Як підключити комп'ютер до телевізора через hDMI?

Як підключити комп'ютер до телевізора через HDMI?

Більшість сучасних ЖК-телевізорів оснащуються різними інтерфейсами для підключення інших пристроїв. Інтерфейс HDMI є практично на кожній ЖК-панелі. Завдяки HDMI-роз'єму до телевізора можна підключити DVD-плеєр, ресивер супутникової антени, комп'ютер і різні мобільні пристрої, наприклад, планшет, смартфон або міні-комп'ютер. Але велика частина користувачів не знає, як підключити комп'ютер до телевізора через HDMI. Якщо ви зіткнулися з проблемою "правильного" підключення комп'ютера до телевізора, то дана стаття допоможе вам вирішити її.

Насамперед варто дізнатися, чи є в системному блоці вашого комп'ютера роз'єм HDMI. Бо для підключення двох пристроїв через HDMI, в нашому випадку комп'ютера і телевізора, потрібна наявність HDMI-інтерфейсу в кожному пристрої. Даний роз'єм знаходиться в відеокарті комп'ютера і дозволяє передавати відеозображення та звук по одному кабелю. Таким чином, на відміну від VGA, у HDMI не виникає проблем з передачею звуку. HDMI-роз'єм в відеокарті виглядає наступним чином:

натисніть на картинку для збільшення

Інтерфейс завжди знаходиться на задній стороні системного блоку. Що стосується HDMI-роз'єму в телевізорі, то він може розташовуватися як на задній частині корпусу, так і збоку.Причому на телевізорі можуть бути кілька роз'ємів, які призначені для підключення різних пристроїв.

натисніть на картинку для збільшення

Схема підключення комп'ютера до телевізора виглядає наступним чином: вимикаємо обидва пристрої, вставляємо один кінець кабелю в телевізор, а інший - в роз'єм HDMI на комп'ютері.

Зауважте, що HDMI-кабель вам доведеться придбати в магазині, оскільки в комплекті з телевізором такий кабель не постачається. Виглядає HDMI-коннектор наступним чином:

Після підключення телевізора до комп'ютера включаємо ЖК-панель, відкриваємо налаштування і виставляємо HDMI-вхід в якості джерела сигналу.

натисніть на картинку для збільшення

Потім включаємо комп'ютер і чекаємо завантаження системи. Як правило, зображення на телевізорі має з'явитися саме в цей момент. Якщо зображення немає, то натискаємо після завантаження системи правою кнопкою миші на робочому столі і вибираємо вкладку "Розширення екрану". У рядку "Екран" обираємо РК-панель, натискаємо "Застосувати" і "Ок".

натисніть на картинку для збільшення

Таким способом ви можете підключити комп'ютер до телевізора через HDMI на Windows 7/8/10. Але що робити, якщо на вашій відеокарті не виявилося HDMI-інтерфейсу? Як правило, на кожній відеокарті є роз'єм DVI. У продажу є спеціальні кабелі та перехідники типу DVI-HDMI, якими ви зможете підключити РК-телевізор до системного блоку комп'ютера.

натисніть на картинку для збільшення

Якщо зображення на телевізорі неякісне або обрізане, то в настройках відеокарти завжди можна виставити необхідні значення роздільної здатності та якості. При покупці кабелю не варто економити, так як нерідко з дешевими HDMI-кабелями виникають проблеми: не передається звук, погіршується якість картинки, припиняється передача даних.