Як видалити додаток на Андроїд?

Як видалити додаток на Андроїд?

Більшість користувачів смартфонів і планшетів на базі Android за перші місяці володіння пристроєм встановлюють в систему величезну кількість додатків. Безсумнівно, з часом частина додатків виявляється непотрібною, і у користувача виникає питання: як видалити додаток на Андроїд? Здавалося б, немає нічого простішого, ніж видалити встановлену програму. Але для того щоб в системі не залишилося зайвих файлів, перед видаленням додатки в Android OS потрібно вчинити певні дії.

Зміст статті

  • Видалення софта через "Додатки"
  • Деінсталяція додатків через Маркет
  • Видалення програм за допомогою сторонніх програм

Деінсталювати додаток на смартфоні під управлінням Android OS можна різними способами . В налаштуваннях системи є вбудований дєїнсталлятор, яким користується більша частина власників Android-девайсів. Але мало хто знає, що видалити додаток на Андроїд можна і іншими методами.

Видалення софта через "Додатки"

Будь-який додаток, встановлений в Android, можна знайти в так званому Диспетчері додатків. Зайдіть в головне меню смартфона або планшета і виберіть пункт "Налаштування". Після чого відкрийте пункт "Додатки". На деяких локалізованих версіях Android даний пункт іменується як "Диспетчер / менеджер додатків".

На екрані пристрою з'явиться список встановлених додатків. Перейдіть у вкладку "Сторонні". Виберіть програму, яку потрібно видалити, і тапніте по ньому.

В новому віконці клікніть спочатку "Зупинити", а потім "Видалити". Якщо ви хочете, щоб з Андроїда стерлися всі налаштування програми і її кеш, то після зупинки додатка натисніть по черзі на кнопки "Очистити кеш" і "Стерти дані".

Тільки таким чином ви повністю зітрете додаток і його налаштування з пам'яті пристрою на Android OS.

до змісту ↑

Деінсталяція додатків через Маркет

Велика частина користувачів Android встановлює програми через Google Play Market. Але не всі знають, що через Маркет додаток також можна видалити. Відкрийте GPM і тапніте по вкладці "Мої додатки". Виберіть встановлене додаток і на новій сторінці з софтом клікніть кнопку "Видалити".

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Видалення програм за допомогою сторонніх програм

Щоб максимально полегшити процес деінсталяції програм, розробники софта створили спеціальні утиліти-деинсталлятори. Однією з таких популярних програм є утиліта "System App Remover", яка, крім видалення встановлених програм, може стирати з пам'яті пристрою і системні програми. Але для видалення системних утиліт програмі потрібно root. Запустіть System App Remover і натисніть вкладку "Сторонні".

З'явиться список встановлених вами програм на пристрої з повною інформацією про них: назва, версія, яку він обіймав обсяг. Тапніте по екрану на вибраному застосуванні і під сплив віконці клікніть "Видалити".

Крім деінсталяції встановленого софта, System App Remover вміє зберігати копії програм і відключати / включати програми.Наприклад, ви можете відключити всі непотрібні програми, щоб вони не висіли в меню і в оперативній пам'яті пристрою. Якщо ж додаток вам знадобиться, у вас є можливість активувати його в будь-яку хвилину.

Також вбудованим менеджером додатків має популярний файл-менеджер "ES Провідник". Даний файл-менеджер встановлюється на велику кількість пристроїв. Щоб активувати вбудований дєїнсталлятор софта, клікніть по іконці земної кулі в верхньому лівому кутку і виберіть пункт "Засоби >> Менеджер додатків".

У списку програм виберіть софт, який потрібно видалити, і тапніте по ньому. У який з'явився нижньому барі клікніть по пункту "Деінсталяція".

Досвідчені користувачі знають, що видалити системні програми цілком реально. Але для їх деінсталяції потрібно root-доступ. Чи готові ви розблокувати бутлоадер і встановити root? Адже в більшості випадків після цих дій злітає гарантія на пристрій. Рекомендуємо подивитися наступний відеоролик, що стосується видалення програм з Android OS: