Як стиснути відео

Як стиснути відео

Не секрет, що домашнє відео, зняте на камеру в форматах MOV, завжди займає більший обсяг, ніж відеоролики інших форматів. Будь-яка відеотека рано чи пізно починає "з'їдати" на диску комп'ютера занадто багато місця. Видаляти накопичилися файли не піднімається рука. Що ж робити в цьому випадку?

Звичайно, можна придбати новий вінчестер, але не факт, що через пару місяців на ньому буде вільний простір. Кращим варіантом економії місця на диску є перекодування відео або, простіше кажучи, стиснення. Спеціальні програми стискають відео з мінімальною втратою якості. Правда, мінусом таких утиліт вважається тривалий час кодування відео. Як стиснути відео і якою програмою скористатися, поговоримо в цій статті.

Конвертори відео з одного формату в інший набрали свою популярність на зорі появи портативних відеоплеєрів і мобільних пристроїв (планшетів / смартфонів / телефонів). Любителі подивитися фільми на мобільних девайсах стискали відеоролики для економії місця на флешці. Зараз, безсумнівно, великі обсяги пам'яті мобільних пристроїв дозволяють завантажувати на смартфони та планшети відео без кодування. Хоча не у всіх користувачів є топові пристрої, здатні "переварювати" Full HD-відео.

А ось користувачі місць для розміщення відеофайлів краще за всіх знайомі зі стисненням відеороликів.Їм часто потрібно кодувати ролики в "правильні формати", придатні для онлайн-трансляцій або перегляду користувачами з невисокою швидкістю інтернету.

Який програмою можна стиснути відео? Відповідь проста - Free 3GP Video Converter. Дана програма існує вже не один рік і спочатку призначалася для конвертації відео для мобільних телефонів в форматі 3GP. Але з роками функціонал програми зростав, і тепер утиліта кодує будь-які відеофайли у найпопулярніші формати.

Якщо ви не знаєте, як стиснути відео з мінімальною втратою якості, то Free 3GP Video Converter вам неодмінно допоможе. Утиліта повністю безкоштовна, а скачати конвертер можна з сайту - // www. dvdvideosoft. com / ru / products / dvd / Free-3GP-Video-Converter. htm

Стискаємо ролик в Free 3GP Video Converter

Скачиваем конвертер і встановлюємо його на ПК. Після установки запускаємо Video Converter і бачимо наступне вікно:

натисніть на картинку для збільшення

Додати відеоролики для перекодування можна двома способами:

  • простим перетягуванням у вікно програми;
  • кнопкою "Додати файли" із зазначенням місця розташування файлу.

натисніть на картинку для збільшення

Після додавання ролика він відобразиться у вікні програми. Кодувати можна відразу кілька файлів, тому список файлів для кодування утилітою не обмежений.

натисніть на картинку для збільшення

Додавши файли, потрібно вибрати формат, якість і місце зберігання стислих відеофайлів. Якщо файлів трохи, то краще вказати робочий стіл, так як їх потім буде легше знайти.

Вибір формату залежить від уподобань користувача, але найкращим варіантом в даній утиліті для стиснення роликів є наступна комбінація: AVI-відео + High Quality MPEG4. Якщо потрібно стиснути відеофайл для надсилання поштою, то краще використовувати формат MPEG4.

натисніть на картинку для збільшення

Тиснемо кнопку "Конвертувати" і чекаємо закінчення процесу. Час конвертації відео безпосередньо залежить від обсягу "оригінального" файлу, його якості і "заліза" комп'ютера.

натисніть на картинку для збільшення

Після завершення процесу конвертації програма повідомить про закінчення спеціальних віконцем. Кількома "Закрити" і виходимо з програми.

натисніть на картинку для збільшення

Головний плюс Free 3GP Video Converter полягає в безкоштовності програми. Серед мінусів можна виділити відсутність формату FLV і Full HD в настройках якості.

Про стисненні відеофайлів іншою програмою розказано в цьому ролику: