Як видалити порожню сторінку в Ворді?

Як видалити порожню сторінку в Ворді?

Дуже часто, закінчуючи роботу в Ворді, користувач раптом виявляє, що у нього звідкись з'явилася порожня сторінка в кінці документа. Спроби ліквідувати її ні до чого не приводять. В меню або в настройках немає ніяких натяків на те, як її прибрати, і для новачка це стає справжньою проблемою.

Ми не будемо зараз з'ясовувати, звідки з'являється така сторінка. Тема даної статті не про те. Наше завдання полягає в іншому - розібратися, як видалити порожню сторінку в Ворді. У більшості випадків це пов'язано з таким поняттям, як "розрив сторінки", і видаливши подібний розрив, ми одночасно позбавимося від порожнього листа. Як це зробити? Читаємо далі.

Зміст статті

  • Стиратель на ім'я Delete
  • Чарівна клавіша Backspace

Стиратель на ім'я Delete

Відкриваємо документ із зайвою сторінкою. Якщо у нас згорнута панель інструментів, то клацанням по галочці в верхньому правому куті розгортаємо її.

натисніть на картинку для збільшення

Тепер в меню "Главное" знаходимо значок "Показати всі знаки" і натискаємо на ньому мишкою. В результаті ми побачимо всі технічні символи документа. На друк вони не йдуть і присутні тільки в тексті, що редагується. Та й то, якщо ви включили їх показ. Нам потрібна напис "Розрив сторінки". Вона стоїть в кінці тексту.

натисніть на картинку для збільшення

Клацаємо курсором за останнім знаком нашого тексту і тиснемо клавішу Delete.

натисніть на картинку для збільшення

Все. Зайва сторінка відправлена ​​на смітник історії.

до змісту ↑

Чарівна клавіша Backspace

Однак іноді поява порожньої сторінки викликано наявністю невидимих ​​абзаців і рядків, які користувач необережно створив і просто про них забув.

натисніть на картинку для збільшення

В такому випадку питання "як в Ворді видалити порожню сторінку" вирішується ще простіше. Натискаємо поєднання клавіш "Ctrl + End" і опиняємося в самому кінці документа, внизу останньої сторінки (порожній, в нашій ситуації). Після чого починаємо ритмічно натискати клавішу Backspace. І продовжуємо дана дія до тих пір, поки порожній лист не зникне. Обидва ці методи добре показані на наступному відео:

Хтось може потиснути плечима і подумати - так, видалити порожню сторінку в Ворді нескладно, але навіщо взагалі це робити? Адже за великим рахунком вона нікому не заважає, особливо якщо знаходиться в кінці документа. З цим можна погодитися, але тільки до моменту виведення на друк. Під час друку подібна сторінка також буде оброблена принтером, як і її сестри з текстом. Тобто буде затрачено зайвий ресурс вашого друкованого пристрою на нікому не потрібну пустушку. Тому видалення порожніх листів - обов'язковий елемент підготовки до друку. Успіхів!