Як стиснути фото в Фотошопі?

Як стиснути фото в Фотошопі?

В наш цифровий вік фотографія стала буденною справою, а не складним заняттям, яким вона була ще 25 років тому. Мобільники, планшети, дешеві "мильниці" до межі автоматизували цей непростий процес. Тому не дивно, що сьогодні у середньостатистичного користувача комп'ютера є десятки, сотні, а то й тисячі власних цифрових знімків, що зберігаються на різноманітних носіях інформації. Йде активний обмін фото по інтернету, викладання своїх "шедеврів" на різних форумах і в соцмережах. І ось тут на перший план виходить обсяг фотографії або, як прийнято говорити, її "вагу". Сучасні фотокамери володіють великими дозволами і, відповідно, зроблені знімки, як правило, важать не один мегабайт. Наприклад, одна справа скинути свого друга на пошту 4 фотографії на тему "відпустку в Туреччині" загальною вагою 20 мегабайт і зовсім інше - переслати 40 знімків з таким же вагою. І досягти такого значного результату нам допоможе кращий фоторедактор в світі - програма Фотошоп. На наочному прикладі ми покажемо, як стиснути фото в Фотошопі, не втративши при цьому в якості.

У програмі існує такий потужний інструмент, як "Зберегти для Web ...". З'явився він дуже давно, ще в версії Photoshop 5. 5 (1999), і з тих пір переніс незначні зміни в плані інтерфейсу і своїх функціональних можливостей. Це саме той рідкісний випадок, коли перший млинець вийшов вдалим.Тому робота в ньому мало чим відрізняється в будь-яких випусках редактора, в тому числі і самих останніх. Отже, запускаємо Фотошоп і завантажуємо в нього наше фото.

натисніть на картинку для збільшення

Подивимося, скільки "важить" наша троянда. Для цього йдемо в самий низ полотна із зображенням і натискаємо на чорний трикутник. Перед нами з'явиться меню з вибором: яка інформація повинна відображатися на нижній панелі. Вибираємо "Обсяг файлу" (1).

натисніть на картинку для збільшення

Ми бачимо дуже пристойний розмір (2) для фото (більше 11 Мб), яке готується під передачу по інтернету. Відразу обмовимося, що це розмір файлу PSD. Початковий розмір исходника становив 4 Мб (jpg), що теж дуже солідно. Наше завдання - оптимізувати зображення. Для цього йдемо в "Файл> Зберегти для Web ...".

натисніть на картинку для збільшення

Коротко розглянемо відкрилося перед нами вікно. Навіть побіжного погляду достатньо, щоб заявити: цей модуль гідний називатися окремою програмою!

натисніть на картинку для збільшення

У лівій частині ми бачимо вертикальну панель інструментів. Не будемо на ній затримуватися. Нам вона не стане в нагоді. По центру розташовано саме можна редагувати зображення. За замовчуванням відкривається варіант "Початкове". Для наших цілей краще всього підходить опція "2 варіанти". Вона дає можливість порівнювати вихідне зображення (зліва) з кінцевим результатом (праворуч). Внизу кожного зображення ми бачимо формат і розмір файлу. І, нарешті, з лівого боку розташовані головні настройки оптимізації. З ними ми і будемо працювати.

Відразу ж поміняємо розширення вихідного файлу. За замовчуванням Фотошоп ставить GIF, нам же потрібен стандартний для фото формат JPEG.

натисніть на картинку для збільшення

Модуль "Зберегти для Web ..." дозволяє працювати як в ручному, так і в автоматичному режимі. Для "автомата" існує поле вибору якості (розташоване відразу під вибором формату). Проведемо експеримент. Встановимо найнижча якість. І тут же дивимося в нижню частину правого зображення, на дані про розмір. І бачимо там новий обсяг 175, 4 КБ. Вражаюче! При цьому як "вага" картинки зменшився майже в 65 разів. Правда, слід визнати, що і "товарний" вигляд помітно, хоча і не критично, погіршився.

натисніть на картинку для збільшення

Давайте подивимося на результат максимальної якості ( "Найкраще").

натисніть на картинку для збільшення

Ну що ж, отримали зменшення обсягу в 5 з гаком разів при ідеальній якості! Звичайно, це не зовсім те, що нам потрібно. Для домашнього цифрового фотоальбому, може, і непогано (з огляду на величезні розміри сучасних носіїв інформації), але для пересилки по інтернету все-таки забагато. І тут справа навіть не в швидкості передачі даних (на сьогодні вона досить висока), а в тому, що на багатьох ресурсах стоять обмеження на загальний обсяг розміщуваних даних. Про пошту і говорити не доводиться: там такі драконівські закони в порядку речей.

Тому якщо ми хочемо показати багато знімків, але в допустимих межах, нам слід ще зменшити наше фото. Відразу ж виникає питання: яке ж вибрати стиснення і при цьому не втратити в якості? Не будемо винаходити велосипед. Вже давно відомо і визначено, що найбільш оптимальним варіантом для стиснення фото з мінімальними, майже невідчутними втратами в якості є вибір сету "Висока". Можна також поставити галочку навпроти опції "Прогресивний".Це теж трохи знизить вагу зображення. В результаті ми отримуємо вже значне зменшення в обсязі - майже в 17 разів, не втративши при цьому в якості. Вага картинки знизився з 11, 2 Мб до 673, 4 КБ. Інші налаштування залишаємо за замовчуванням - вони для нашої ситуації цілком підходящі.

Примітка. Ще добре допомагає скинути вагу файлу зміна дозволу зображення в сторону зменшення (3-тя група налаштувань в правій колонці). Однак у нас інший випадок - ми хочемо зменшити обсяг фотографії без зміни її фізичних розмірів.

натисніть на картинку для збільшення

Тепер нам залишилося визначитися з ще одним параметром - "Розмиття". Він теж трохи знижує вагу зображення. Досягається такий результат шляхом розмиття пікселів. І для багатьох цифрових фото це є корисною операцією. - Справа в тому, що більшість знімків, зроблених аматорськими камерами, виходять надто різкими (втім, є і чимало замилених) і легке розмиття їм йде лише на користь. Щоб не перестаратися з даними параметром, збільшимо зону перегляду зображення до 300%.

Для цього йдемо в нижній лівий кут вікна "Зберегти для Web ...". Там розташовані настройки масштабування. Клацаємо на кнопці з трикутником і в меню вибираємо 300%.

натисніть на картинку для збільшення

Знову повернемося до основних налаштувань (праворуч) і виберемо "Розмиття". Експериментуємо з різними значеннями, уважно відстежуючи всі зміни на збільшеному знімку в правому вікні. У нашому випадку підійшло значення 0, 3. У результаті фото набуло більш м'який, природний вигляд і скинуло ще кілька кілобайт.

натисніть на картинку для збільшення

На цьому можна вважати нашу роботу закінченою.Нам вдалося зробити два важливих справи: стиснути фото без втрати якості в Фотошопі і зберегти при цьому його первинний дозвіл, що дозволить переглядати фотографію на великому екрані з максимальним комфортом. Залишилося тільки клацнути на кнопці "Зберегти" і вказати місце, куди програма повинна помістити "схудлий" знімок. От і все. Тепер можна сміливо відправляти свої стислі фото друзям і не боятися, що який-небудь поштовий клієнт відмовить вам у доступі через перевищення розміру. Успіхів!