Як підключити бойлер?

Як підключити бойлер?

Не секрет, що системи гарячого водопостачання багатоквартирних будинків не завжди забезпечують безперебійну та стабільну подачу води. У подібних випадках, а також там, де гаряча вода не підведена в будинок взагалі, звичною справою стала установка водонагрівачів - електричних бойлерів. Після вибору моделі, покупки і монтажу пристрою залишається вирішити питання, як підключити бойлер до водопровідної системи та електромережі будинку або квартири.

Зміст статті

  • Підключення проточного водонагрівача
  • Підключення накопичувального водонагрівача

Підключення проточного водонагрівача

Принцип роботи проточних бойлерів в тому, що вода нагрівається, проходячи через нагрівальний елемент - ТЕН великий потужності. Такі пристрої щодо компактні, і місце для їх установки і підключення вибрати нескладно. Іноді вдається заховати водонагрівач навіть під раковину. Щоб підключити бойлер проточного типу до водопроводу, знадобиться в труби гарячої та холодної води врізати трійники (з дотриманням герметичності з'єднань). Потім потрібно вхід в нагрівач з'єднати з трубою холодної води, а вихід, відповідно, з гарячою.

Оскільки Тени проточних бойлерів мають високу потужність, особливу увагу слід звернути на електропроводку. Необхідно зробити розетку із заземленням і окремим кабелем, перетин якого потрібно підібрати виходячи з потужності бойлера і необхідної сили струму.Також потрібно встановити для цієї лінії відповідний окремий автоматичний вимикач. При перерахунку всіх споживачів електроенергії з урахуванням нагрівача може з'ясуватися, що лічильник не розрахований на нову сумарну силу струму і його доведеться замінити.

до змісту ↑

Підключення накопичувального водонагрівача

В таких пристроях нагрівається залита в бак вода, вони підтримують задану температуру і мають Тени меншої потужності, ніж проточні агрегати. Перед тим як правильно підключити бойлер накопичувального типу, потрібно підібрати місце для установки. Для нього потрібно багато вільного простору і досить міцна стіна, здатна витримати вагу заповненого бака.

Для підключення накопичувального бойлера до водопроводу так само, як у випадку з проточним, потрібні трійники в трубах від стояка. Перед входом в нагрівач бажано передбачити клапан скидання тиску і ще один трійник з вентилем, який знадобиться для спуску води з бака перед процедурою чищення або заміни Тена. На виході водонагрівача потрібно встановити запірний вентиль. Для зручності і простоти з'єднання бойлера з трубами водопостачання нерідко виконують гнучкими шлангами, металопластикові труби і фітинги вимагають інструментів для спайки і більш точних вимірів.

Від клапана скидання тиску при можливості краще провести дренаж до каналізації, тоді вода при його спрацьовування не буде розливатися в приміщенні. Щоб при користуванні гарячою водою з нагрівача (будь-якого типу) вона не витікала в загальну систему під'їзду, перед трійником в трубу гарячої води врізають новий запірний кран або застосовують наявний.

натисніть на картинку для збільшення

Накопичувальний бойлер споживає менше потужності, ніж проточний, економічніший, але також вимагає уважного підходу до підключення до електромережі.Для нього теж потрібна окрема розетка із заземленням, кабель до неї і автомат-вимикач. Якщо ви не впевнені, чи є на вашій дана модель бойлера пристроєм для захисного відключення, рекомендується цей пристрій встановити окремо або використовувати діфавтомат замість звичайного.

натисніть на картинку для збільшення

Детальніше про підключення бойлера до електромережі розповідається в даному відео: