Як спиляти дерево?

Як спиляти дерево?

З часом будь-яка рослина доводиться видаляти. Причин цьому багато - поява гнилі, грибка, ознак хвороби. Іноді дерева просто заважають власнику, а ще необхідність в корчуванні може бути викликана небезпекою падіння стовбура на будь-які споруди. Головне, перед тим як спиляти дерево, визначитися зі складністю роботи і ретельно продумати всі дії. Це дуже небезпечне заняття, як для власного життя, так і для цілісності майна.

Зміст статті

  • Спіл дерева вручну
  • Правила спилювання дерев бензопилою
  • Особливості спилювання аварійних дерев

Спіл дерева вручну

Для цього буде необхідний такий інструмент:

  • пила по дереву,
  • сокиру,
  • драбина,
  • мотузка.

натисніть на картинку для збільшення

Перед роботою слід прибрати всі сторонні предмети з майданчика під деревом, щоб гілки під час падіння що-небудь не пошкодили. Точно визначити площу можна наступним чином: підняти в витягнутих руках сокиру паралельно дереву і так рухатися у напрямку його передбачуваного падіння. Коли дерево візуально стане розміром з сокиру, потрібно зупинитися, так як це місце буде остаточною крапкою падіння, до якої і слід прибирати.

Зрізаються сухі, пошкоджені і великі гілки. Це значно скоротить площа, яку займає деревом після падіння, а також полегшить процес валки.В першу чергу гілки спилюють з того боку, в яку буде валитися дерево, щоб максимально убезпечитися від відскочив під час падіння трісок і гілок.

Ствол і крона ростуть нерівномірно. Як правило, вони нахилені в сторону переважаючих на певній місцевості вітрів. Тому підпилювати ствол бажано в ту ж сторону.

Необхідно заздалегідь закріпити на ньому мотузку, по можливості в самій верхній його точці. Потім натягнути мотузку і зафіксувати, що дозволить контролювати напрям його падіння. Але цим способом валити дерева можна тільки з помічником.

до змісту ↑

Правила спилювання дерев бензопилою

При спилі дерев бензопилою бажано уникати дотиків землі ріжучої ланцюгом, інакше вона швидко затупітся.

натисніть на картинку для збільшення

В залежності від розміру дерева валити його можна кількома способами. Невеликі дерева підпилюються на 50% товщини з боку, куди нахилений стовбур. З протилежного боку стовбур пиляється до тих пір, поки не почне падати.

Щоб правильно спиляти високе дерево, необхідно дотримуватися такої послідовності:

  1. З боку падіння стовбур підпилюється під 45-60 ° (в межах 25% своєї товщини), виконується горизонтальний підріз з нижньої частини, так щоб вийшов бічній зруб.
  2. Зі зворотного боку дерева робиться зустрічний пропил (на 60-80%, що залишилася товщини стовбура), але вже строго горизонтально.

Щоб краще зрозуміти процес спилювання, рекомендується подивитися відео:

Гілки потрібно починати спилювати з нижньої частини поваленого дерева. Виконується надріз знизу, а допілівать зверху. Не рекомендується обрізати великі гілки безпосередньо біля основи.Слід залишати невеликий сук, який можна буде видалити після закінчення робіт.

Ствол потрібно надпілов наполовину, вставити клин в підріз і трохи забити його, при цьому бензопила не виймати. Така дія попередить затиск пилки в стовбурі. Після цього можна допілівать до кінця.

до змісту ↑

Особливості спилювання аварійних дерев

Найбільш небезпечним є зависло дерево. Насамперед визначається, куди його буде зручніше відтягнути. Не можна застосовувати силу до дерева, якщо воно ще стоїть на пні, спочатку його потрібно відокремити. Коли воно повністю зависло і не впирається в пень, застосовується лебідка. Вона закріплюється на великому дереві, на відстані не менше 15 м. Опускання завислого стовбура виконується плавно і поступово. Дерево, яке служить опорою завислому, ні в якому разі не можна чіпати.

натисніть на картинку для збільшення

В ситуації, коли ствол "розвалився" на 2 частини, першої обрізається частина, яка тягне його вниз. Це допоможе знизити напругу стовбура. Далі спіл гілок і валку дерева можна продовжувати без будь-яких побоювань.

До процесу спилювання дерев слід підходити з акуратністю і відповідальністю. Це дозволить виконати роботу максимально якісно, ​​без травм і пошкоджень майна.