, відключити її нескладно наступним способом. Для початку потрібно відкрити диспетчер пристроїв в "Панелі управління". Незалежно від версії Windows запустити диспетчер пристроїв можна так. Натисніть на клавіатурі одночасно клавіші "R" і "Windows", введіть devmgmt. msc і натисніть "ОК".

натисніть на картинку для збільшення

Після чого розкрийте вкладку "Миша і інші вказівні пристрої", клікніть по обладнанню, яке вказує на тачпад, і в випадаючому списку виберіть посилання "Відключити".

Втім, існують і більш кумедні способи відключення сенсорної панелі. Так, багато користувачів, не розібравшись з тим, як відключити тачпад, заклеюють його звичайним папером.

натисніть на картинку для збільшення

Більш просунуті користувачі вважають за краще механічний спосіб деактивації сенсорної панелі. Як правило, тачпад підключається до материнської плати за допомогою спеціального шлейфу. Щоб деактивувати сенсорну панель ноутбука, достатньо розібрати корпус мобільного комп'ютера і відключити шлейф від материнської плати.

натисніть на картинку для збільшення

Правда, вищевказаний спосіб варто застосовувати лише в тих випадках, коли іншими методами відключити сенсорну панель неможливо.

Не менш цікавий спосіб відключення тачпада представлений в наступному відеоролику: